IMT

Mislim da je to subvencionisana cena al nemojte me drzati za rec, 1 111 500
slika503.jpg
 
To bi trebalo da bude 9800 evra ako je ova cifra po 114 iliti 10 hiljada i nesto po 110. Verovatno je uracunat neki sajamski popust ,a nebi reko da je tu istaknuta subvencionisana cena.
 
Ja bih mogao da se zakunem da sam video na tv plocu sa natpisom 539 , 6300e, sto je sasvim lepo. E sad mozda se to odnosi na klasicnog ferdzu. U svakom slucaju cena za ovaj nov je preterana pa nek ima i 12 brzina i klimu.
 
Danas sam bas popizd** na standu IMT-a taman se ponadao IMT-u 539 kakvog sam zeleo i zamisljao,odem tamo a ono po standardu napravljen kao za deciju igraonicu zice tanke,limovi kriiv,plastika se uvija... kad ajd gledam jos dalje ono zadnja guma napukla sa strane zovem onu tetku-promoterku (daleko od ribe-hostese) kaze odmah zove sefa,dolazi sef sav bitan i uzurban pita gde je ostecenje ja mu lepo pokazem a on odgovara "Bitno da nije izduvala ko je sisa sto je pukla,nek teraju tako dok ne ode skroz pa cemo zameniti dok je u garanciji" dalje sam se ladno okrenuo i nastavio dalje...

13050085.jpg13050086.jpg13050087.jpg
 
Ja sam bio u nedelju na sajmu trazio da upale 577 posto sam se interesovao za njega da kupim,upalili ga,kad on radi kao da mu jedan klip ne radi,inace sad iako budem kupovao domaci traktor,bice to polovan. Ima katastrofalno los rad motora,a za ostalo nemam reci,mogli su da se malo vise potrude. Ta ostecenja na gumi ima jos na imt traktorima,ima gde ima i ulja ispod motora da je curilo. I rakovica je slicno stanje,ali barem lepo zvuce i lako pale,a nema ni ulja ispod motora. Na kraju sam se odlucio za kineza 804,cekam odgovor banke. Mada sam tanak po kreditnoj sposobnosti,ali da probam.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Rakovica bar sve resava u garantnom roku bez problema,tu nema sta da se kaze,u roku od dan-dva sve popravljaju i resavaju.U moj kraj je prosle godine stiglo jako puno novih Rakovica,koliko sam upucen svi su prezadovoljni.A IMT sve dok bude filozofirao ima da propada sve dublje i dublje.Rakovica ne dotera na sajam nista novo zadnjih 10 godina i vise a proda daleko mnogo vise traktora,a IMT pravi neke kao nove modele,plastike lose,lima loseg,bolje da su uradili klasicnog ferdzu kako treba u KLOT varijanti vise bi se prodao,bio bi interesantniji a bio bi i jeftiniji.Mnogo jajara i lopova na malom prostoru.
 
I ja sam u subotu slusao kako radi taj 577 i stvarno tu nesto ne valja.Da rakovica sve redovno servisira ne bih rekao i kod njih redovno gume pucaju odmah prve godine a vlasnici se posle muce sa reklamacijama i nista.Ne treba sve kriviti ni IMT-motor ne pravi on nego rakovica,gume stavljaju Ruma,kabina opet nije njihova.Malo toga je cist IMT a to sto je od njega bas to i traje dosta godina.Nadam se da cete se sloziti.Pricao sam na sajmu sa direktorom IMT-a a taj razgovor je slusalo i nekoliko znatizeljnih.Kaze da otvaraju konkurs i da ce pod hitno zaposliti mlade ljude kojima ce stariji preneti neko iskustvo.Vidim vec su na sajmu zaposlili nekoliko mladih da objasnjavaju oko traktora i bili su jako fini kao i oni stariji majstori.Jos kaze da apsolutno zavise od drzave i da im ona diriguje i ona odlucuje o tome koliko da naprave i kako da plasiraju traktore.Jos kaze da ce ove godine poceti ozbiljniju proizvodnju traktora i da ce oni biti jeftiniji zbog serijske proizvodnje.Kaze i da su im kooperanti losi i da ce morati da traze nove koji imaju povoljnije i kvalitetnije delove.Eto,nadam se da ce biti nesto od toga pa ajmo da sacekamo jos malo.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Nazad
Vrh