IMT

Pa ja u menjac na Zmaj 132 sipam SAE 90 posto ima nalepnica na menjacu na kojoj pise koje ulje se koristi... Pa neznam za Zetora ali za IMT 539 ja koristim samo Traktol (galax)... :ppozdrav:
 
Spasoje vec ti je ciro objasnijo pogledaj specifikaciju ulja na sajtu rafinerije Modrica naces zasto je koje namijenjeno i ja sam sipo 90. kada je losija pumpa
 
Šta onda ide u zetora .Mislim po upustvu.Komšija ,sad vidim na sajtu o tom ulju koji je viskozitet.Ja sam to ulje dosipao u menjač na kombajnu DF. Sad vidim da sam bio u zabludi .Nećemo više off...:off_topic:
 
Poslednja izmena:
jebi ga ja nemam zetora ali potrazi na sajtu zetora naj bolje je sto je propisano fabricki a nasa je greska sto ne mislimo sta sipamo bitno je da im a kakvo je ili dali odgovar niko ne razmislja a o zamjeni kad odradi to je prica za sebe prosle godine komsija me zove kreno orati i nemoze mu hidraulika na 539 skinemo plocu imam sta da vidim ulje je zamrzlo izgubilo je viskozitet doslo je odnekud i vode i prvi jaca smrzlav zamrzlo je
 
Ja imam Zetora starije generacije , pumpa hidraulike koristi isto ulje od menjača kao i I M T stoga sipaj Traktol ili slična ulja - a u bočne reduktore menjačko ulje 90-ku .

- - - - - - - - - -

Ja imam Zetora starije generacije , pumpa hidraulike koristi isto ulje od menjača kao i I M T stoga sipaj Traktol ili slična ulja - a u bočne reduktore menjačko ulje 90-ku .Ta ulja sadrže aditiv koji je dodat zbog hidraulike (traktol i ostali )
 
koliko moze da vredi IMT 558 70 i neko godiste,25 godine sedi pod supu,nije paljen,gume trule,puko blok,nema anlaser,alternator,hladnjak, i vredi li uopste to uzimati za sredjivanje, menjac i ostalo o.k
 
Onda druze nemoj da se maltretiras izaci ce te mnogo vise od 1400e da ga sredis.. Kad ga uzmes da vidis kako se sve nakupi jer je traktor stajao,kocnice,pa hidraulika pa motor.. Bolje da je vozen sve te godine nego da je stajao..
 
Cokikovac,kad mi dodje vreme da kupim jedan takav javicu ti se. To je jako povoljno s obzirom koliko se to kod mene u okolini ceni. Meni nek (za 1400 evra koliko bi platio po tebi) uradi silazu,a posle bi dobio remont.
 
Nazad
Vrh