IMT

KOd prijatelja se pojavio luft na zadnjem esnom tocku pretpostavljam sto je on u brazdi u pitanju je cini mi se imt 567. Jel tu isti sistem kao na 539 sa onim limicima? i sta se skinut?
 
Nije kao 539. Dobio je lufta u bočnim reduktorima klasika. Skinuti samo bočne reduktore, u sredini u reduktoru nalazi se velika matica. Skinuti seger i kajlicu malu i dotegnuti maticu ali ne preterivati. Vratiti sve nazad i to je to. Ako je navoj na poluosovini dobar držaće, a ako je navoj zglajznuo onda moraće malo strugar da radi jer će se luft opet pojavljivati
 
Ljudi, imate li iskustva sa Yenkay traktometrima? Godinama imamo zabludu da brze kuca sate od Teleoptika. Ili mozda nije zabluda. :sta:


Moj stric ima 3 komada imt 539,i sva tri su sa yenkay satovima,skoro smo polemisali on i ja oko toga, kao da smo primetili isto sto i ti,njegovi yenkiyevci brze idu od mojih teleoptika... E sad djavo ce ga znati koliko to pravi razlike...
 
Zna li neko ima li negde ovakve mažetne za ručicu menjača da se kupe
651941d6596c-800x600.jpg
 
Ljudi, imate li iskustva sa Yenkay traktometrima? Godinama imamo zabludu da brze kuca sate od Teleoptika. Ili mozda nije zabluda. :sta:

Meni 539 sa Yenkay traktometrom najmanje radi,najmanje se vozi tokom godine,ali otkuca skoro najviše radnih sati.Izgleda da stvarno brže kucaju od Teleoptika.Kvalitet tih satova je mnogo bolji od ovih novih Teleotikovih,pa čak i od onih što su fabrički ugrađivani u IMT.Originalni Teleoptik imam samo na 533 i radi bez greške od 1976.godine.Na ostalim traktorima sam više puta menjao,rade par godina i gotovo.
 
a u krajnjem slucaju sto nebi stavio i m34 motor , nije nesto veci potrosac , bar gledam u baliranju slame , manje mi 558 trosi od 549 , valjda mu lakse da nosi. mogao bi i jace prikljucke kaciti na kardan.

ja sam kontao na 549 prebaciti sa 558 motor i komplet bocne reduktore i gume , i eto 560 sa 5 brzina :)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Pocerina, najbolje je da razbusi njegov motor ,,na 539''. Sto bi kupovao drugi motor, kada moze postojeci da sredi? 40ks je tamanica za fergu.
M34 u fergusonu je, po mom skromnom misljenju, jako losa ideja, iz vise razloga. Naravno, pod uslovom da je traktor stvarno upregnut u raznim poslovima.

- - - - - - - - - -

Meni 539 sa Yenkay traktometrom najmanje radi,najmanje se vozi tokom godine,ali otkuca skoro najviše radnih sati.Izgleda da stvarno brže kucaju od Teleoptika.Kvalitet tih satova je mnogo bolji od ovih novih Teleotikovih,pa čak i od onih što su fabrički ugrađivani u IMT.Originalni Teleoptik imam samo na 533 i radi bez greške od 1976.godine.Na ostalim traktorima sam više puta menjao,rade par godina i gotovo.
Kvalitet je bez premca. Meni su svi satovi Yenkay, osim jednog barometra, cini mi se. Rade bez greske, vec 24 godine.
Hajde nekako da utvrdimo to u praksi Yenkay kuca sate brze od Teleoptika - mit ili istina? :ppozdrav:
 
Pocerina, najbolje je da razbusi njegov motor ,,na 539''. Sto bi kupovao drugi motor, kada moze postojeci da sredi? 40ks je tamanica za fergu.
M34 u fergusonu je, po mom skromnom misljenju, jako losa ideja, iz vise razloga. Naravno, pod uslovom da je traktor stvarno upregnut u raznim poslovima.

- - - - - - - - - -


Kvalitet je bez premca. Meni su svi satovi Yenkay, osim jednog barometra, cini mi se. Rade bez greske, vec 24 godine.
Hajde nekako da utvrdimo to u praksi Yenkay kuca sate brze od Teleoptika - mit ili istina? :ppozdrav:

Sad si otvorio Pandorinu kutiju po pitanju brzine kucanja satova....

Na mom 539 su svi jenkiji(tako ih kod mene zovu) i rade od 91god. ko svajcarski sat...
 
Ne treba meni motor vec rodjaku. On ima 533 ali je za generalnu, pa bi da stavi motor od 539.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
Ispod 1000 eura ga nece naci ako ga uopste i nadje,a u kakvom stanju.....

- - - - - - - - - -

Takvih ima svuda ali mi se ne sviđaju jer pustaju ulje po malo, na sa slike ide šelna
Na tafe traktorima su isto takve fabričke
Ima da se kupe ali kvalitet tih danasnjih malih privreda je takav da ta harmonika manzetna pukne za kratko vreme.
Ideja,nadji negde na otpadu takvu manzetnu sa letve volana.
 
Nazad
Vrh