IMR - Rakovica

Rakovici je jedino hidraulik malo drugaciji,nije bas precizan ali zato radi,ne crkava.
Volan na Rajki ide zgodno ali ima jedan problem,kuciste volana je radio Soko Mostar i od 1993 zbog rata u Bosni vise se ne proizvodi,od tada vise nema orginal delova za to kuciste,samo turska kopija koja nije ni prici.Sve vise ljudi se zali na tezak volan na Rajki,20 godina od kako se ne proizvodi i ugradjuje.
 
U Srbiji svaka druga kuca ima rakovicu i 539,jer za nasa brda i male njive je kao rodjena,mozes je uvuci,zavuci,okrenuti gde oces,a IMT-a malo sutra,i ja ga imam i znam sta je okretnost i blokada a to nama ovde treba.(539 skidam kapu)
 
Mirko 015 pisao si o cenama rakovica a ja sam ih gledao na sajmu i nesto sam se zainteresovao za model R-65 super. Njena cena je 1 211000 hiljada dinara pa planiram kredit od sest posto kamate od min. poljoprivrede. Pisao si negde da je bolje uzeti bez kabine pa je kupiti naknadno mozes mi poslati broj od tog iz mitrovice sto ih pravi ili ima negde da se vide kako izgledaju.
 
radio mi covek iz bogatica od landina izasao me 180 evra

---------- Poruka napisana u 16:58 ---------- Prethodna poruka je at 16:50 ----------

jedini problem sto ljudi koji imaju imt kude rakovicu je zato sto nije tolko precizna na hidraulici ko imt a nekazu da njinu rade svake godine a o menjacu i da nepricam ja imam 577 i radim iste poslove sa njim i duplo vise me izadje odrzavanje na njemu nego na rakovici a zimi mi je dezuran traktor na paljenju ona kako pali to nijedan imt traktor nece u zivotu tako paliti svako ima svoje misljenje samo mi fali hidro volan a bice i to na leto ako bog da

---------- Poruka napisana u 17:00 ---------- Prethodna poruka je at 16:58 ----------

a tegovi mi netrebaju samo mi oni fale iovako tesko volan ide[/QUOTE


Hvala na informaciji.....a najvise sam htio da ga ubrzam radi beraca nekako mi je tu po najspori evo i klip
http://www.youtube.com/watch?v=qqlMGMgz1ow
A pre neki dan mi je pukla prednja polu osovina lijeva i moro sam otic do Mostara ta firma soko Mostar jos uvjek radi al je to uzeo privatnik....a polu osovina je kostala 75 evra sa krstom.....
A sto se tice Rakovice hidraulika jeste losija al ostalo je sve ne poderljivo dnevno radi po 16h ne gasi se nikako ima nas trojica i samo se menjamo....zale se na ove nove ne znam dali je to tacno al ja bi sutra opet uzeo rakovicu.....
 
ja sam je najvise ubrzao radi beraca i pumpe za zalivanje na primer ja berem 222 trecom sporom na 1300 obrtaja motora em malu potrosnju i nije joj tesko imam fapovu frezu 2,10 bez problema je teram dok nisam mogao dok je bilo fabricki kardan ekstra se pokazao
 
Dobra informacija,Soko Mostar radi,znaci neko pametan se nasao da radi pametnu stvar a ne da unisti proizvodnju.:bravo:
Isplati se kupiti Rajku bez kabine,IMR racuna kabinu preko 1000 eura,ovako se lepo kupi bez kabine sa klasicnim kockastim krilima,krila se lepo prodaju za 100-150 eura jer su trazena za Afriku i polovne 60-65,kabinu kupis u Mitrovici ima covek radi ih kao IMR iste i cena je bila 900 eura na zadnjem vasaru u Rumi.Znaci kabina izadje 750 eura.Imam negde vizit kartu,treba da je iskopam,a inace u Rumi je stalno taj sto radi limariju za traktore.
Znaci Rajka 65super je 10700eura
 
Ljudi znali ko koliko kosta rakovica 65 dv super bez kabine u srbiji....ovde u rs kosta nekih 15300 evra u jugometalu u bijeljini.jeli tako i u Srbiji....
 
Malo je uzi zato sto su gume 12-ke samo po sebi uze od 14-ki.Zato je stabilniji od IMT-a.

Evo da pomognem sa cenovnikom IMR u Agroridu
Cene su sve za klasik modele bez prednje vuce i kabine.

R47- 7560 eura
R65- 8785 eura
R76- 10285 eura

To su prodajne cene sa PDV i subvencijom u protivvrednosti po kursu 112,00
Cena ista i na kredit na 3 godine bez kamate,moze kako se zeli rate

Zanima me R47. Rekao si da je R47- 7560 eura sa pdv i subvencijom. Da li je to osnovna verzija bez kabine i hidro volana i sto se tice subvencije da li u startu to odbijaju ili placam punu cenu pa dobijam povracaj?
 
To je osnovna verzija,novi tip limarije(hauba kockasta)i hidro volan bez kabine.Cena je ta kao sto vidis 850 000din,za kes se placa puna cena pa dobijas povracaj mesec dana najkasnije,kod nas svi uzimaju na kredit posto je cena ista, kamatu od 6% placa opstina,tj.drzava.
 
Povracaj je 1000 eura, a da li svi imaju pravo na beskamatni kredit ili samo vasa opstina? I ako se uzima na kredit da li se odmah odbija tih 1000 eura?
 
Kako mi rekose dosta opstina podrzava beskamatni kredit ako im je verovati,a kad uzimas na kredu odmah se odbija povracaj,samo teras traktor kuci bez para,banka zavrsava papire sa dilerom.Kod tebe treba proveriti kakva je situacija u opstini.
 
Treba mi misljenje o Rakovici 47 bez DV. Da li se isplati kupiti ovaj traktor nov? Da li je bilo kvarova i koji su na R47 novije generacije? Voleo bih cuti misljenje njenih vlasnika.
 
Svakako da se isplati, Novo je Novo.
Zemljace na tebi je sta ces da radis...
Ja sam pretprosle godine hteo 47-cu sa Uzickom kabinom ali sam odustao... Poslusao sam savete...
Po mome ako planiras da se preselis u Pocerinu onda kupuj Rajku, jer tesko da bi te mestani prihvatili bez nje...:osmeh:

Uzmi 65-cu i ne razmisljaj


http://www.youtube.com/watch?v=7x-i3kAGRTk

---------- Poruka napisana u 20:56 ---------- Prethodna poruka je at 20:52 ----------

Rad u brdu
http://www.youtube.com/watch?v=IVeBmJbW2Uo&feature=related
 
Poslednja izmena:
Na ovom drugom snimku kao sebe da gledam:haha:
Na prvom snimku su problemi naseg clana foruma.Resio je tako sto je stavio duple opruge na ventile jer u fabrici nisu stavili a treba.To je inace problem ovih motora i 549,ventili moraju da imaju duple opruge,ja sam stavljao od Lade i to radi bolje nego fabricki.
R47 je odlican traktor,sve sto se vidi na njoj je Rakovica 65,sem motora i felni.Dobro se pokazala,nece lamela da je zeza i moze da se okrene na dinaru.Mnogo bolja investicija od 539,549 koji su mnogo skuplji.Nema zamerki.
 
Uzmi rakovicu 47 neces se pokajati ja je imam od 2008 godine sluzi me super,ona je ista kao 65 samo motor je imt 549 i druge felne ima ostalo sve isto imala je nekih decijih bolesti u pocetku rezervoar popustao i alternator nije punio ali zamenili su ga na prvom servisu a rezervoar sam krpio da kucnem u drvo za sad ne pusta,ja ne radim teske poslove samo prskam sa njiom nosi prskalicu 600l i seje,jako je okretljiv traktor,imam i imt 539 ali ona mongo lakse se okrece i vozi...sve u svemu jako dobar traktor!
 
Nazad
Vrh