IMT

Ха,ха,ха. Ма овај је бре 2014. годиште.Добар трактор...ха,ха,још и јефтин.
 
fotografija0050.jpg


Sinoc stigla sa servisa ugradili je ali kisa pala pa ce njena provera izostati za koji dan dok se bude moglo u njivu!
 
Imas na osovini na kojoj je papucica kvacila rupu poprecno izbusenu (mozda 8_10mm promjera) u nju stavus nesto prikladno (veliki krstasti safciger ili nesto slicno), otpustis sraf koji drzi papucicu stegnutu na osovinu (kljuc 19 ili je 22 jbm li ga) i tada ce papucica pod sopstvenom tezinom da padne dole, a osovina ce teziti da ide suprotno od kazaljke na satu. E neka ti neko drzi rukom papucicu skroz gore podignutu a ti sa ovim safcigerom okreci osovinu u smjeru kazaljke do kraja, to je znak da je druk lezaj udario u pracne, tad malo popustis stegnes sraf i to je to. Papucica ti posle podesavanja mora stojati u gornjem polozaju, i mora imati malo lufta kada je pocnes stiskati, pa tek onda da naidjes na otpor, u protivnom neces imati zazor izmedju lezaja i pracni pa ce odvajanje opet biti pogresno i popusice brzo druk_lezaj.
Uostalom imas na netu radionicki prirucnik za 560 (princip je isti) sa slikama pa ce ti se samo kaz'ti.
ovo mi je sve jasno osim sta da popustim papucicu ili osovinu i koliko da popustim,i da kad stelujem kocnicu treba li popustati sipku sto ide na pedale
 
Poslednja izmena:
Primetio sam da je nemoguce kupiti traktor gledajuci internet oglase,jednostavno su svi prevaranti i trgovci.Jos nekoliko sam nasao i sve ista prica.
 
QUOTE=kole;943726]Ja sam prodavao traktor preko interneta, a nisam ni prevarant, a ni trgovac ... ne razumem zašto vredjaš?[/QUOTE]
Malo je takvih kao ti,kolega nije sigurno misleo da nikoga vredja već je samo iznosio činjenice.::prica::
 
ovo mi je sve jasno osim sta da popustim papucicu ili osovinu i koliko da popustim,i da kad stelujem kocnicu treba li popustati sipku sto ide na pedale
Popustis papucicu, ona je navucena na osovinu, jer ti ustvari stelujes osovinu tj njen polozaj kada ce poceti da stiska druk_lezaj pracne.
Kocnice stelujes svana na unutrasnjoj strani dobosa, imas one limice kojima je pokrivena rupa u dobosu da ne ulazi prljavstina.Lim odguras u stranu i velikum safcigerom zapinjes unutra za mehanizam stelovanja, nesto kao lancanik.Nema potrebe da diras polugice.

Ja sam stavljao na oglase rodjakov traktor,533 iz 1978 god sa dobrim gumama novijim tipom kabine, nigdje ulubljen lim, odlican trap stvarnih 5000rh,prvi vlasnik, saobracajna.... i kad su pocela da pljuste pitanja.. ali avaj, jednostavno niko nece da povjeruje u to, cak nisam mogao objasniti ljudima da je prvi vlasnik i da ima legalne papire tj saobracajnu. Kako sam ja zakljucio, to sve goli svercer zvao, a oni nisu navikli da traktor sa toliko god. ima sve to... i uglavnom su nudili cijenu za 25_30% nizu od trazene.
 
Poslednja izmena:
Taman posla da sam hteo da nekog vredjam,a nije ni neka uvreda da kazes da je neko trgovac iako mi je misljenje o njima ne tako dobro.Mozda si ti u onih 10% prodavaca koji su i vlasnici,visegodisnji a ne visednevni.Cinjenica je da ako pozoves neki od oglasa obavezno ti se javi trgovac koji je daleko spretniji maher od tebe i ima da te smota ko baba duvan.
povod za moju konstataciju da su skoro pa svi trgovci je sledeci link.Ja ga pitam jel to vlasnik ili trgovina,a on ce meni PA SADA SAM VLASNIK.Mislim traktor stvarno lepo izgleda ali ...sednes u auto i budes kao oni ako hoces da kupis.
Montoya:to je zato sto su ti dolazili samo sverceri a ne pravi kupci.Opet kazem,covek prodao odlican 588 za 3100e i castio coveka 50e da mu dovede kupca a on mu doveo trgovca.Ja bih platio i da ga ne vidim 3500 ali eto,to je trgovina i njihov smisao da melju i drobe i da ti uzmu crno ispod nokata a da ti i ne vidis to.
Evo link.http://www.kupujemprodajem.com/577-dv-17910969-oglas.htm?filter_id=517

- - - - - - - - - -

Da je DV za mene bi moglo.Montoya.
 
Monotoya aj mi reci realno koliko bi dao za 577 bez kabine lep na oko ocuvan motor trosi ulje i to solidno na hektar mozda i 1,5l gume 14/ke ali su ful fulova kormoran i traktor je 81 godiste .
 
Popustis papucicu, ona je navucena na osovinu, jer ti ustvari stelujes osovinu tj njen polozaj kada ce poceti da stiska druk_lezaj pracne.
Kocnice stelujes svana na unutrasnjoj strani dobosa, imas one limice kojima je pokrivena rupa u dobosu da ne ulazi prljavstina.Lim odguras u stranu i velikum safcigerom zapinjes unutra za mehanizam stelovanja, nesto kao lancanik.Nema potrebe da diras polugice.

[/QUOTEsta znaci pracne,tu rijec nijesam cuo kod nas,okrecuci osovinu osjetili se to pod rukom ili se cuje kad je dovoljno
 
Nazad
Vrh