Herbicidi u soji

@cicimoric
Idem sa manjom dozom Pulsara od 0.7l/kj. Lane sam isao sa 0.4l/HA + original Harmony. Nije toliko ni cena, koliko bolja selektivnost useva, a i zbog secerne repe sam smanjio dozu.
Pulsar sam smanjio na ovu dozu poucen ogledima na stir, tatulu itd gde je jasno da 1/4 pulsara vec nosi sve to. Kad sejes kukuruz posle soje mozes kako hoces i sa kojom hoces dozom.
 
@cicimoric
Idem sa manjom dozom Pulsara od 0.7l/kj. Lane sam isao sa 0.4l/HA + original Harmony. Nije toliko ni cena, koliko bolja selektivnost useva, a i zbog secerne repe sam smanjio dozu.
Pulsar sam smanjio na ovu dozu poucen ogledima na stir, tatulu itd gde je jasno da 1/4 pulsara vec nosi sve to. Kad sejes kukuruz posle soje mozes kako hoces i sa kojom hoces dozom.

Blago vama. Kod nas ni puna doza Pulsara ne moze nista stiru da uradi. Jedino resenje protiv njega je prskanje posle setve a pre nicanja, ali ni to ne uspeva bez kise.
 
@cicimoric
Imas na prethodnim stanicama o rezistentnom stiru pisano. Ili prskanje na crno, a ako nikne ipak samo bentazon aktivna materija ga nosi u soji.
 
1105176479-karpir.jpg
Jel radio neko sa ovim cudom?Ili IMAZAR...Jbt pa ovo Pirat???
 
Poslednja izmena:
Kod nas mnogi bas njega koriste... Ja sam ga kmbinovao sa oxon-om i bentazonom, onda napravi pravi posao!
 
Jel se smije oxon i bentazon miješati

- - - - - - - - - -

Ja koliko znam to ne ide

- - - - - - - - - -

mene zanima koliko se na oxon smije dodati promonija
 
Ne kažem da treba smanjivati nego pitam kakva je situacija u praksi pošto nisam te herbicide nikad koristio, a što se tiče miješanja sa bentazonom Немогућност мешања (инкомпатибилност) са препаратима на бази других активних материја:Не меша се са препаратима на бази bentazona и graminicidima из групе ariloksipropionata (fenoksiprop-P-etila,fluazifop-P-butila, haloksifop-P-metil, kvizalofop-P-terfuril, propakvizafop, ) и cikloheksandiona (cikolksidim, kletodim,setoksidim, tepraloksidim).ja se ne bi igrao jer vjerojatno ima nekih posljedica a pride mi više ni ne smijemo miješati otrove za koje je naznačeno da se ne miješaju pošto vodimo evidenciju prskanja i ako mi nađu najebo sam ko žuti.
 
A kakva su iskustva sa senkor plus?
Jedan poznanik prošle godine prskao senkorom plus pre setve u cilju suzbijanja ambrozije a radio je i korekciono i opet je morao da čupa ambroziju po njivi pa me zato odvraća od korišćenja. Nije mi problem ambrozija toliko već dvornici i palamida.
 
Nazad
Vrh