Imt 506 - motokultivator

Jedno vreme sam se 'pržio' da kupim i prikolicu za IMT506SX.
Za poslove koje obavljam, radi solidno, ne mogu da se požalim, ali sve ide preko ruku i kičme.
Ako je zemlja rastresita, lakša za kultivaciju, IMT506 će da se ukopava, moraš da ga cimaš levo-desno, [sve vreme], kako bi držao neki kontinualni pravac, [što se freziranja tiče] ,jer ga jedino u tu svrhu i koristim.
Kupio sam i vadilicu za krompir, nije loše...ali je bolje da imaš i tegove na točkovima, da bi se prilikom vađenja krompira vadilica dublje zakopavala i vadila svaki krompir.
Vadilica ume da iseče priličan broj krompira, na pola, ili da ga ošteti, upravo iz tog razloga..dakle, tegovi na točkovima i mislim da ne bi bilo problema.
Imam i zagrtač, nov , nisam ga nijednom upotrebio.
O košenju, pod nagibom, nemoj ni da razmišljaš. Dosta je visok i hoće da se prevrne.
Na ravnom terenu bi radio posao.

E sad, prikolicu sam nameravao da kupim, bolje što nisam.:ppozdrav:
Za teren gde ga ja koristim,a to je brdovit kraj, mislim da bi bio 90% neupotrebljiv.
IMT506 nema tu snagu da povuče na usponu.
U tvom, ravničarskom, kraju mogao bi da ga koristiš dosta efikasnije.


:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Obicno cene idu oko 150 eur pa na vise . Probaj na kupujem prodajem pronaci ili od auto-prikolicu koja se nemoze registrovati prilagodi sa vucnikom za 506 i teraj. Tako ja radim sa hondom
 
Sve zavisi u kakvom je stanju prikolica.
U to vreme, kada sam tripovao da će da mi služi za nešto, bio sam naleteo na jednu original IMT506 Knjaževac, čovek je cenio upravo toliko 150evra, imala je i drvene stranice i bila je u extra stanju, bar na slikama.
Posle je spustio na 100evra, što je bilo ultra povoljno, ali ja sam se bio već ohladio i dobro je što je nisam kupio,jer bi mi sada samo kisnula ili bih je koristio par puta u sezoni za neke beznačajne,sitne, poslićke.
U ravnim predelima sigurno da moze da se iskoristi efikasnije.
 
Prati malo oglase...bice verovatno uskoro jeftino zastavine autoprikolice..jer ljudi nemogu da ih registruju fali im nesto oko homologacije
a takva prikolica moze da se registruje uz foru samogradnja ;)
atest za samogradnju ide oko 50e(bar bio pre neki 6 meseci)
tako da imas i to kao opciju
 
Povratna opruga montirana, sve funkcioniše :)
Cena 800dinara, original, kod proizvodjača.

Na yt, ili internet-u [globalno] nema ništa vezano za to.
Postoji yt klipovi kako se samo savija opruga,ali za neke druge mašine,a za IMT506 se mora obratiti paznja na par 'sitnica' od kojih moze da zavisi ne samo da li će opruga pravilno da uvlači sajlu, već nepravilnom ugradnjom čitavog startera mogu se polomiti 'zupčanici' paljenja.
 
Povratna opruga montirana, sve funkcioniše :)
Cena 800dinara, original, kod proizvodjača.

Na yt, ili internet-u [globalno] nema ništa vezano za to.
Postoji yt klipovi kako se samo savija opruga,ali za neke druge mašine,a za IMT506 se mora obratiti paznja na par 'sitnica' od kojih moze da zavisi ne samo da li će opruga pravilno da uvlači sajlu, već nepravilnom ugradnjom čitavog startera mogu se polomiti 'zupčanici' paljenja.

Nepravilnom ugradnjom startera nemozes slomiti ama bas nista.Jedino sto kad povuces sajlu nece da hvataju zupci ako nisu lepo namesteni a obicno po jedan promase da nameste kako treba da stoji.
 
Pozdrav ljudi, jel neko pokusavao ugradnju pogona freze sa IMT 504 na imt 506 i tako je pretvori u motokultivator sa vucnom frezom?
 
Sae 30 ali moze i bilo koje motorno 15w40 ili 20w50 sae 40 ili sta imas od motornih ulja.To samo lepi prasinu i vezuje za sebe i to mu je jedina uloga
 
Nama je ove sezone 506 stvarao probleme, znaci ide trgne se i motor promeni zvuk krene nesto kao da melje unutra, da bi krenuo mora da predje koji metar unazad i onda normalno ide 100-200-300 (posebno izrazen problem sa vecim teretom u prikolici ili sa praznom na vecim uzbrdicama) m i opet ista prica. 2 dana je rastavljana i sastavljana i jos uvek nista nije reseno, izgeda da ce tek u prolece da se sredjuje.
 
Neradim sa tim prozdrljivcima. Mene obori honda snogu sa 3L dizela jer treba joj barem 6 casova frezovanja da potrosi. To su zastarele tehnologije dvotaktasa i kad je sve kako treba trose prilicno a najmanja sitnica ko tenkic
 
Koliko bi kostalo farbanje 506-tice bez prikolice? Nesto mi pada na pamet da je obnovim pred prolece da bude kao nova. Ne nesto profesionalno, vec u kucnoj varijanti.
 
Gledacu to da odradim do proleca, krenucu prvo sa rezervoarom i tockovima koji su najpristupacniji. Posto je trenutno freza nefunkcionalna kad bude rasparcana gledacu i ovo ostalo makar sa cetkom ako ne budemo pri parama.
 
Nazad
Vrh