Herbicidi u soji

Zar listego nije imozomaks 40grama po litri, zašto bi bio problem u soji, to mu dođe isto što i pulsar, pasat, sinamon, sojasan, ikarus.....
 
@Spajki Pa prosle godine si me pitao koju dozu listega plus sam koristio, I sa čim sam ga mešao. I napisao ti, kao i da soja nije imala nikakvog zaostatka niti promena, ali koristio sam tečno djubrivo Phyto complex.
U pitanju je bila sorta valjevka.
 
Ja planiram obavezno prskanje soje na crno.Litar Sencor plus je 5.100 i to je za 2 ha plus neki Mont od 3 l za 2 ha i to je to.Malo jeftinija varijanta je sa Lord ( oko 900 grama za 2 ha) ali mislim da su ađuvanti u Senkoru bolji.
 
Ja sam prosle god, doza je bila 3 kesice na 2 ha, 120g/ha. Senkor mi se bolje pokazao. Ove god sam se snasao za Sencor.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ima li neke razlike izmedju original Senkora i nekog metribuzina od drugih proizvodjaca isto wg formulacije ? Jer ne verujem da cu uspeti da nadjem Sencor plus.
 
Ja sam prošle godine koristio metriks (tečni metribuzin) i prezadovoljan sam. Ima i snimak ovde sam kačio. Ove godine ga nabavio po 4600 din/l plaćanje na jesen...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Pitao sam na jednom mestu gde uzimam 70% hemije pre mesec dana mi rece da ce biti Velton i Senkor najverovatnije. Nije jos uvek znao cenu tada ali mi rece da ce Velton biti jeftiniji, pa sam najvise zbog toga pitao da da znam da ne placam skuplje ako je isto. A vidim da je Agrosava pocela da proizvodi tecni metribuzin.
 
Idemo prvo Max51 60gr/kj, pa onda Corum 1l/kj + Dynox 50gr/kj + Piano 4gr po kj, a na cistijim njivama samo cist bentazon umesto Coruma.
Kasnije ide Malibu od Stoktona 0.6l/kj, lane mi super odradio u toj dozi.
 
Danas uzeo Senkor plus i Mont za dubinsko, a posle će vidimo. Uz to i 3L po ha totala, jer ima dosta mišijakinje koja se već zazaelenila pa da joj dođem glave na vreme.
 
Nazad
Vrh