Herbicidi u strnim žitima

Prosle godine sam radio sa pallas-om sve njive pod psenicom.Koriscena je kombinacija pallas+metmark i bilo je idealno.Ni jednog divljeg ovsa nije ostalo a ni jedne travke.Posle vrsaja njiva je dugo ostala cista.Smanjenje prinosa nisam primetio,cak bi slobodno mogao da kazem da zbog iskorenjivanja divljeg ovsa je bilo i znatno povecanje prinosa.Prskanje je bilo 29.03 i zbog zemljisnog delovanja koje ima pallas korovi nisu kasnije kretali iako je rano prskano.Mislim da velikim delom na prinos utice to sto se ranije unistavaju korovi,do drugog kolenca i biljka dalje nastavlja bez konkurencije trave uz uzimanje hraniva i vode samostalno,dok ljudi koji koriste sekator ipak idu kasnije u tretman.
Sve u svemu rezultati pozitivni.I ove godine ista kombinacija
 
Vidim da ga mnogi zastitari pominju. Kazu potpuno nova dimenzija,cak povecava prinos za razliku od ostalih koji sluze samo da sacuvaju prinos. E sad je pitanje,kako to sve znaju kad nisu imali dodira sa njim u Srbiji,aj razumem ove sto rade u Basf-u,ali ne razumem ove sto ne rade i ne zavise od Basf.:sta:

Uglavnom preteraju sa marketingom, ali da je odlicna i nova stvar, to jeste. A imaju podatke vec godinama unazad iz Evrope i zemalja u okruzenju, pa stoga ga tako i reklamiraju.
 
Ja jesam prosle god. I pre neki dan isto narucio neke herbicide i fungicid,sutra treba da stigne.
 
Ljudi aj mala pomoc nasao Metmark od prosle godine pa bih da oprskam jecam sa njim.Upustvo nemam a na netu nasao da ide doza 0.01 nesto mi to malo.Za psenicu ide 10g/h?
 
Nije to malo. 10g jeste hektarska doza tj. 1 kesica po ha.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Da 10g po h za psenicu ali meni treba za jecam...Da idem onda za jecam 1g/h?Buni me tolika razlika,da li ce imati efetka?
 
Mislim da je greska sto ne pise na sajtu 0,01 u kilogramima pa te to buni. Jer za druge preparate kao npr Tezis pise da ide i za jecam ista doza kao za psenicu
 
Иста је доза од 10g/Ha и за јечам као и за пшеницу. Погледај Тезис од Галенике па се сам увери.
 
Danas oprskana pšenica. Za sada dobro napreduje. Bolesti nema, trava je krenula, a najveći problem je lisica koja je iskopala sebi rupu na sred njive, pa ne znam šta da radim. Teško meni ako mi se tu nakote. Ne znam kako da ih oteram.
 
Znači nešto na bazi Fluroksipira? A gledam sastav Laren max-a i ispada ako dodam Tezis ili Metmark dobijam Laren m (skoro). A njega sam koristio dok sam mogao nabaviti. Kažu da ga više nema,tj ima još nešto malo sa isteklim rokom trajanja Januara ove godine? Šta misliš Milovane i o ovoj kombinaciji a i o takvom Larenu,sa isteklim rokom? Kupiti ili ne? Je l' mu smeta to?
 
Obratite paznju na upotrebu meteora,metmarka,tezisa... Posle njih u jesen nije preporucljivo sejati uljanu repicu.Ne znam da li je neko spominjao ali nije na odmet da ponovimo.
 
Obratite paznju na upotrebu meteora,metmarka,tezisa... Posle njih u jesen nije preporucljivo sejati uljanu repicu.Ne znam da li je neko spominjao ali nije na odmet da ponovimo.
Imam i nekih 6 kj. posejanu repicu,a rađeno sa Metmarkom u pšenici...Ništa joj nevidim da fali...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh