IMT

558, brzi i sporiji, jel do menjaca ili diferncijala? i jel moze spori da se ubrza???
 
Zbog cega mi remen kais na 577 vrda, baca ne ide bas u liniji,jel moze biti do donje remenice,mozel to izazvati kakav ozbiljniji kvar?
Koliko sam uspio pregledat niti jedna od tri remenice nemaju lufta a meni na oko izgleda da remen kais podosta vrda,postavit cu kasnije video.
Da li se video iskljucivo stavlja na youtube ili moze neki drugi nacin?
 
Zbog cega mi remen kais na 577 vrda, baca ne ide bas u liniji,jel moze biti do donje remenice,mozel to izazvati kakav ozbiljniji kvar?
Koliko sam uspio pregledat niti jedna od tri remenice nemaju lufta a meni na oko izgleda da remen kais podosta vrda,postavit cu kasnije video.
Da li se video iskljucivo stavlja na youtube ili moze neki drugi nacin?

Nepravilno potrosen klinasti remen , nije svugdje isto debeo, moras ga skinuti da bi to uocio, da li su remenice u pravcu/osi , takodje, remenice potrosene.
 
Zbog cega mi remen kais na 577 vrda, baca ne ide bas u liniji,jel moze biti do donje remenice,mozel to izazvati kakav ozbiljniji kvar?
Koliko sam uspio pregledat niti jedna od tri remenice nemaju lufta a meni na oko izgleda da remen kais podosta vrda,postavit cu kasnije video.
Da li se video iskljucivo stavlja na youtube ili moze neki drugi nacin?
Ili remenica(e) baca(ju) ili nisu u pravcu.
Mislim da mora na YouTube.
 
Pa mislim da nisu loši delovi od Krona-a iako se privatizovao davnih dana-rekao bih, ima.

- - - - - - - - - -

Nzm da li si upoznat ali za prvu ugradnju se koristila kvačila firme Kron. Set kvačila (sa kardanskom lamelom a bez vučne) košta oko 170 evra.
 
Pretpostavio sam da ce neko to predloziti,zategnut je prilicno e sad neznam bas koja je gornja granica,npr. na imt 539 je dosta otpusteniji i ne desava se ovo
 
Ovo sve sto si naveo ja samo radim na autu prije vremena ne cekam kvar a na traktoru je za mene servis samo ulje,filter ulja, goriva i vazdusni filter i to radim jednom ili dvaput godisnje Ovo sto si pobrojao samo kad pukne remen,propusti vodena pumpa a rashladnu tecnost tek nakon 3 godine ,naravno svake zime merim koliki minus ta ista tecnost moze da podnese.E sad trebao bih zameniti i ulje u menjacu ali nikako da prezalim novce za to a kod mene to niko i nema naviku da radi
 
Sve je to utemeljena losa praksa, veliki servis treba raditi na vreme. Zanima me jos jedno, da li 533 ima veliki servis ili ne? Posto ima lanac u razvodu, kao multi dzet motori recimo.
 
Petre zamena klinastog i antifriza-ok (antifriz na svake ~3 godine,klinasti kada primetim da je pravo loš ili kad zvekne),ali ne diraj pumpu vode dok ne primetiš da propeler ima lufta (proveravaj svaki dan) ili dok ne procuri ili kada primetiš da se čuju ležajevi.
 
Ja antifriz u traktoru nisam nikad menjao... Doduse nikad mu ga nisam ni sipao. Kad krenu mrazevi ispustim vodu i ako mi ne treba traktor do proleca je ni ne sipam...
 
Pozdrav drugari , radim generalnu na m34 motoru (imt 55:cool: traktor je prekaricen 1993 god stavljene su tada indijske lisnate karike od tada obradjuje oko 16 ha zemlje sam plus usluzno branje kukuruza . Ove sezone u branju poceo je da izbacuje ulje na izduv ali i dalje ide ima snage poprilicno osim sto ne moze da upali na kljuc nikako ispod 10 stepeni. Sta mislite o kombinaciji Petar Drapsin klipovi i Petar Drapsin hilzne i PRIMA češke karike , kotor lezajevi radilice , ventili prvi partizan, dihtunzi domaci mladenovac uljna pumpa tesanj?

- - - - - - - - - -

Zaboravih da kazem da jr ulje menjano uvek na najdalje 100 sati i sipano je nemacko adinol 15w40 ulje u motor.
 
Nazad
Vrh