IMT

Doteraj ti meni taj 549 i ja i braca ima da mu sjebemo menjac i konusno tanjirasti za dva meseca najvise.Uh kad se samo setim sta smo mu radili ali konusno tanjirasti smo mu menjali ko gace,a tek menjac joj mama prvo nestaje 4 brzina pa posle sve ostale polako.Druze nisi ti radio teske poslove sa njim,malo u sumu u brdo pa prikolica puna drva preko panjeva pa da vidis kako koci i kako kida gume i delove pa kad te pogura nizbrdo nemoze ni sebe da zaustavi,jeste bio rizican.Mucenik se bori ali nemoze on dugo tako da radi.A 560 jos nismo uspeli da sjebemo a radi duplo gori posao od 549.Traktor 560 je sirovina sa snagom a ne sa brzinom.
 
Gde da nadjem nalepnice za traktore treba mi za imt 5136 sada mi stigle od nekog lika sa kupujem-prodajem ali em uske em kratke popizdeo sam kada sam ih video.

- - - - - - - - - -

Doteraj ti meni taj 549 i ja i braca ima da mu sjebemo menjac i konusno tanjirasti za dva meseca najvise.Uh kad se samo setim sta smo mu radili ali konusno tanjirasti smo mu menjali ko gace,a tek menjac joj mama prvo nestaje 4 brzina pa posle sve ostale polako.Druze nisi ti radio teske poslove sa njim,malo u sumu u brdo pa prikolica puna drva preko panjeva pa da vidis kako koci i kako kida gume i delove pa kad te pogura nizbrdo nemoze ni sebe da zaustavi,jeste bio rizican.Mucenik se bori ali nemoze on dugo tako da radi.A 560 jos nismo uspeli da sjebemo a radi duplo gori posao od 549.Traktor 560 je sirovina sa snagom a ne sa brzinom.
Ja koliko vidim vi bi i nakovanj pokvarili,a ne traktor i klikeru bi boje pomesali!:osmeh:
 
Daner smes li sa 567 stati na crtu sa tim tvojim. Pricate o babama i zabama koje su vec sve poznate. Kad se mogao trobrzinac sa petobrzincem meriti. Ali sve ima svoje prednosti i mane i svaki traktor ima svoju namenu i prikljucke . Prema tome neznam o cemu sve se naklapa.

- - - - - - - - - -

Ivanze uradis generalku i znas sta imas a 539 je isto to sto se tezine tice. Jedan nosac i par tegova napred i teraj , jer neces biti ni prvi ni poslednji a starije serije su kvalitetnije. Ja bih bar tako radio a kad vec imas vece traktore netreba ti bolja opcija a 533 manje trosi pogotov u laganim poslovima
 
doteraj koji hoces 560 , zakacimo dve uvesene zmajevke kukuruza, zita ili cega vec oces i zakacim za moj 549 isto toliko i na crtu , to ce biti bogu za plakati sta ce mu 549 uraditi , probao vise puta . dve uvrsene zmajevke vuce 32km/h ( merio sa gps) toliko 560 ne moze ni da ide .

kacio sam i po jednu i potrkao se sa mojim 558 ( vozio drugar) , na dva coska ostavim ga za ceo cosak , jos na 558 uradjena generalna i puca od snage a 549 pipnut nije ima vec 25 god

povuku oni prvom i drugom ali taj prelaz izmedju druge i trece je prevelik tu ga devetka unisti bukvalno
Nema šta da doteravam, video sam svojim očima, čim mali uspon 549 se ukaki sa punom zmajevkom i mora u 4tu da se šalta a 560 ide ne posustaje
 
Pa nema sta da trazi pored 567, kad imaju iste menjace a 10ks slabiji motor i laksi
Razmisljao se jedno vreme prebaciti motor sa 558 i trube na 549 i napraviti 567. Ali opet nosam resio traktor za oranje.

549 je cetvrtom brzi od 560 ,bar moj jeste

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moj 549 ide do 2400 okretaja i moj 539 ide isto toliko. na punom gasu 549 4. 549 3. i idu jedan kraj drugog, cak mu 539 bjezi. Na 539 11.2 gume na 549 12.4 malko vislje, ali ako se bas sve gleda. Nije 549 bas toliko brzi samo ima veci izbor brzina i malo je tezi i malo jaci za povuci. Moj 549 mjereno radarom kraj ceste ide s novim gumama pun gas 5. 38-40 kako mu vjetar puse u ledja. Starija serija (srednja) ima i teze haube i puno tezu kabinu tako da ne znam koliko taj traktor moze ici.

539 standardno ide do 2000 okretaja tako da je tu 549 dosta brzi ali ako vam je brzina toliko bitna, odvrne se gas na 539 i ides malko sporije i ne moras kupovati nov traktor.


Po pitanju laksih poslova, meni 533 dolazi u obzir samo i jedino koa je uredan i utegnut 100% a takav sam vidio samo jedan u zivotu. koji god drugi 533 sam imao prilike voziti, slabo primaju gas, lako gube gas, komsija ima problema s pronalaskom djelova za PVP (mozda je skrt pa ne da novce, ne znam) samo znam da to nije TO. 539 je po mom misljenju za 539 limuzina. Djelova ima na svakom cosku, traktor koji UVIJEK pali i ne moras se natezati s onim alaserom na 533...

Ako treba nositi teze prikljucke uvijek postoje tegovi za prednju stranu ali ne znam koliko je isplativije uzimati 549 za taj posao. Moze on to odradjivati samo koliko je isplativo tako sta raditi.

Po mom misljenju je za te poslice neki optimalan izbor 540. Teze strojeve nosi samo tako, pregledan (pricam za model bez kabine), visoko se sjedi, motor kao na 539 zivahan a cjena takvog traktora u HR je takva da ih vecina rastavlja i prodaje po djelovima. Jednostavno nisu na cjeni a za lakse poslove mislim da je traktor dusu dao, naravno za neke manje povrsine.
 
Uh bre al ga neki ljudi preteraju, skoro svaki clan hvali svoj traktor kao najbolji i najbrzi.Svakog dana vozim traktor vozim vise modela radim sa njima i u firmi iskreno nikad me nije zanimalo dal 549 ide 30kmh ili 28kmh to je nebitno.Imam 533 ide prilicno brzo 27km merio sam koristim 539 sa gumama 12 on je bas brzi za 2km. u firmi vozim gusenicar Landini i 549 koji ide oko 30 merio sam telefonom a i pise na satu,sve zavisi od guma. ali meni je nebitno ja nikad traktor ne vozim na maksimumu moje njive su najdalje 5-6km a ne 200km pa cak i na toj daljini razlika od dva tri kilometra po satu nista ne znaci.Traktor koji nema bocne reduktore jednostavno nije traktro za teske poslove zato nikada nemoze da se porede 549 i 560 jer je 560 traktor za njega a sad druga stvar je sto je 549brzi i moze da vuce maltene istom brzinom isti teret jer je laksi i ima drugaciji menjac mnogo podvozniji,tanjirasti konusni i dve poluosovine i teraj ide kao bicikla. Meni se licno od manjih traktora dopada 539 izuzetno snazan traktor za svoju masu moze da ore isto dobro kao 542 koji je isti po jacini ali nesto tezi to su traktori u istoj klasi a 549 vise spada u tezu kategoriju i veoma je dobar ja ga licno cenim nerazumem zasto su napravili imt 540 i 542 ali vec 549 je druga prica.Moze on puno da traje mislim na zadni trap ali mora da se vodi racuna i da se kontrolise konusno tanjirasti ponekad jer vremenom se napravi luft i odalji se konusni od tanjirastog i onda nastaje lom, druga stvar redovna zamena ulja u menjacu veoma je bitna kod nas ljudi voze 30godina isto ulje i sta da ocekuju u menjacu?da bude kao nov.Moj predlog je da ovi koji se hvale organizuju takmicenje u teskim radovima i u istim uslovima za sve pa da vidimo ko je najbolji. Kod mene u selu postoji jedan covek koji ima 558 i kaze njegov je najjaci i najbolji a ima jos 20 takvih ali jbg. njegov je nabolji. pozz
 
a cudnih rasprava
kupuje sebi kome sta treba,kome sta odgovara,ko sta voli
a krkani,dundjeri uniste sve najlakse je pokidat i razvalit,treba radit sa masinom i ocuvat i zaradit sta sa njom,a razvalit je najlakse.....
 
Doteraj ti meni taj 549 i ja i braca ima da mu sjebemo menjac i konusno tanjirasti za dva meseca najvise.Uh kad se samo setim sta smo mu radili ali konusno tanjirasti smo mu menjali ko gace,a tek menjac joj mama prvo nestaje 4 brzina pa posle sve ostale polako.Druze nisi ti radio teske poslove sa njim,malo u sumu u brdo pa prikolica puna drva preko panjeva pa da vidis kako koci i kako kida gume i delove pa kad te pogura nizbrdo nemoze ni sebe da zaustavi,jeste bio rizican.Mucenik se bori ali nemoze on dugo tako da radi.A 560 jos nismo uspeli da sjebemo a radi duplo gori posao od 549.Traktor 560 je sirovina sa snagom a ne sa brzinom.

Уз дужно поштовање , и би да покажеш колика си стрвина или да можеш и ћускију да изломиш? Лако је уништити али покажи да си мајстор да из лошег извучеш максимум без уништавања и да лоше може дуго да траје. Неће нико нормалан да мотор од 60 КС убацује у трактор чији су сви делови и склопови пројектовани за 47 КС.
Носио и мој комшија Менгеле 200 МБ са 542 али му 50 времена радио у месту и првом спороходном док није рођаку дао Менгеле да закачи на 558 а он подметао трупче под хидраулик да не падне на земљу. А за тог истог Менгелеа каже да му стриц са 549 носи и да га не осећа. Имт 549 дуплак стар 3-4 године ( једном каже да је 549 са Перкинс мотором. Други пут каже само 549).
А мислиш да и тај 560 што ниси уништио не може да се уништи час посла?
 
Od oca,dede sam nasledio samo nesto malo zemlje i sume,od mehanizacije nisam nasledio ni drljacu,sve sam kupio i stekao svojim trudom i radom.Na masinu gledam kao na komad gvozdja koji se popravlja,tako da ne marim mnogo dokle ce nesto trajati a da nabavim najmanji problem,to ja resavam cas posla.Majstor sam i lako popravljam......
Ja ga kupio ja ga i unistavam i ozivljavam:ppozdrav:
 
Menjal ko od vas(nas) ulje u menjacu i nakon koliko radni sati ili godina?
Kod mene u mom mestu neznam nikog ko to menja pa ni ja nisam taj e sad koliko je to bitno za menjac stvarno neznam pa pokusavam ovde izvuc pravi zakljucak o tome
 
Tačnije na 800
Kod mene je 577 napravio oko 2500 sati menjao sam mu dva puta
539 ima 8100 menjano dva puta
trebalo bi i u 5106 da zamenim ali nemam sad vremena ostaće da menjam pred prolećne radove
 
Ma znam ja za to sta proizvodjac preporucuje ali koliko se ko od nas toga pridrzavato me zanima?
Ja u motoru menjam i cesce nego sto treba dok za menjac i ne bas,razlog-veca investicija
 
Kad se sabere nafta koja se potrosi u toku godine ulje nije skupo nimalo ali ko to moze nama da dokaze?2.5l nafte litar traktola. koji traje bar dve godine realno ko vise radi a moze i 5 ali tvrdim da u mom levcu 95% ljudi nikad nisu zamenili ulje. Jedino kad se desi kvar.Skoro sam menja prijatelju Tanjirasti na 539 on hteo da sipa staro jedva ga ubedih da to neradi jeste da se nema ali sto se mora mora se.
 
Bicikli uskocio u transport :osmeh:
14741849_1313161468714655_1488255458_n.jpg
 
Sto se ove prepirke tice i usporedjivanja 560 i 549 to pogotovo nema smisla ali je covjek pitao sta je bolje za LAKSE radove, za teze poslove ima dva dobra stroja ali traktor za lakse poslove da mu se preporuci a vi svi kako 542 vuce 8 prikolica od 10 tona kako je 549 najbrzi, pa ne voze se na njivi trke, pobogu...


Sto se zamjene ulja u mjenjacu, na dva manja traktora svake druge godine a na 5106 od kako imam mjenjano dvaput igrom slucaja jer se razletio lezaj na ukapcalici prednje vuce pa je iscurjelo. veci traktor mi radi 200 radnih sati godisnje i na njemu nema potrebe mjenjati svake dvije godine.

539 kako su ga moj otac i djed odrzavali nisu nikad mjenjali ulje, jednom se srunila hidraulicna pumpa u njemu, spene na izvoz bilo i samo su ga procjedili kroz dvije gaze i vratili u traktor. Od kako ja odrzavam traktore s uljem nema zajebancije.

Motorno ulje se kod mene mjenja na 200 radnih sati, koristim samo INA super 5 ili bolje ulje u svim strojevima.
 
zna li ko dimenzije cepa na bloku motora imt 533?narucio bi onaj grejac samo sam u dilemi jer na e bey pise da je na 120 a ne na 220v?
 
Nazad
Vrh