IMR - Rakovica

Ajd još nešto da pitam pošto sam laik za mehaniku.
Jel komplikovano da se uradi i ako može neka slika gde se nalazi.
 
Mi smo sa Landine skinuli plocu kardana i stavili na 65-cu,tako smo terali dok nije 65-ca prodata.Razlika nije bilo u snazi,isto totalno,ja barem nisam primetio a terao sam i sa sporim i brzim.
 
Postovanje poljoprivrednici, nov sam na forumu, pa ne znam da li je pre bilo teme oko volana na R65. Ima mi lufta krug i po. Zna li neko kako to da resim posto u mom kraju masjtori veze nemaju....Hvala
 
Iz iskustva,nikako:osmeh:To kuciste volana se ne proizvodi evo vec 20 godina,orginal delova nema.Mozes da ga malo utegnes na onom srafu sa strane na samom kucistu,ali nemoj da te iznenadi kad smanjis luft da nemozes da mrdnes volan u mestu i da ti se veoma tesko mota u hodu.Kod mene vecina Rakovica sa mehanickim volanom imaju iste probleme,a ko je popravljo kuciste nije se bas usrecio,delova orginal nema,samo turske Soko kopije.
 
Faci moze kuciste da se sredi ali dugotrajnost je upitna.... Jedina stvar na starim imt-ima i rajkama (mehanicki volan) gde ne mozes da biras deo kada kupujes. Ja sam zimus muku mucio sa mojim kucistem na imt-u 588 koji jos ima i podesavanje volana po visini. Nigde delova ni za lek. I onda sam kombinacijom delova volana rajke i struganjem čaura(piksne-biksne) na meru uspeo da ga vratim iz mrtvih. Mada sto jes jes. I to malo sto ima u ponudi od delovi je katastrofa,al su toliko i para. Ako se bar malo razumes u mehaniku skini sa leve strane kucista volana deknu i uslikaj da vidimo o cemu se radi. Ako je luft krug i po,sve mi smrdi na to da je zeger osigurač ispao iz osovine pa ista bezi aksijalno gde hoce. A to se resava relativno lako i brzo. Sto je najvaznije najjeftinije!
 
U pocetku je zakivao u desnu stranu, to sam resio tako sto sam zamenio lezajeve bili su katastrofa, sklopim i sve ok dva dana nakon toga krug i po lufta katastrofa. Provericu zeger...Hvala u svakom slucaju
 
Ja sam prestao da popravljam ljudima ta kucista od Rajke i Petaka,delova nema a od nekog krpeza tesko moze da bude nesto,jedino kad se uspe nesto nabudziti kao kolega Sinisa pa ispadne nesto ali to ne uspeva svaki put.Bas danas sam se raspravljao sa burazerom Radom da od njegovog svakodnevnog stelovanja kucista na 60-ki nema leba,to je kao da su tockovi zabetonirani,kraj jednostavno.Sad kad me neko pita za popravku ili stelovanje ja mu kazem mogu da ti ugradim hidro volan i to je to.
 
6xx93o.jpg

33m7xfp.jpg

2iasdpk.jpg

1rf8lx.jpg

sfb40l.jpg

Evo moje rajke ubačen joj erkondišn i termos boca:haha:

---------- Poruka napisana u 22:43 ---------- Prethodna poruka je at 22:37 ----------

rirr5c.jpg

20uope1.jpg

Evo još koja sličica
 
Miroslave kakva je onofcrvena plastika (čemu služi?) na desnoj grani od prskalice?
E,to moram priznati da je moj izum(kad nisu u fabrici znali da naprave).To je metalno,nije plastika
Služi za korigovanje,precizno nivelisanje kopirnih grana
Da ti sad neobjašnjavam zašto ali sve prskalice imaju taj problem zbog...........samo što to malo ko uoči i tako tera
 
Nema nista bez plave rakete!!!!!Izvanredna je!!!.Sto si skinuo tegove pozadi a napakovao celu garnituru napred?
 
Nazad
Vrh