Hleb u ishrani zeceva

Daj im slobodno nece im skoditi samo da je suv, od vece kolicine svjezeg mogu dobiti meku stolicu
 
Hleb i žito sam im davao i odma su imali mekan izmet sa dosta jakim mirisom. Suvoća hleba je bila dobra mislim da je kvasac u hlebu stvarao probleme oko izmeta. Više hleb i žito nikako.
 
Ja odem u pekaru kupim djak starog hleba (300din) to lepo isecem na komade prostrem po podu da se susi i to je to.Dajem svaki dan po komad.
 
Ja takodje odem u pekaru i kupim dzak hleba,najvise dajem kokoskama natopljen u toplu vodu i pomesan sa prekrupom,pa da se podave od toga:haha:,a zekama dajem 2 puta nedeljno obavezno prvo ga prosusim u rerni i tako im serviram:osmeh:!
 
Meni dovuku kamion svake nedjelje ... :) hahaha....
i ja isto preko dan dajem hljeb...
a jecam svako jutro i dobro ide za sada....
 
Poslednja izmena:
Nista hljebu nefali.Dobar je.Moji ga kunici jedu,dosad nisam imao nikakve probleme vezano za nadimanje.Samo da im nije stalno zastupljeno u ishrani.Raznolika hrana i nema brige.
 
Ja konstantno dajem hleb bilo stariji tvrdji ili malo sveziji meksi dosad nisam imao nikakvih problema niti kod manjih niti kod vecih zeceva .
 
U kojim kolicinama dajete hleb..? i koliko cesto?? pocetnik sam u ovom hobiju pa me zanima... a hleba uvijek ima..
 
Ja im dajem svakodnevno u dopuni obroka po 1-2 kriske po zecu ,tu je jos koncentrat u granulama i lucerka.Dajete umereno od svega sto imate koliko god vam ostane hleba dajte im slobodno jesce oni koliko im je dosta .Ja mojima inace dajem sve i jabuke ,i sargarepu i krompir itd sta god imate dajte im njima ako bude odgovaralo pojesce ako ne nece ,tj hocu da ti docaram da nemozes pogresiti u kolicini samo nadjes granicu da se nerazbacuju sa hranom i to je to.
 
Dajem ja njima svasta nesto, voda i seno su obavezni..a ostalo sta ima stocna repa, jabuke, poneki list kupusa, cak im dajem i grane jabuke, graba i leske..njih popapaju samo tako, ali hleb jos nisam davao mada ce sutra i njega dobiti.........
 
Dajem ja njima svasta nesto, voda i seno su obavezni..a ostalo sta ima stocna repa, jabuke, poneki list kupusa, cak im dajem i grane jabuke, graba i leske..njih popapaju samo tako, ali hleb jos nisam davao mada ce sutra i njega dobiti.........
samo oprezno sa suvim hlebom,nedeljno jedanput i to sa merom!A te grane svakakvih drveta moš davati svaki dan,nek grickaju.
 
A zasto nisu to prezivari ,zbog cega da nedajem hleb kad to uveliko radim svaki dan i to u vecim kolicinama i nemam nikakvih problema ??
 
samo oprezno sa suvim hlebom,nedeljno jedanput i to sa merom!A te grane svakakvih drveta moš davati svaki dan,nek grickaju.

Hleb su danas dobili suv(malo sam ga susio u reni), nisu bas odusevljeni..mislim jedu oni to al nekako preko volje cini mi se...
A grancice i dobijaju skoro svaki dan, kada imam vremena capim makaze i ozezi..
 
Nazad
Vrh