IMT

Moj ferga je isto '91. godiste i nema 13.000 sati, ali ima blizu 10.000. Radjen mu je motor, nije mogao vise od 7.500 a kvacilo, menjac i diferencijal - sve jos uvek fabricko.
 
Da li stvarno postoji neki motor da prebaci 10.000 sati bez otvaranja.
Kod mene na Deutz su na radilici bili fabricki lazaji, 1990. godiste. I bili su dobri.
I ja budala stavim malu privredu.
E sad koliko ima pravih sati je pitanje. A gore mu je vec jednom menjan jedan klip, verovatno od pregrevanja.
Koliko li guraju Fendt, John Deere?
 
Moj ferga je isto '91. godiste i nema 13.000 sati, ali ima blizu 10.000. Radjen mu je motor, nije mogao vise od 7.500 a kvacilo, menjac i diferencijal - sve jos uvek fabricko.
Moj 539 ima 8350 sati i još nije otvaran... sem poklopca ventila
stričev 533 je prebacio 10000, samo menjan dihtung glave za to vreme
 
Koliko moze radnih sati da izdrzi motor bez otvaranja zavisi od mnogo faktora.Prvo kako je odrzavan i koliko cesto radi opterecen na maksimum pa zatim i do konstrukcije samog motora.U komsiluku ima Rakovica 60 sa 14 000rs bez otvaranja motora i karicenja.Traktor 68 godiste i vlasnik ga je najpre zaduzio kao radnik u zadruzi a kasnije ga je odkupio i sad je u njegovom vlasnistvu,kako sam kaze nikad za to vreme ga nije pregrejao niti opteretio preko maksimuma.Ima malo i do kvaliteta odasnjeg vremena dovoljno je da kazem da je na traktoru jos uvek sat-obrtometar njegov originalni neke Italijanske proizvodnje koji uredno radi.Zadnjih 10-15 god deda se vise vozika s njim nego sto radi pa svakako da je i to uticalo na radni vek motora.Takodje znam primer za imt 533 koji ima nesto preko 12 000rs.Uglavnom su upitanju stari IM i M motori koji guraju tolike radne sate sto sa DM motorima je redak slucaj da preguraju vise od 8000rs.Dakle kad su mogli nasi domaci motori sto ne bi mogli i zapadni da preguraju dosta vise od toga.Dakle sto je lik naveo gore u videu je sasvim realna satnica za dobro odrzavan motor.
 
Moj 539 ima 12000rc i nikada nista nije dirano oko motora, zaboravih napomenuti da je 1990god. Najveci deo vremena radio branje baliranje freziranje i prskanje, zadnjih 10 god radi pomalo oranje plastenika. Ja ga sigurno nikada necu prodati, kada mi nebude trebao drzacu ga za ukras, jer kod nas je zasluzio.
 
To je sigurno 549 za strano trziste. Pravljen da konkurise fendt-u.
Tacnije skinut je sa kamiona koji je isao za izvoz, bila suplja zadnja guma , deda poznavao dilera koji je prodavao i dobijemo ga jos sa popustom kao ostecen , a good year gume na njemu dosle.
Felna unutra imala neki siljak i busila konstantno unutrasnju. Obrusili to i sipaj i vozi.
Traktor jutra zemlje uzorao nije, najveci teret mu je bilo dve zmajevke kad vuce.Menjac, hidraulik i motor nilad pipnuti.Malo je poceo da duva kad izvucem merac od ulja ali i dalje je pun snage i ostar na gasu.
Ove godine sam pumpu rotacionu remontovao sad je bukvalno drugi traktor.Bila glava na pumpi gotova pa kad je vruc u nizim obrtajima je bukvalno bio mrtav. Sad posle remonta radi ko sat.
Mislim da je moj jedini u selu a da nije menjac cackan. Ne znam sta drugi rade sa njim mozda oru pa im ode konusnotanjirasti.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li neko zna gde mogu naci kvalitetnu kontakt bravu?Fadip ne vredi ni dzaba,Pal je stradala nakon godinu dana.
 
Ako ti je otisao kontakt samo , a mislim da jeste sa brave dovuci dve zice na jedan prekidac i resi se muke .
 
Ja sam stavio Fadipove brze hidraulicne spojnice na traktoru I tanjiraci. Od prvog dana cure.
Na njima pise Fadip e sad pitanje je da i je to Fadip ili jeftina kopija.No nije ni bitno vise ni daba necu da je uzmem.Pal imam na drugom traktoru ni ona se nije proslavila,dok mi na kombajnu ista takva samo nemacke Bosch proizvodnje i evo radi 40 god.

- - - - - - - - - -

Ako ti je otisao kontakt samo , a mislim da jeste sa brave dovuci dve zice na jedan prekidac i resi se muke .
To nije tesko ni komplikovano uraditi ali,opet je karabudzevina...Da li neko ima ovu kako se pokazala?? http://www.pecho.hr/?id_0=2&id_html=23
 
I ovaj može da ga nosi, ali samo da ga nosi...i to do niske šupe gde stoji preko zime, a u koju nemože veči traktor sa kabinom :)

HUBsS2j.jpg


XIM64sl.jpg
 
Ja danas puko 250 marki na fergu....otisli lezaji na vodenoj pumpi pa sam mijenjo,onda i remen promijenem a hladnjak mi pomalo curka odavno i probamo ga zakrpit pa kad nije islo kupim nov turski koji je 210 marak
 
Pre nekih 2-3 godine majstor mi menjao dihtung glave na 539,tad je nosio glavu na ravnanje i nedugo posle toga na taj dihtung sa cele jedne strane mnogo pusta ulje te pitam da li je posle izvesnog vremena bilo potrebno ponovo dotegnut glavu pa zbog toga eventualno i baca ulje ili nije kvalitet dihtunga dobar ili je mozda nesto drugo u pitanju
 
Nazad
Vrh