IMT

Kolika je podizna moc hidraulike na Imt 577,odnosno koliki maksimalni teret moza da nosi na polugama?
 
2300 kg je previse za 577, treba ceo dan raditi sa tom masinom, dizati, spustati, nositi od njive do njive...
 
U teoriji možda i može da podigne 2 t na krajevima poluga, ali mislim da preko 1 t tereta nema šanse da nosi, čak šta više i to mu je puna kapa...
 
sve sto je veci uprekrat smanjuje tezinu nosenja,naprimer ako dvobrazne prevtrace teske 1000kg nosi bez problema,moguce je da ce na cetvorobraznom obicnom plugu 1000kg seneti jer je najdalja tacka dvobraznog duplo bliza kraju poteznica od cetvorobraznog pa samim tim i veci prekrat prave cetvorobrazni i nema isti raspored tezine. Ovo je samo neki glupi primer sa glupim ciframa nemojte molim vas d ame pita neko koji je to dvobrazni plug tezak tonu i sl,lakse ce nositi prskalicu nego setvospremac recimo itd tako da to opeterecenje i nosivost zavisi od masine koju nosi a ne sto su napisali o silini dizanja hidraulike,ako niste sigurni morate probati pa kupovati takvu prikljucnu masinu ili razmeniti iskustva sa nekim ko je ima,nemozeet se oslanjati na kataloge proizvodnjaca jer ko zna na kom sistemu je merena ta sila potisa hidraulike na poteznicama,neverujem bas da su kacili setvospremace,plugove ili neku prikljucnu masinu
 
Zamolio bi malko iskusnije kolege da mi pomognu oko dileme sa IMT 567. Kada sam zamolio majstora da mi podesi kardan kako bi se ukljucivao pre pogona tockova na ploci koju je skinuo a vidi se na slici nasli smo komad odlomljenog celika sa nekom vrstom uzebljenja koje podseca na sinter lezaj ali to nije. Majstor mi kaze da to nije deo sklopa menjaca i da mi je to neko sigurno ubacio namerno u menjac. Vidi se da je vec duze vreme tu posto su ga zubcanici fino uglacali. E sad vidim da se na rascepki koja sluzi za odvodjenje transmisionog ulja kako nebi zamastilo lamelu u slucaju propustanja sliva ulje i to ponekad u znacajnijoj kolicini. Majstor mi kaze da je to zato sto traktor ostane nagnut u supi pa se ulje malo vise preliva preko rascepke i da je to uzrok curenja. Ja samo mislim da mozda to curenje nije povezano sa onim sumnjivim komadom celika koji smo pronasli. Mozda sam malo konfuzno i laickom terminologijom objasnio ali ispod su fotografije pa bih zamolio za savet. Hvala unapred.
2ynegavy.jpg

Evo par slika komada metala koji smo pronasli.
ve5u6yhy.jpg

yvyqeny4.jpg

era8ebed.jpg
 
Nazad
Vrh