Herbicidi u suncokretu

Aklonifen koliko sam citao po netu deluje zemljisno,i nije nova a.m ,ima preko deset godina sigurno, a oaj npr Challenge ima duplo vise a.m nego Sunbright ,a treba ga cak 4l/ha sto je jako skupo za ratarstvo.
Onda se pitam kakav posao radi aklonifen u toj dozi koja je preporucena kod Sunbright herbicida,mozda i deluje folijarno ...Svejedno izgleda da ne radi Cicak bocu,meni dodje onda beskoristan maltene xd.


 
Pa nzm,koristim je svake godine ali sem jednom pre 2 godine gde je isla samo ona na cicak i nije bas bilo nesto...ovako uvek ide posle imazamoksa i tribenuron-a i sprzi sav cicak normalno jer je vec dobro ostecen od ovih drugih, a pogotovo ambroziju za koju je i koristim,to odradi brutalno dobro.
 
Poslednju parcelu suncokreta sam oprskao Rezon+Basar.....ima izniklog suncokreta između 5-10%.Čemu se nadati?
 
Da li moze expresom da se oprska neka parcela gde jos nije nikao suncokret? Imam jednu parcelu posejan Sureli, morao sam da presejem 10-tak vrsta sa Neomom. E sad sureli je nikao i od nedelje ga trebam.prskati.
Da li ce nesto smetati neomi prilikom nicanja? Ne znam da li expres ostaje zemljisno?

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Da li moze expresom da se oprska neka parcela gde jos nije nikao suncokret? Imam jednu parcelu posejan Sureli, morao sam da presejem 10-tak vrsta sa Neomom. E sad sureli je nikao i od nedelje ga trebam.prskati.
Da li ce nesto smetati neomi prilikom nicanja? Ne znam da li expres ostaje zemljisno?

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
NE. On deluje samo preko lista, zemlja ništa. Ako suncokret nije nikao a ima širokolisne trave ja bih ga prešao sa Veloxom i Amin.
 
Nego kako se radi sa Vibalom ide li o'ma cela litra ili ide pola - pola u split aplikaciji i do koje veličine suncokreta može da se prska?
 
@Ratva Ne smeta suncokretu posle kad nikne taj 2.4d ?.Ako bude kise prilikom samog nicanja,moze da predje na suncokret deo hemije mozda,nzm ....
Isao sam 6l/ha totala,1.2l terbutilazin i 30gr/ha express+okvasivac ,ima velike palamide(10-20cm visine) na jednoj njivi,suncokret jos nije nikao,razmisljam se dal da preletim jos jednom sa nekom hemijom ili da ostavim ovako,nzm hoce li se osusiti ta palamida ....
 
Vidi, kada god sam prskao veći suncokret nije bilo onih labudovih vratova koji su karakteristični kod upotrebe Viballe, ambrozija i čičak dezintegrisani što i jeste cilj.Ja ne mogu da prskam mnogo velik suncokret jer ga traktor lomi a opet kada je mali izbegavam Viballu i čekam pogodan trenutak za dejstvo.
 
@Ratva Ne smeta suncokretu posle kad nikne taj 2.4d ?.Ako bude kise prilikom samog nicanja,moze da predje na suncokret deo hemije mozda,nzm ....
Isao sam 6l/ha totala,1.2l terbutilazin i 30gr/ha express+okvasivac ,ima velike palamide(10-20cm visine) na jednoj njivi,suncokret jos nije nikao,razmisljam se dal da preletim jos jednom sa nekom hemijom ili da ostavim ovako,nzm hoce li se osusiti ta palamida ....
Rekao sam ako suncokret nije nikao za palamidu i tu širokolisnu travu može Velox ko od šale. 1l/ha okruglo i Amin za palamidu. Velox je najeftinija i najefikasnija kombinacija za širokolisnu travu doduše u Kukuruzu a može i ovako u Suncokretu dok još nije nikao. Lisni herbicidi ne deluju preko zemlje pod uslovom da nisu kombinovani ali Expres Totalni herbicid Velox oni samo preko lista što padne na zemlju je neupotrebljivo.
 
Nazad
Vrh