Hibridi kukuruza za berbu beračem

Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

posto ove godine sadim samo za berac oko 20 Ha,prva selekcija je pala
KWS - Kermess,LUCE,3381
AS-72
Syngenta-Sycora
ZP 666
druga selekcija ce da padne da vidim koje ce cene biti,tj.posto cu uspeti nabaviti
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

vidim da mnogi seju 684,
ne znam kako je se kod vas pokazao ovde gde god sam ga brao bilo ja dosta palog ::lose::
inače klip je dobar
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

Ove godine ja mislim da je 684 svugde dosta padao, ali za berac nalepse se bere Zp 684 i Ns 640
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

Nisam bio zadovoljan sa 684 prosle sezone...mnogo bolje se pokazao ns 6030
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

Rabadzija je napisao(la):
posto ove godine sadim samo za berac oko 20 Ha,prva selekcija je pala
KWS - Kermess,LUCE,3381
AS-72
Syngenta-Sycora
ZP 666
druga selekcija ce da padne da vidim koje ce cene biti,tj.posto cu uspeti nabaviti
Slobodno razmisli jos jednom o kermesu za berbu, sto se prinosa tice to je vrh vrhova, ali je i ubica za berac....a cak i ako resis da ga sejes/beres, ostavi ga za kraj...
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

za berac je bitno da seme umereno otpusta vlagu, pogotovo u susnim godinama da se nekruni prilikom branja. netreba sejati hibride koji brzo otpustaju vlagu jer pravi momenat je tesko iskoristiti da se bere sa 23-27% vlage kako je namenjeno branju u klipu, obicno otpuste naglovlagu u susnim godinama, dok na godinama kao sto je bila prethodna moguce je i njih brati.
provereni hibridi za berac su: AS 51,63,73 NS 640,ZENIT,6030,5043 ZP 684,505 Pionir P88,D11,D12 LG ponco
KWS kermes je naj tezi za branje pa nije moja preporuka
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

Farmer II je napisao(la):
Rabadzija je napisao(la):
posto ove godine sadim samo za berac oko 20 Ha,prva selekcija je pala
KWS - Kermess,LUCE,3381
AS-72
Syngenta-Sycora
ZP 666
druga selekcija ce da padne da vidim koje ce cene biti,tj.posto cu uspeti nabaviti
Slobodno razmisli jos jednom o kermesu za berbu, sto se prinosa tice to je vrh vrhova, ali je i ubica za berac....a cak i ako resis da ga sejes/beres, ostavi ga za kraj...
znam sadio sam ga ove godine..kako kazes vrh i ubica beraca,zato sam hteo neke druge da probam kao sto vidis ni jedan Pioneer
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

KishRobert je napisao(la):
a gde je tu as 72?
AS 72 sam imao 2009 godine i brao sam ga 8 septembra beracem okrunilo se 15% zrna, tako da nije moja preporuka za berac, a i u prospektu mu pise da brzo otpusta vlagu
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

Sta mislite o pionirovom N 43?kod mene u selu je njih nekoliko sejalo prosle godine,pokazao se ekstra i beraci su ga brali ekstra cisto( kao NS6010).da li neko ima slicna iskustva? :ppozdrav: :sta:
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

macvanin je napisao(la):
KishRobert je napisao(la):
a gde je tu as 72?
AS 72 sam imao 2009 godine i brao sam ga 8 septembra beracem okrunilo se 15% zrna, tako da nije moja preporuka za berac, a i u prospektu mu pise da brzo otpusta vlagu
Ima plitko zrno, pa se lako kruni, cim ga nacnu malo otkidacke rolje, komusaljka ga dokosuri, treba poceti ranije
Post je spojen: [time]1295211772[/time]
_________________________________________________
Rodja je napisao(la):
Sta mislite o pionirovom N 43?kod mene u selu je njih nekoliko sejalo prosle godine,pokazao se ekstra i beraci su ga brali ekstra cisto( kao NS6010).da li neko ima slicna iskustva? :ppozdrav: :sta:
Sejali smo ga , dal prosle ili one tamo, osto mi u lepom secanju, krupan koren i visoka stabljika, mi smo ga tad skidali u zrnu....
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

pa lepo u as-ovom katalogu pise,da se obrati paznja na vlagu a ne na datum berbe. ::namigivanje::
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

da pise zapoceti kada vlaga padne ispod 27%, teskoda to iko od nas uradio u 2009 jer smo trebali brati 20 avgusta
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

macvanin je napisao(la):
da pise zapoceti kada vlaga padne ispod 27%, teskoda to iko od nas uradio u 2009 jer smo trebali brati 20 avgusta
i to je tacno, secam se , vrse se suncokret, a kukuruzi pozuteli, samo suste, tad je trebalo vec poceti berbu....al da sam proso sa beracom kroz selo proglasili bi me ludim :haha:
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

drugo ste vi, mi u juznom banatu smo nedokazani, stara skola :cao:
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

Ovde da u julu mesecu bilo ko prođe beračem kroz selo odmah sutradan bi se počelo sa branjem.Čim jedan počne odmah i ostali kreću bez obzira kakav je kukuruz,samo viču u ala je to zrelo.Jednom sam brao a on istovarao ašovom iz prikolice,sve stranice spuštene a kukuruz stoji i ne mrda.
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

da li je bolje sejati hibrid koji se bere u klipu sa jednim ili sa dva klipa,mislim koji veci prinos daje odnosno ::novac::
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

pujol je napisao(la):
da li je bolje sejati hibrid koji se bere u klipu sa jednim ili sa dva klipa,mislim koji veci prinos daje odnosno ::novac::
a koji to hibrid daje 2 klipa, na koje rastojanje vi sejete?
 
Nazad
Vrh