IMR - Rakovica

Odg: Sejalica za kukuruz

dragan82 je napisao(la):
Me ona oce je podici , ali koliko puta? Nemoj ni da probas jaci hidraulik ima 539 od Rakovice 60 :udri: :udri:
Ma jel stvarno :haha: :haha: mozda rakovica nema dobru regulaciju hidraulike a snagu hidraulika je nesto 2
@ paorpaor
radi covek sa bekericom sa depozitorima 20 godina sa rajkom, tegovi napred i pici rakovica bar ima ehtra kocnice ima snagu za okretanje pod kocnicom , nema lamelu za okretanje u rikverc pod kocnicom ima extra 1 brzinu za sejanje (idealna) jedino sto za transport moras skidati kardan :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1287606869[/time]
_________________________________________________
@dragan82
Era Ojdanic kaze nekudi kon ja kog jahala nisi ( obosmisleno) :ppozdrav: zivi bili :haha: :haha:
 
Pozdrav evo ja sam danas menjao rezervoar sa 65 na rakovicu 76 i potpuno su isti
 
Odg: Sejalica za kukuruz

rakovica60 ima jači hidraulik od ferge definitivno a imaš još i mogućnost da blokiraš hiraulik(zaključaš)kad ideš lenijama tako što podigneš mašinu i isključiš pvp tj.pumpu iz pogona.mislim da je šestorena agria teška 740kg a kad se skinu dve baterije 630kg(immam prospekt ali mrzi me sad da tražim)ja sam jednu godinu sejao sa fergusonom ali sam morao da mu stavim originalne tegove u felne jer kad se naspe u kutije još 70kg.semena soje nije mu nimalo baš lako.rakovica je i okretnija i lakše je nosi :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

R60 je teska oko 2900 kg i cinimi se da joj je podizna moc oko 900 kg. 6-oredna sigurno nema 800 kg ,a narocito bez depozitora i onih tockova za repu. Ja cu probati pa sta joj bog da. Do sad sam sejao sa 542 i 4 reda ,a sad se premisljam da li i dalje sa njim ali stepen nize brzinu ili sa R60.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Mozda je to sve tacno sto vi pricate , ali ja sam imao drugacija iskustva sa R60 pa sam je i zbog toga prodao. Za 2 meseca sam joj 2x probio gumice sa prednje strane poklopca na hidrauliku , prvi put sam nosio RD3m bez valjak pozadi , a drugi prt sam orao sa plugom sa obrtac. Dolazi do pregrevanja ulja u hidrauliku , a potom i do probijanja dihtunga na poklopcu. Ok moja R60 je imala 36god i nikd joj nije bio uradjen hidraulk , imala je manu da je brzo spustala stvari cim se ugasi traktor. :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Hidroulika na R60 je kompletno prepakovana i sipano novo ulje. R60 je trenutno kod majstora gde se menja prednji semering i gumica na prednjem polumesecu (na tom mestu je gubila mnogo ulja), kompletno se remontuje sistem napajanja gorivom,od rezervoara do dizni. Sve u svemu pravi jedan veliki servis da bi bila spremna za proletnju setvu. Motor je odlican i vec evo 4 godine nije uzorala nista. Sluzila nam je za transport, ali sad ce nadam se za setvu. Inace i sejacica ide na doradu, to jest dogradu. Kupio sam dve polovne baterije koje treba remontovati i montirati. Jos se premisljam ima li nacina da se nekako napravi sistem dizanja krajnjih baterija zbog transporta. Ako je to neko radi ili video neka sada kaze ili cuti zauvek ::namigivanje::
 
Odg: Sejalica za kukuruz

roto drljača i plug obrtač-e što je mlogo mlogo je za 36 godina.to što je puštala oruđe to je gumica na razvodniku a ppregrevanje ulja zato što ima mali rezervoar za ulje(malo ulja staje)
Post je spojen: [time]1287610300[/time]
_________________________________________________
zato nijedna rakovica nemože da koristi hidraulične markire ako joj se ne poveća zapreminski količina ulja sa dodatnim rezervoarom
 
Odg: Sejalica za kukuruz

U današnje vreme bez savremene zapadne tehnologije ne može zamisliti ratarstvo,što znači i kvalitet obrade,pripreme i setve ne može biti na zadovoljavajućem nivou a samim tim se i gubi zarada
ja ti ne savetujem da koristiš rakovicu za setvu jer je to poluproizvod ti i nije traktor već samo oblikom podseća na tu mašinu i nemože tu operaciju obaviti kvalitetno kao neki napredni,visokokvalitetni zapadni traktor iz 80-tih god. :haha:
 
@ paorpaor
samo jedna ispravka R60, sa zadnjim tegovima i prikolica imt 3t prazna 3300kg, mereno na elektronskoj vagi u mlinu, sto znaci da je R60 negde oko 2300kg :ppozdrav:
 
miroslavjovanovic78@gmail je napisao(la):
roto drljača i plug obrtač-e što je mlogo mlogo je za 36 godina.to što je puštala oruđe to je gumica na razvodniku a ppregrevanje ulja zato što ima mali rezervoar za ulje(malo ulja staje)
Post je spojen: [time]1287585100[/time]
_________________________________________________
zato nijedna rakovica nemože da koristi hidraulične markire ako joj se ne poveća zapreminski količina ulja sa dodatnim rezervoarom
Nemoze ona u isto vreme da dize sejalicu i da prebaciva markere.Kod nas jedan sa novom R76 seje a oba markera mu idu po zemlji...
 
@montoya
Rakovica , IMT , a pogotovo rusic jesu poluproizvodi i imaju 1001 manu,a pogotovo rusic. R60 trosi ko ruska vozila ,i veoma je neekonomican traktor,ali ima 60 ks i bio bi mi odlicno prelazno resenje dok ulogu setve ne preuzme kejs sa 9-orednom sejacicom.

@cika_jova
Sto se tice tezine R60 je teska,barem moja sa kabinom i zadnjim tegovima,oko 2900 kg. IMT 542 ima 1900 kg.
 
u pravu smo obojica :ppozdrav: , moja je bez kabine, kod nas u okolini ima samo 1 sa kabinom - mislim uopste za rakovice - skoro sve su bez kabine
 
Ma nema sanse R60 da dize sejalicu i da prebacuje markire , nemoze ni 539. Za to treba da ima par obosmerna prikljucka , za oba dva creva . Mislim da R65 ima taj sistem :sta:
 
R60 je masina .
Nema dvosmernu hidrauliku i bez dodatnog rezervara skoro da nemoze ni da kipuje.
Sa R60 sam orao 5h pom danu to je preko 8.5 jutra , i nikad mi se nije desilo da pomesa brzine dok kad spartam sa IMT533 on pomesa 10 puta na sat brzine (539 retko al se desava) a 54x necu ni da komentarisem
 
R60 je u oranju cudo jedno i jedino je zato i dobra. Ja sam orao i orao , ali 5hektara za dan sa dvobraznim plugo to je nemoguce. To nemozes uraditi ni kad je njiva u jednom mestu. :ppozdrav:
 
E jebaji ga sad... da sa 2 rakovicom 60 ili imt 560 poore 8.5kj na dan.... a moj 533 je samo jednom pomesao brzine tj upao u neku ni u drugu ni iz nje,dosao kuci ugasio ga i kasnije aj da probam a on radi kao i pre,a ima jedno 5-10g,blize 10 nego 5.
 
Tacno je da R60 ne mesa brzine . A na 539 i meni se jednom desilo da mi je pomesao. :ppozdrav:
 
dragan82 je napisao(la):
Ma nema sanse R60 da dize sejalicu i da prebacuje markire , nemoze ni 539. Za to treba da ima par obosmerna prikljucka , za oba dva creva . Mislim da R65 ima taj sistem :sta:
Ne moze ni 65-ica.Radi ili hidraulika ili poluge.Zajedno ne moze nikako. :cao:
Rakovica uzore oko 4 kj na dan i to joj je puna kapa.
 
Nazad
Vrh