IMT

ima li neko da je kupio 2090 makar neko iz sela pa da kaze nesto, za sada mi se cini da su napravili par komada da ih setaju po sajmovima
 
Kada ukljucujem kardan na 539 tesko se ukljucuje i krci dosta,sta da mu radim?A rucica ima malo lufta.
 
Otvoris plocu ispod traktora na zvonu menjaca i stelovanje sa spijunom.:ppozdrav:

Iako ides zahvat je super jednostavan,tako da znas zbog::novac::
 
Video sam Sinisa kakvo je stanje ispred fabrike tako da ne moram ni da pomisljam sta je tek unutra. Zalosno je to sto nema nekoga da pokrene proizvodnju na zavidan nivo i da ih priblizi konkurenciji..
 
Kada ukljucujem kardan na 539 tesko se ukljucuje i krci dosta,sta da mu radim?A rucica ima malo lufta.

I ja sam imao isti problem i nije moglo da se nasteluje i morao sam rasklopit po pola traktor i unutra bile neke opruge popucale i neki mali sarafcici se bili snijeli (sve nekih 10eura),na korpi kvacila i majstor zamenio i sada radi extra.pali kardan bez ikakvih problema i berac i presu i tak.Probaj da nasteluje podigni malo i pedalu kvacila a ako nebude moglo moras rastavljat popola.
 
mozda ti je pukla potisna (frikciona) ploca
15pom8k.jpg
 
Moguce je da se rasklimala lamena na nutevima jako pa koliko god ti stisnuo kvacilo i sve unutra besprekorno funkcionisalo lamela se klima na spojnickoj i uvek pomalo 'nosi' dovoljno da krci. Taj slucaj je bio kod mene na 577-lamele pregurale preko 10000 radnih sati i ferode jos dobre ali nutevi potroseni...
 
moj cale je jednom s...o lamelu odlomio se neki klinac i upo i samleo sve popravka 140 e
 
Poslednja izmena od urednika:
prvo lezi pod traktorskini poklopac 4 vijka m16(24kljuc .imas tri vijka m8(13klljuc) i stelaj prema slici.


page0052.jpg
 
Hvala ljudi za pomoc,sutra ili prekosutra mi dolazi majstor,sve je ugovoreno,nadam se da necu da moram da ga otvaram!
 
Da li neko može da mi objasni kako se na IMT 533 mogu ugraditi 3 suha grijača?
Da li se u tom slučaju skida postojeći grijač, ili se i on zadržava?
 
Kada ukljucujem kardan na 539 tesko se ukljucuje i krci dosta,sta da mu radim?A rucica ima malo lufta.
Smanji Gas na Ler pa ukljuci Ako i to nepomaze Ugasis traktor Ukljucis kardan i Upalis pod kvacilom,Posle se lako iskljucuje,Ali moj savet smanji ler na traktoru i Ubacivace :),Ovo znam jer prosle godine brao sam sa 539 i imao je taj Problem Nije bilo vremena pa smo tako brali :ppozdrav:
 
Smanji Gas na Ler pa ukljuci Ako i to nepomaze Ugasis traktor Ukljucis kardan i Upalis pod kvacilom,Posle se lako iskljucuje,Ali moj savet smanji ler na traktoru i Ubacivace :),Ovo znam jer prosle godine brao sam sa 539 i imao je taj Problem Nije bilo vremena pa smo tako brali :ppozdrav:
Prosle godine 30 lanaca sam obrao tako,pali gasi,pa sam zeznuo bravu paljenja,bio mi je majstor,nastelovao samo sad ide malo teze kvacilo,ali nema veze,glavno je da on ukljucuje.Ipak hvala...:ppozdrav:
 
Da li se isplati kupiti nov imt 549 .Zagrejao sam se za taj traktor sa 4 izvoda hidralukia i kosta 1308000 dinara ali isplati li se dati toliko za nov imt 549 koji se ceka 90 dana ?
 
Nazad
Vrh