Herbicidi u soji

Sa tom kombinacijom si sve pokrio od sirokolisnih a kako ce soja da reagira to je isto zanimvljiv detalj.Slicno cu i ja przim.
 
Soju prskajte dok je mala i nece biti problema. Sto je soja veca to je hemija stetnija za nju. Mozete mesati gotovo sve sto ide u soju dok je mala, nece se ni primetiti. Korum, Flex, Kalif, Harmony... sve zajedno ako je zarazena, a ako nije onda podelite u 2x. Sto manji korovi veci ucinak, a manji stres za soju.
 
Soju prskajte dok je mala i nece biti problema. Sto je soja veca to je hemija stetnija za nju. Mozete mesati gotovo sve sto ide u soju dok je mala, nece se ni primetiti. Korum, Flex, Kalif, Harmony... sve zajedno ako je zarazena, a ako nije onda podelite u 2x. Sto manji korovi veci ucinak, a manji stres za soju.
Prvo prskanje u nicanju 0.5 kvazar,1l galbenon i 0.15 kalifa nije ni osetila
 
Ni nece zato sto energiju crpi iz kotiledona. Dok ne poce da vrsi fotosintezu preko prvih pravih listova ima fore. U kasnijim fazama jedini koji je extremno tolerantan prema soji je bentazon. Sva ostala hemija ce ostaviti neke posledica. Naravno treba se truditi da do takvih slucajeva ne dodje, ali nekad cicak nikne bas kasno i nema druge nego 2-3 l/ha brntazona da ga unisti.
 
Par parcela sam morao rano da radim od sirka. Pa sad imam problem ako odradim opet za kletodinom sta ako opet krene

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Planiram jednokratno da radim soju :
Bentazon 2l/ha
Dynox 75gr/ha
Rampa 0.4l/ha
Kesica/ha bez lepka.
Par godina sam radio u splitu i time sam samo vise novca potrosio i ucinak delimicno zadovoljavajuci!
Zadnje vreme radim jedan tretman otprilike na 23-25 dana od setve i rokam da przi sve. Naravno da zavisno od zemlje negde soja ne oseti nista negde dobije malo po tamburi ali nakon prve kise dodje sebi!
Klomazon Rampa 0,2 l/kj
Bentazon 2 l/kj
Imazamox 0,4 l/kj
Harmony 8 gr/kj
I Lepak
 
Par godina sam radio u splitu i time sam samo vise novca potrosio i ucinak delimicno zadovoljavajuci!
Zadnje vreme radim jedan tretman otprilike na 23-25 dana od setve i rokam da przi sve. Naravno da zavisno od zemlje negde soja ne oseti nista negde dobije malo po tamburi ali nakon prve kise dodje sebi!
Klomazon Rampa 0,2 l/kj
Bentazon 2 l/kj
Imazamox 0,4 l/kj
Harmony 8 gr/kj
I Lepak
eh da, al sta ako ne dode kisa 40ak dana?!....
ja od kako sam presao na split u svemu, puno manje kolicine trosim a njive nikad cistije..

kod nas su tako ove godine velika vecina bob zeznula koji u biti se tretira isto kao soja, i nakon kise on i dalje ne cvjeta, stopiran vec mjesec dana a vidao sam tako i u soji s takvim kombinacijama..
 
Nazad
Vrh