Herbicidi u suncokretu

Hoće li se oporaviti? Palo u dva dana 46 stvorilo beton.
Bolovaće sigurno, na slici nevidim da kreće novi par listova i to mi se nesviđa ali prati, ako krene novi par listova dobro je, ni ova pokorica nije dobra koren nema vazduha.Sa čime si to prskao i koja doza?
 
Ja sa njim uvek idem 1lit po kj i bude dobro, ako ga neubije sa 1lit neće ni sa 1,3, neprskaš ti 2m sirak, mene više brine ova suša i hoće i dalje da bude hladnjikavo a sirak je kurva.
Onda cu ici i ja 1L po kj.
Ovako bi morao da idem iz 2x
Prvo 8kj sa focusom,pa onda 2kj sa kletoxom. Da imam danas da kupim negde jos koju litru focusa,ne bi morao da se zezam.
 
Od jednom imao sam neki novi zakup i bas je bilo puno ambrozije,onu malu od 2-3cm sam uspeo da unistim,ali onu vecu je samo zaustavilo i onda 2xspartanje
 
Jel moguće da je se hemija spustila do korena pa da je dobio ove zute listove? Rađeno samo zemljišno.
IMG-0998.jpg
Dal ti nije ovaj suncokret u Maovima ?

Sent from my SM-A155F using Tapatalk
 
Basar + Rezon po 1,3l tj puna doza. Da li bi špartanje pomoglo?
Ako ti je teža zemlja, slabiji procenat humusa, manja ph vrednost zemlje onda si trebao smanjiti dozu ponaročito basara, ova suša i hladnoća su dosta doprineli svemu pa i velika količina padavina odjednom (stresovi), probaj da ga oparaš polako neće škoditi samo pazi da prilikom paranja te ploče (pokorica) ne čupa suncokret usled pomeranja pošto je stegnut.
 
  • Like
Reagovanja: obi
Ako ti je teža zemlja, slabiji procenat humusa, manja ph vrednost zemlje onda si trebao smanjiti dozu ponaročito basara, ova suša i hladnoća su dosta doprineli svemu pa i velika količina padavina odjednom (stresovi), probaj da ga oparaš polako neće škoditi samo pazi da prilikom paranja te ploče (pokorica) ne čupa suncokret usled pomeranja pošto je stegnut.
Prošle godine sve isto radjeno bez posledica, moracu polako probati da vidim kako će uopšte ići špartač u zemlju.
 



Imam sitne trave u suncokretu.Sureli u pitanju.Tatula,abutilon i kerecak.
Koliko expresa ili neznam vec sa kojim herbicidom bi isao treba po ha?Isao je total i terbis.Vidi se zuta trava na slici.Nesejem suncokret i nemam iskustva.Vecina je sirak na slikama
 
До које величине сунцокрета сте најкасније ишли са имазамоксом? Наиме, пошто је закоровљено сирком (а тотал + тербутилазин + с металохлор није успео ништа, највероватније због оне хладноће - писао сам већ о томе) одрадио сам прскање са флуазифоп - п - бутил (флуписор) пре 2 дана и сад сунцокрет избацује други пар листова а за имазамокс пише до 3. пара листова. Местимично је сирак толики да ништа не може да прође до земље. Размишљам да сачекам недељу дана али се бојим да ми сунцокрет не прерасте а и сирак се неће осушити за то време мада је почео да добија љубичасту боју.
 
Za Kvazar piše da ide do 5 listova, prošle godine sam prskao u 4 paru bez problema za suncokret čak i tamo gde je preklapano
 
Ja sam prskao kad je imao 4ti par, tj ajde da kazem 3 puna i 4ti izlazio nije se da kazem otembesio ali bila je druga polovina, posto sam delio Listego
 
До које величине сунцокрета сте најкасније ишли са имазамоксом? Наиме, пошто је закоровљено сирком (а тотал + тербутилазин + с металохлор није успео ништа, највероватније због оне хладноће - писао сам већ о томе) одрадио сам прскање са флуазифоп - п - бутил (флуписор) пре 2 дана и сад сунцокрет избацује други пар листова а за имазамокс пише до 3. пара листова. Местимично је сирак толики да ништа не може да прође до земље. Размишљам да сачекам недељу дана али се бојим да ми сунцокрет не прерасте а и сирак се неће осушити за то време мада је почео да добија љубичасту боју.
Jel ne može kletodim? Ja sam prvi tretman radio sa kletodimom (njiva je bila kao livada a posle 5 dana vide se redovi suncokreta, sav sirak je počeo da menja boju) a drugi ću sa fluazifop-butilom pred zatvaranje redova.
 
Nazad
Vrh