IMT

NA: Citaj s razumijevanjem...

Bio je kod nas u prodaji na oglasima (njuskalo) imt 528 i izgledao je kao naj obicniji 539 samo s dva cilindra. Koliko sam ja uspio vidjeti da nije rijec o DM motoru i da je to trobrzinac mjenjac tako da nema dodirnih tocaka s 549. 528 je dakle 539 s dva cilindra.
Bobo ako NIJE DM koji koristi 539 onda je M koji koristi 533. Znaci nije 539,nego 533. 539 ima DM33/t,dok 533 ima M33/T.
 
Imt 528 nosi motor dm 32-t sa dva cilindra.20-ak kilovata neznam tačno.

evo je slika sa ovog foruma

414201190316pm.jpg
 
dobro vece ljudi ! spojnicka osovina na 542 i 560 istina ? ili 560 deblji od 542 ?
 
Sve ovo sto si ispricao je evidentno od nekog ko je stvarno 'doktorirao' traktorologiju i moze se komotno staviti kao zvanicni 'rewiev' gorenavedenih traktora.
Jedino mislim da je DM34 ekonomicniji od M34 bar 25-30%.
Pa sad kad malo bolje razmislim i nije tu neka specijalna razlika u potrosnji,kod mene svi kazu da rajka 65 vise trosi,sad kad uporedim 560 koji vozim i rajku koju sam imao pa to je tu negde,za mene licno obadva usisavaju gorivo u sitnim radnjama,to je cinjenica u odnosu na 540 koji je za njih supersonicno mali potrosac.
Malo je nezgodno docarati nekom ko ceo zivot vozi rakovicu ili 560,565 i slicnog,svako od njih kad bi seo za traktor koji ima 3 klipa video bi razliku u potrosnji.Sto bi rekao moj burazer 3-klipas je sirotinjski traktor:osmeh:

Do sad svi koji imaju linijsku pumpu na 560 su mi se zalili na potrosnju,rotaciona je ok,pa nemoze 560 sa roto pumpom da guta gorivo a 558 i rakovica 60 sa istim motorom da trose dosta manje.To su price za malu decu i laku noc.

- - - - - - - - - -

bio je jedan u Somboru,ubacili su motor od 555 i produzavali haubu jer je bila kratka :osmeh:
U sta su ubacili motor 555,u 528?
 
Ima kod nas jedan lik 528 i tera ga non stop,i tek kad se zagledas u motor vidis da nije 533 ostalo sve isto.
 
Taj nije normalan,to sranj...od motora s lanac ubacio u kulturan traktor,da je ubacio nesto drugo pa da razumem.
 
Bio bi danas taj traktor interesantan,mislim da je bolja opcija u odnosu na 533.Da se proizvodi bilo bi zainteresovanih,sigurno nije bio skup u ono vreme.
 
Nazad
Vrh