IMR 120 -135 turbo menjac ZF T- 3445 i motor, odrzavanje rezervni delovi i servis

ima jedna rajka 120 na licitaciji u SU Apatin,pocetna cena 450 000 pali ali kocnice nema!
 
Ja nemam kocnice takodje na mojoj Rakovici i mislio sam da dam majstoru preko zime da to ugradi. Da li je to tako veliki problem gm80? Ako jeste, onda si me jako zabrinuo, a ako nije onda je moje pitanje da li neko zna gde se mogu kupiti potrebni delovi (pakne...)?
 
Danas slikano u rasadniku.Ovo je traktor firme vojvodinašume godiste je 1985 kažu da je odlican traktor menjac nije diran a motor je generalno remontovan ranijih godina,trebalo bi opet motor da se radi.Trenutno je upošljen da vuče plug od dve brazde na dubini od 40 cm.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Video je lošeg kvaliteta nažalost
 
Ova rakovica mi se baš sviđa, samo neznam koliko je izdržljiva, nekako si mislim da bi trebala biti dobra, jer je taj mjenjač ZF

kod nas dođe 8000 - 10 000€, cijena za takav traktor i nije neka, a snage ima, kada budem trebao jači traktor, mislim da će mi ona biti prvi izbor, jer mi se čini da je bolja od IMTa 5106/5136, al brena kod nas se nađe za 5-6000€, pa čak i do 9000€ to sve govori
 
Kod nas u zadruzi se prodala 2005-2006 godine za 6000e sa novim gumama. Sada bi vredela koju hiljadu vise. Ko je to kupio, ekstra je prosao, sada se sigurno moze prodati za 7-8000e.
 
kod tog traktora imam osječaj da je mjenjač dosta jači, za traktor puno veće snage, a pogoni ga motor od 120ks, pa zato nema problema s mjenjačem
 
Tako i treba da bude, nekad su se masine u Jugoslaviji pravile da traju i da rade one za nas a ne da ti radis za njih.Mamu li im hostaplersku kapitalisticku sve su nam upropastili da bi nas opljackali
 
da, tako bi trebalo biti, kao i kod fergusona, mjenjač može podnijeti duplo veću snagu, dao bi se kladiti da većina fergusona su prošli jednu do dvije generalne, a da mjenjač nije diran

sada za usporedbu, moram pronaći podatak, kakav je mjenjač ZF na onom deutz-u 100 06, koji sam gledao prije par mjeseci, da li ima ikakve veze sa ovim od rakovice
 
Nas prvi 533 je imao dve generalne, pa posle stavljen nov motor od 539. Nikada nije bilo problema sa menjacem.
Ja sam jedno vreme razmisljo o toj Rakovici 120-135, bas zato sto im ovi iz zadruge kod nas nisu mogli nista. imali su mislim tri takve i svaka je radila ekstra.
Kakve su one sto se buke tice? na njima su rucice menjaca sa strane?
 
evo, našao sam podatak i za tog deutza, ima mjenjač T 3311

- - - - - - - - - -

 
Batali...
to je neudobno i bučno, čuvaj zdravlje

Pa bas sam zato i odustao. Ja druze radim skoro 100ha, ne radim 30ha. Tako da mi je mnogo bitnija udobnost i naravno zdravlje. Bolje mi je da izgubim 2000e godisnje na traktoru, nego da se ubijem u takvom traktoru.
Dok sam radio 50ha, radio sam sa Rakovicom 65.
 
Nazad
Vrh