IMT

Normalno nit se slaze linija traktora s 2012 godinom bio bi dli a ne de luxe i kabina bi bila drukčija.
 
Da je pravne drzave,ovakvi oglasi nebi postojali.Nije ovo nista novo jer ih pamtim jos od pre 15-18 god.I sto znaci sema uspesno funkcionise tolike godine.
 
Jutros sam zamenio ulje u glavi upravljaca na 539. Ceo postupak sam fotografisao. Siguran sam da je za mnoge luk i voda, ali, ako nekoga zanima, mogu da okacim redom slike sa objasnjenjima.

- - - - - - - - - -

Da biste promenili ulje u glavi upravljca na IMT 539(a verujem i na ostalim modelima IMT-a na kojima je upravljanje ovako reseno), potrebno vam je: kljuc 19, dva kljuca 13, imbus kljuc 10, i 1l HIPO SAE 90 ulja za zupcaste prenosnike.
Najpre treba skinuti lim od kabine i centrifugani precistac vazduha.
2hye7i8.jpg

Zatim, izvaditi akumulator(dva kljucica 13 za skidanje klema, paziti da kljuc istoremeno ne dodirne i klemu i masu - karoseriju traktora).
2ntio2h.jpg

Tacno na sredini lezista za akumulator nalazi se prorez na limariji, i cep glave upravljaca, gde se ulje sipa. Odvija se imbus kljucem 10.
1zqer9y.jpg

1690t3l.jpg

Ne morate jos uvek da ga skroz odvijate, da ne bi nesto upalo u glavu.
Zatim, sa leve strane traktora, na glavi upravljaca, odmah ispod poluge za gasenje motora, treba otpustiti dva srafa(kljuc 19), kako bi staro ulje iscurelo van.
108bl83.jpg

vj9tl.jpg

2q3bw9f.jpg

Traktor sam parkirao na bocnom nagibu na levo, da bi maksimalna kolicina ulja iscurela. Ulje se mora ovako ispustiti posto ne postoji donji cep na glavi. Ja sam srafove otpustio jos sinoc, taman toliko da ulje skromno curi, i ostavio tako da prenoci, da se iscedi.
in5rhe.jpg

Novo jutro, novi dan, pritegao sam donje srafove na glavi, odvio gornji cep i nasuo novo ulje. Stalo je oko 900ml.
4u9xlf.jpg

Evo ideje, kako resiti levak za sipanje:
7287lf.jpg


Ljudi, a konkretno otac mog druga, ukoliko je glavudza mnogo razlokana pa pisa na sve strane zagreju tovatnu mast, pa naspu. Ona, kada se ohladi, slabije slini, a i u radu, kada se zagreje opet je gusca od ulja.
 
mene zajebo jedan od ova tri srafa koja drze sponu i tu mi tece ulje iz gl. upravljaca !
mislim se da mu roknem grafitnu mast pa sta bude valjda tako nece da curi .. ili da nadjem ureznicu .
sta mislite ?
 
@petarkrsmanovic

Hvala na detaljnom objašnjenju. Svaka čast. Još bolje što je samoinicijativno.

Ovo je odličan primer za ostale članove koji imaju dobru volju i žele da pomognu, bez da to iko od njih traži.
 
Prema IMT-ovom uputstvu, na 800 radnih casova.

Svaka čast Petre,nisi iz Mačve a dobar si čovek!Ovakvi prilozi mnogo vrede.Meni je majstor pre dve godine menjao šaraf i od tad mi malo flisuje to ulje dole.Možda je i do tog dihtunga ?Teško mi se okreće volan,što je inače normalno za 539,a možda fali i ulja da dospem.
 
Nazad
Vrh