Herbicidi u soji

Nije u oazama tipicnim, ovo sam na uvratinama video vise mi lici da ne kazem kao semenska da je.
Cekam sad imam fore do setve soje dok izadje sto vise korova pa da peglam.
 
Ja sam kao Cici radio i istrebio je takodje. Javi se i dalje semenska negde ali to resi lako redovna hemija.
 
Ovaj Montoya samo propagira ovu Mačvanku.Kako je uporan, još će uspeti i da je registruje u Srbiji pod tim imenom.
 
Cika Aco nesikiraj se za Montoyu. On ti je u vladajucoj stranci. Trenutno je poslanik u skupstini Bogatic, a od leta kako cujem i buduci Predsednik ??????????????????
 
Zanima me bgdje kupujete herbicid Max51 i koliko dinara dodje?Ja u Sidu cu kupiti a kosta 3400dinara za ha.
 
U SADu je uvedena zakonska obaveza da se mora ići na obuku za primjenu Dikambe inače je zabranjeno koristiti bez sertifikata da ste obučeni. Inače imaju soju koja je tolerantna na Dikambu , bayerov proizvod , jako skupo sjeme , ali kažu da će ga koristiti 3 puta više ljudi nego prošle godine , većina kaže da nerado kupuju to preskupo sjeme , i to samo iz razloga iz straha da će im komšije primjenjujući dikambu na kukuruz oštetiti soju.
 
Jedva našao danas litru Sencor plus, kažu da ga povlaće ove godine sa tržišta. Uz to i dve litre Monta i to je sve za dubinsko ove godina, za 2 ha soje. Izašlo ukupno 7.250,00 dinara.
Sejanje u ponedeljak u 9 sati, a prskanje posle podne, ako vreme tj vetar dozvoli.
 
Sta preporucujete kao zamenu za Senkor kod nas ga nema navodno proslo za dva dana i nece ga imati vise?Ikoga god u okruzenju nazovem kazu tesko ces ti to naci!
 
Nazad
Vrh