IMT

Овај са снимка је ТПУ 02 14.Октобар . А округли не знам али на свим снимцима немају клипове који померају кашику а изгледа као да је скинут клип за померање кашике.
 
Ja sam vidjao na fergi onaj sa okruglom konstrukcijom, kazu kao da je on fabricki..
A ovakav jedan sam video na rakovici, covek isto tvrdi da je fabricki na traktoru
Evo tabele sa sajta 14. oktobra, TPU postoji u tri velicine, tako da ih ima i za fergu i za rakovicu. Ne znam da li jos radi ova fabrika?
2mw6kj6.jpg


Utovarivac koji je kopija Masejevog ima lafet koji deo tereta prebacuje na zadnju osovinu sto je dobro, ali ako traktor ima kabinu, mora se skinuti pre ugradnje lafeta.
 
Ja imam taj utovarivac originalni Ferguson, uvezli smo ga zajedno sa traktorom, koga interesuje mozemo se dogovarati(naravno na pp)..
 
Kolege treba mi savet, otisle su mi kocnice na imt 533... Sto nije problem kad treba zameniti samo gurtne ali meni se napravio luft na ,,osovini" koja na kraju ima onaj poprecni metal sto razmice gurtne, tacnije luft je na ulazu na onaj pleh sto je pricvrscen za trubu i kad nagazis kocnice ,,osovina" pobegne na dole i onda se samo jedna gurtna naleze na dobos... Razmisljao sam da biksniram da li je neko to radio, neki savet bi dobor doso ?
 
JA sam skoro cacko oko kocnica i mislio sam kao i ti da tu ima lufta....u stvari i treba da ima,jedino ako je bas pojedeno....
pogledaj ti nosace gurtni....konstantno stiskajuci kocnicu onaj dio gdje nalijeze osovina sto razmice gurtne (poprecni metal) zaujede nosace gurtni,napravi ih oble....

Ja sam se mucio sa kocnicama dok nisam kupio nove nosace sa gurtnama i kad sam uporedio vidio sam razliku
 
JA sam skoro cacko oko kocnica i mislio sam kao i ti da tu ima lufta....u stvari i treba da ima,jedino ako je bas pojedeno....
pogledaj ti nosace gurtni....konstantno stiskajuci kocnicu onaj dio gdje nalijeze osovina sto razmice gurtne (poprecni metal) zaujede nosace gurtni,napravi ih oble....

Ja sam se mucio sa kocnicama dok nisam kupio nove nosace sa gurtnama i kad sam uporedio vidio sam razliku
Ma dosta lufta ima ne znam kolko bi trebao da bude taj luft... Ali to vise nije oktugla rupa gde ulazi osovina nego jajasta...
 
To je prosto resiti: Nek ti strugar napravi biksnu za ankerplatnu, zavari je i teraj narednih 20 godina.. Mora biti lako pokretno, znaci nek zazor bude oko pola milimetra.
 
U anker platni fabrički je jajasta rupa da bi oba pakna nalegala ravnomerno na doboš. Imam ja nekorišćene anker platne pa ako nekog zanima mogu slikati a mogu i prodati.
 
Defekt na fergi....oro jutros i u brazdi dize hidrauliku do kraja...ventil pisti...kuci dodem posto je blizu a traktor je prepolovio sa snagom (ocito pod pritiskom).
cekam majstora da vidi stabi moglo bit
 
Skini poklopac, i razradi onu malu polugicu sto ide do balansne opruge, ona ti je blokirala.....30min posla
 
Skinut poklopac hidraulike pa cemo sutra gledat gdje zapinje..povucem rucicu i digne hidraulik al ne spusta,a kad rukom pomjerim dole na poklopcu vilce spusta i dize normalno.
Opro temeljito spricom i presprico sa vd sprejom...nabavio i novo ulje modricko a litra kosta 4 marke
Koliko ide u njega hidraulicnog...kupio sam 24 litre
 
Pogledaj jel se pomice ta polugica, ulazi u blok, kod balansne opruge, gdje se kaci toplink.....a vjerojatno nemas tamo gume, pa prljavstina ulazi
 
Nazad
Vrh