IMR - Rakovica

Koliko kosta nova pvp za rakovicu 65? a koliko kosta remont iste i sta je bolje? rakovica ni da cuje da upali bez ozracivanja. Nigdje ne vuce zrak ( barem mislimo) nekad je prvi hladni start palila cim se ugrije nece a sad vise nece nikako dok se ne ozraci. AC pumpa nova i nije do nje :(
 
Dukej@ evo da se ja nadovezem, glavni problem i sto su kolege rekle je lager i to na gornjem snopu u menjacu, desavalo mi se to bezbroj puta kod mene barem kod operacija gde sam radio drugom brzom. Krenes lepo menjac opterecen nista se ne cuje i onda odjednom cim mu je malo lakse onda zabruji.
Kod gornjeg snopa veoma je bitno kod manjeg lagera tj. ispred njega terba da se obrati paznja na debljinu podloske (sajmne) inace ako je deblja gura lager i pravi aksijalni zazor.
 
Koliko kosta nova pvp za rakovicu 65? a koliko kosta remont iste i sta je bolje? rakovica ni da cuje da upali bez ozracivanja. Nigdje ne vuce zrak ( barem mislimo) nekad je prvi hladni start palila cim se ugrije nece a sad vise nece nikako dok se ne ozraci. AC pumpa nova i nije do nje :(
Pisao Mirko pre 2 dana. Nova (ako se dobro secam) 210e, remont kako te ko zavrne:ppozdrav:.
 
Remnont zna da uradi Zeravica iz Novog Miloseva i IPM ,ostalim nebi dao dve nacrtane ovce da sacuvaju s andjelima...

Nova 210e,drugar kupio greskom ali zato sad rajka ujeda,kaze ovako je isla samo kad je bila nova....

Remont 160-170eura s tim sto je moras skidati dva ili tri puta na reklamaciju da je nekako ubode da radi....
 
Da li je neko kupovao hidraulicnu pumpu za R65?ima 3-4 proizvodjaca,cena u rangu od 80 do 170 eura...mikronova,italijanska neka,bugarska caproni i naravno ppt...
 
Da li je neko kupovao hidraulicnu pumpu za R65?ima 3-4 proizvodjaca,cena u rangu od 80 do 170 eura...mikronova,italijanska neka,bugarska caproni i naravno ppt...
Uh,ta mikronova je ekstra,oni kad urade nesto to je strasno.Jos kad mi kazu da su za njih Petoletka,Hidrosila,Caproni i slicni smesni proizvodjaci smuci mi se zivot.
 
Remnont zna da uradi Zeravica iz Novog Miloseva i IPM ,ostalim nebi dao dve nacrtane ovce da sacuvaju s andjelima...

Nova 210e,drugar kupio greskom ali zato sad rajka ujeda,kaze ovako je isla samo kad je bila nova....

Remont 160-170eura s tim sto je moras skidati dva ili tri puta na reklamaciju da je nekako ubode da radi....




210€ nije po meni nikakva cjena, da se mjenja svakih 5000 sati ja bi bio zadovoljan, još kada bi mogao naći novu pumpu za imt 533, odmah bi kupio....


koji plug vuče rakovica 65 dv????

a koliki sjetvospremač?

mislim na standardan traktor
 
65dv moze lagano 2x14" plug tipa 757 ,setvospremac ne bih veci od 2.5m zbog brzine u radu.


kakva je u odnosu, ako se usporedi sa 560?

rakovica 65 DV

vidim da ima još jednu ručicu, osim one za podizanje hidraulika, to je kao fina regulacija??

neznam o rakovicama, a onako zanima me, jer trebaš uzeti nešto za oranje i sjetvospremač, pa imam nekoliko traktora u obziru, imt 577 je dosta skup ako se pogleda stanje traktora, mtz82 se nađe oko 2000 i neko godište, al treba i malo više izdvojiti za njega, dok rakovica ide za oko 6500€, imt 577 je oko 7500€, dok mtz 820 je oko 8500€.....još jedan zanimljiv traktor deutz 100 06 za oko 7000€, samo se bojim djelova za njega, al je zvjer od traktora
 
Rakovica 65 je manji potrosac od IMT 560.
Hidraulika je bolja,preciznija na IMT,ali Rakovica moze da podigne veci teret.Menjac je laksi za prebacivanje na IMT,Rakovica je okretnija i ima bolju prednju vucu od IMT,ali ima i osetljivu lamelu.
Sto se tice kvarova i odrzavanja,nisam siguran,ali mislim da su tu negde.
Ako vec razmisljas o kupovini traktora te snage,razmotri malo i IMT 565
 
Nisam siguran koji traktor ivanz ima ali ja od rakovice nisam vidio grubljeg traktora. Jos ako ima kabinu pa izlomis noge dok udjes u nju. Izdrzljiva jeste i puna snage ali je komfor 0. Od kvarova kao sto je brankovic rekao je lamela. Lose strane laka naprijed , hidraulik nije nesto. tesko se salta obavezno krci ali ide. Hidraulika kipanja lose rijesena ( ne mozes u isto vrijeme dizat poluge i kipat vec moras odabrat jedno od tog dvoga. Prednost malo trosi, ne kvari se nesto poebno, cista mehanika sve i ima jednu manu jos sve to joj naspes ona potrosi :osmeh:
 
Nisam siguran koji traktor ivanz ima ali ja od rakovice nisam vidio grubljeg traktora. Jos ako ima kabinu pa izlomis noge dok udjes u nju. Izdrzljiva jeste i puna snage ali je komfor 0. Od kvarova kao sto je brankovic rekao je lamela. Lose strane laka naprijed , hidraulik nije nesto. tesko se salta obavezno krci ali ide. Hidraulika kipanja lose rijesena ( ne mozes u isto vrijeme dizat poluge i kipat vec moras odabrat jedno od tog dvoga. Prednost malo trosi, ne kvari se nesto poebno, cista mehanika sve i ima jednu manu jos sve to joj naspes ona potrosi :osmeh:
Kipovanje hidraulikom je po meni pametnije reseno nego na IMT-u(pomocni razvodnik). Kipovanje i odrzavanje nivoa kipe je lakse nego na imt-u. Jedino sto se mora okretati onaj ventil(sraf) na glavnom razvodniku.
Jeste neudobna, laka napred i ima grubu hidrauluku, ali nije veliki potrosac, okretna je, moze dosta podici na polugama i ima odlicne kocnice.
Sve u svemu, pouzdan i zahvalan traktoruz naravno normalno odrzavanje:ppozdrav:,
 
Volim IMT ali nekako kad sednem za rajku srce je puno,prva ljubav zaborava nema.

E sad razlike postoje,najveca razlika je u tome sto je Rakovica univerzalniji traktor od 560,565.Ona moze na manjim posedima da grablja seno,kultivira,frezira,prska,rasipa djubrivo......dok 560 za to nije rodjen,on se u malom prostoru ne snalazi,on je marveni traktor za teske radove,oranje,tanjiranje,prikolice.Za sitne poslove je po meni totalno nesposoban zbog svoje okretnosti,nepreglednosti i velicine.

O udobnosti je glupo pricati,nije to auto a sto se tice buke rakovica je tu u prednosti jer 560 je bucan preterano,ne zovu ga dzabe gluvac.

Tehnicke prednosti su na strani IMT-a,hidraulik,kvacilo......
 
Ivane samo nemoj Deutz-a uzeti.....

Zasto??

Trenutno orem sa dva fergusona, al cak i vise sa jednim, to postaje nemoguce, pa treba nesto malo jace

Rus je dobar za to, al glavna mana je sto nevolim taj hidraulik i volan sto nije na sredini

Imt bi najvise, jer dosta o njemu znam, sve pipravim sam, a sve je skoro isto na 533 i 577 ili 560, i navika valjda na taj hidraulik, samo za svoje godine dosta su skupi, to je jedini problem
 
Nazad
Vrh