IMT 577 vs. Mtz 82 vs. Rakovica 76

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
imam rakovicu 76 1990 god kupljena od izbeglice iz Hrvatske koji je sa njom samo prebegao u Srbiju, odnosno nije nista sa njom radio tako znacajno, jer je imala malo radnih sati. u perfektnom je stanju i ima da se uz masnu banderu propne, sto kazu ljudi. nije dw i ne moze da se poredi sa novim rakovicama 76 dw koji imaju milion i jedan problem tako da je ne bih dao ni za 10 novih 76ica kao ni za bilo koji drugi imt. par njih je u selu kupilo nove i problemi se javljaju brzo od servo volana, kocnica, a i motori su losi. 577 dw je vec nesto sasvim drugo. traktor za sve uslove i sva podneblja, ali i oni imaju problema dosta. u sustini svi nasi traktori proizvedeni u periodu od 85 do 91,92 su zveri u pogledu motora.
 
ne znam za te starije rakovice 76 ali ja sam imao 2003 godiste 76 i ne bi je nikad vise kupio,pisao sam u temi rakovica o tome- mekani traktori
 
ako se porede prve serije 82 i 577 u oba slucaja kamen krece i glava zuji 2 dana, dali moze nova serija 577 da se poredi sa 82 po udobnosti i buci, neka napise neko ko poseduje nov 577 ili ko je vozio.ali zbog same visine sedenja i vecih-sirih zadnjih guma mislim da je 577 udobniji...
 
Djoker, pa ljudi u selu koji ih imaju kazu da je 20 litara po kj potrosnja koja se pokazala kao ocekivana. Jesenas sam gledao jedan 892 kod skolskog druga iz topa mi je rekao da ocekujem 20 litara, pa njihove komsije isto, zet je uspeo cak da nabije i 25 l, ali na kratku duz i oranje 30 cm, mozda i malko dublje. Nasa je zemlja extra teska, kod vas je pesak, dobro znam, nisam je obradjivao, al je znam. Voleo bi ja potrosnju 12-15 kod ruje al to ne da bidne.
I kod nas u ravnici ipak rakovica ne moze da se poredi sa MTZ, mozda 560-565, ali 577 ipak je klasa iznad. Kad je zetova rakovica 65 setvospremirala u ritu sa mojim 558, a tamo je baas teska zemlja, sva je usrana dosla kuci. I to i dan danas pamti. Kod nas kad rakovica dobro zapne, sva propisa, sto se kod IMT ne desava, a izgleda i MTZ lako propisa ulje.
 
Aco jel znas sta mi ovde radimo sa traktorom,po tome bi se kod nas Rakovica raspala posle 100 sati.
Evo primer i jos ide bez problema a 4 puta je prevrtana,u provaliju
2ito1a1.jpg
 
Djoker, pa ljudi u selu koji ih imaju kazu da je 20 litara po kj potrosnja koja se pokazala kao ocekivana. Jesenas sam gledao jedan 892 kod skolskog druga iz topa mi je rekao da ocekujem 20 litara, pa njihove komsije isto, zet je uspeo cak da nabije i 25 l, ali na kratku duz i oranje 30 cm, mozda i malko dublje. Nasa je zemlja extra teska, kod vas je pesak, dobro znam, nisam je obradjivao, al je znam. Voleo bi ja potrosnju 12-15 kod ruje al to ne da bidne.
I kod nas u ravnici ipak rakovica ne moze da se poredi sa MTZ, mozda 560-565, ali 577 ipak je klasa iznad. Kad je zetova rakovica 65 setvospremirala u ritu sa mojim 558, a tamo je baas teska zemlja, sva je usrana dosla kuci. I to i dan danas pamti. Kod nas kad rakovica dobro zapne, sva propisa, sto se kod IMT ne desava, a izgleda i MTZ lako propisa ulje.
Popitanje masnoce rus je BR1 nema gde ne cure.
Napisimi samo u pancevu ispod groblja ima neka zaguljena zemlja , kojim je traktorima obradjuju ?
Kazu da od tamo se traktori retko vracaju u jednom komadu.
 
U nazivu teme ste zaboravili da napisete "u ravnici"Vidim da svi pljujete Rakovicu a vecina nikad u zivotu nije sela za taj traktor.Cast izuzecima:ppozdrav:Nekazem da je idealan,ali dali ste se ikad zapitali zasto pola Srbije vozi Rakovicu,bilo koju.
Naziv teme je mesanje baba i zaba.

Mirko poenta ove teme je sagledavanje ovih traktora na svim terenima, kako ravnicarskim tako i brdskim i realno iznosenje njihovih osobina. Napisi svoje misljenje o traktorima i iznesi njihove prednosti. Citiram "ali dali ste se ikad zapitali zasto pola Srbije vozi Rakovicu,bilo koju", bas iz tog razloga je Rakovica ubacena u ovu temu a to sam napisao i na pocetku teme.:ppozdrav:
 
Rale ja radim zemlju Starcevu, a kad dolazis iz pravca Bavanista sa leve strane je nas atar. Traktori oru i vracaju se u jednom komadu, ja nisam cuo da je neko rastavio traktor na pola. A bez 120 ks nema tri brazde u oranju. Inace kod nas preovladjuje IMT, a opasno ga napadaju MTZ kod ljudi koji povecavaju posede. Ima i rakovica, nekazem, ali ipak kod nas ona ne vazi kao dobar orac, cast ljudima koji su na ovom forumu dokazali suprotno, ja ne planiram da je ikad posedujem.
Mirko, nisam ja rekao da se raspada posle 100 sati, vec da se nemoze uporediti ni po ucinku ni po kvalitetu oranja. Ona vazi za brz traktor, okretan i to je to. Mislim da traktor ne sluzi za prevrtanje. A prijatelji imaju R76 sa novim tipom kabine, kazu kad je meko napuni blatobrane sa blatom, pa je veselo.
 
kod nas u kuci 3 vozaca, i mnogo mnogo puta se desilo da se voda ne sipa u 577 nego tako na oranje, obidjes jedan krug i na iberluft crn dim, to je znak da se sipa voda, a u termom etar nesmes ni da pogledas:haha: i tako je 3-4 puta ravnata glava, dihtunzi i pici.karike prosle godine prvi put menjane a generalku mozda ne dozivi nikad. sigurno je uzorao 1kj bez vode, svaka mu cast...

aco oni stari modeli mtz-a su bili veliki potrosaci ovi sada nisu toliko, mi smo sa 1221 na pocetku oranja bili i na ispod 10l ha, 27cm dubine, ceska pumpa, mozda ruska trosi vise..
 
Sve sam ovo pročitao i većina vas je nerealna . Znači piše i hvali ono što poseduje a drugo kudi.Nemam niti jedan od ovih ali sam ih vozio i imaju ih ljudi oko mene znači prijatelji komšije i familija. Kod rakovice je dobra okretnost , živahnost pa i motor. Kod 577 je losa okretnost i kod svih Većih imt -ova ali su im bolji hidraulici i bolji su orači . Neće lako kliziti kad oru.Imaju i one brze pumpe pomoćne u hidrauliku što je dobro ali su im loše prednje vuče . Imaju ljudi problema sa zgloboma poluosovinama i kon. tanji. Neznam zasto. Ruska škola je kao i u svemu , Pouzdana ali ničime ne oduševljava nešto posebno da te obori snogu.82-ka nema neku izraženu manu da tako kažem slabu tačku (veliku) pa ću ga i ja staviti na No. 1.mesto.
 
Dragane, samo sto su ovo MTZ 892 godista 2004 i 2006, tako da ne znam jer su to stariji modeli(mislim da nisu). Valjda bi me slagao manju potrosnju da mi proda traktor, a ne da me odvrati. Mada sam ja izvagao da pazarim neki 892 ili 820, mislim da ce ipak biti bolji za teske radove, za kakve mi i treba veci traktor.
 
Dragane 1221 bi u Starcevu ,Omoljici,B.Brestovcu trosio minimum 20 l.Onu zemlju nemozes ni da zamislis kako se "lako radi".Aco,ima kod vas u selu neki rus sa sva 4 ista tocka,da neznas mozda malo blize sta je to,koliko KS,gde je kupljen...koliko sam video dosta lepo ide?
 
Poslednja izmena:
cini mi se da je ovo snimak samo je stari mtz u pitanju,trebalo bi napraviti na betonu 577 noviji i mtz 820 ravan most,bilo bi interesantno.

 
@Bobo

Nemoj lupati da novi 577 imaju prednju vucu od Brene! Most nista nije jaci od starog, samo malko drugacije izgleda i kardan je sa leve strane.

@ mirko 015

Vozite vi samo Rakovicu tamo gde vam godi i gde mogu njene kocnice da vam puno pomognu. Kod nas u ravnici mnogo znace dobri motor, menjac i diferencijal. Nije problem ako treba malo veci krug da se okrene ili ako nece bas da zakoci kako mi hocemo...vazno je da je traktor kadar, da traje i da malo trosi!

Rakovicu sam imao ali samo zato sto sam morao. Bila je kod mene godinu dana i prodata je. Nisam pisao o njoj jer sem sto posstujem njene kocnice i ajnslag o ostalom nemam neko lepo misljenje. Na provokacije 3 drugara ( sva 3 vlasnici Rakovice i Belarusa istovremeno) da cu se ja u nju zaljubiti kad pocnem da baliram sa njome probao sam i baliranje i siliranje i kosenje. R65 nije zadovoljila potrebe. Inace, moj jedan 577 je radio uvek sto kod njih Rakovica i Rus zajedno i to duplo vise posla je radio.

Zao mi je sto nisam dokumentovao voznju novog 577 DV na sajmu ove godine u NS. Traktor lepo ide i lako se salta ali ima sitnica koje bi bolje trebalo zavrnuti i pricvrstiti da nema sitnih vibracija inace je ok. Buka je otprilike kao i u njegovom parnjaku, novom Belarusu 820.

Pre 2 godine dok jos nisam kupio Claasa sam isao da gledam i da probam IMT 580 koji je u sustini 577 sa original engleskim Perkins motorom A4.236 i mogu vam reci da je on pored toga sto je bio u losem stanju bio dosta tih traktor u kabini. Tisi od gore pomenutog Rusa.
 
Dragane 1221 bi u Starcevu ,Omoljici,B.Brestovcu trosio minimum 20 l.Onu zemlju nemozes ni da zamislis kako se "lako radi".Aco,ima kod vas u selu neki rus sa sva 4 ista tocka,da neznas mozda malo blize sta je to,koliko KS,gde je kupljen...koliko sam video dosta lepo ide?
A vas atar se granici sa nasim, pa znate kako je kod nas orati. Samo Dragan spomenu 10l/h, to je misaona imenica za nasa oranja.
Ovo nadvlacenje traktora uopste meni nije reper da je bolji traktor.
Jeste to je YAMZ, cini mi se 160 ks, vlasnik je nas uzorni poljoprivrednik koji ga je novog kupio 2009 godine na sajmu. Bas ta 4 ista tocka su problem, izgleda da nema rezervni kupiti. Radi on dosta lepo, ima ks ali meni se ne svidja na izgled. A podatak da je taj covek jesenas kupio novog Classa od 230 ks, sve govori.
Bubu i meni se 580 svidja, pogotovu motor, ali se bojim razocarenja u prednju vucu, za koju mislim da je ipak losija nego na MTZ. Pre dve godine sam upalio na sajmu novi 577, meni je buka od motora identicna kao na 577 88-93 godiste, bar one koje sam ja gledao. Lepo reze na gasu, ali mislim kad se ceo dan ore da presedno to njegovo rezanje na auspuh.
 
Zato sto kupi jedan komsija i onda svi za njim ,tako je bilo u mom kraju sa imt:haha:

Nisam kupio po uzoru na komsije, taj traktor mi se ni pre toga nije svidjao. Uzeo sam ga u racun za neke usluge masinama ako te bas interesuje.

Prednja vuca na 577 stvarno nije problematicna, ne znam zasto se ljudi za to hvataju.

Grunt, jesi li ti cuo nekad za mokro kocenje na IMT-u?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh