IMR - Rakovica

Od ursusa ni u ne osta prema starima.
Hm zanimljiv motor s 44 ima više kw nego na imt .
 
Direktno iz Sirije.:osmeh:
big-20613259image.jpg
 
na prodaju rakovica, 1987 godiste, prvi vlasnik, zadnje gume nove u jako dobrom stanju.do 2004 godine je radila pored imt 539.od 2004 godine stoji i ne radi apsolutno nista, jer je zamenio torpedo.u poslednjih 10 godina nije napravila vise od 50 radnih sati.slike saljem ko je zainteresovan.cena 5400 evra.
 
na prodaju rakovica, 1987 godiste, prvi vlasnik, zadnje gume nove u jako dobrom stanju.do 2004 godine je radila pored imt 539.od 2004 godine stoji i ne radi apsolutno nista, jer je zamenio torpedo.u poslednjih 10 godina nije napravila vise od 50 radnih sati.slike saljem ko je zainteresovan.cena 5400 evra.
Samo nemoj ovde da te ne bi banovali.Postavi oglas u delu Oglasi.
 
Otisla mi vodena pumpa na Rakovici 65 (procureo semereing). Prosle godine je remontovana, no kako nisam imao novo kolo i osovinu, kolo je obradjeno na strugu i stavljeni novi lezaji i semering. POsto imam jos 1,5ha oranja i 2.5ha pripreme, da li da je ukoliko sutra remontujem ili da probam da izguram sa ovom? Bojim se da se ne razleti i ne probije hladnjak ako se raspadne.
Kupio sam Garant Futog komplet za remont (osovinica, kolo, lezaji i semering) ali nisam bas pri vremenu a i radionica mi je Ruska supa koja ovih dana dosta prokisnjava, pa nisam u mogucnosti da remontujem...
 
pozdrav,da li je slucajno neko probao da stavlja pomocne cilindre za hidraulik na rakovicu 60 ili 76?
 
pa ne znam,nisam ni ja video al imam neke ideje,pa reko ako se neko susretao sa tim da mi da neke instrukcije
DSC_0117.jpg

ovo je torpedo ali recimo na ovaj fazon
 
Cilindre bi recimo tako postavio sa nekim izmenama,zanima me odakle dovesti ulje u njih? Da li sa onog sarafa za kipovanje stim da bi onda samo cilindri radili i nebi imala neke stepene pri dizanju i spustanju? ili probusiti rupu u prednjoj ploci naspram klipa hidraulika i odatle dovesti ulje u cilindre? Ova druga opcija mi nekako bolja jer bi onda radila i hidraulika i cilindri ,da cujem neka vasa misljenja
 
Cilindre bi recimo tako postavio sa nekim izmenama,zanima me odakle dovesti ulje u njih? Da li sa onog sarafa za kipovanje stim da bi onda samo cilindri radili i nebi imala neke stepene pri dizanju i spustanju? ili probusiti rupu u prednjoj ploci naspram klipa hidraulika i odatle dovesti ulje u cilindre? Ova druga opcija mi nekako bolja jer bi onda radila i hidraulika i cilindri ,da cujem neka vasa misljenja
Sta ti to nosis ili planiras da nosis kada ti treba jaca hidraulika od sadasnje rakovicine?
 
Zbog prskalice najvise,prazna je 350 kg i jos oko 600l vode a to ne moze da nosi
U uputstvu za Rakovicu 65 (ne znam da li imas 60 ili 76 ali mislim da je hidraulika iste snage) pise da ona moze da nosi do 1900kg ja imam 65 i mislim da bi tu tvoju kombinaciju mogla da nosi kao od sale samo treba dobro opteretiti prednji kraj tegovima. E sad ne znam u kakvom ti je stanju hidraulika pa mislis da bi cilindri bili bolje resenje nego remont.
 
Imam i 60 i 76,hidraulik je isti,zamenjene sve gumice,prednja ploca remontovana,nastelovano po radionickom upustvu. Hidraulika radi dobro sa manjim masinama ali ovo sto sam naveo moze da nosi mozda sa nekih 300l vode i to je diskutabilno kolko bi izdrzala sa tim opterecenjem. Zbog toga mi se pomocni cilindri cine idealno resenje...
 
Ja sa 60-kom sam nosio prskalicu 1040 kg teska puna. Napred gomila tegova da se ne propinje. Drugih problema nisam imao. Samo sam jedva docekao da je se otarasim jer nece da dize hidrauliku bez ukljucenog kardana. Bar ja nisam znao da koristim hidraulik ako nije ukljucen kardan.
 
pa da,to je jedna od mana sto kardan mora da radi :D ali da se vratimo,meni nema sanse da digne tu kilazu ni jedna a ni druga rakovica...
 
Ne bih znao,al trebalo bi to da dize bez problema. A onaj sraf za kipanje,ne znam da l ima veze s njim? Ja ga nikad koristio nisam,pa ne znam da l on sta moze da utice na podizanje tereta hidraulikom?
 
Nazad
Vrh