Herbicidi u soji

17.05. sam prskao soju sa 1l pivota,2l savazona,8gr promonia danas obisao njive i vidim da je opet krenula poneka sirokolisna imali sada sa cime da se prska ili da ostrim motiku?
 
Soju sam u prvoj troliski prskao sa kombinacijom Ikarus 0.6 l/ha + Savazon 2 l/ha + Piano 8 gr/ha + Magis 0.2 l/ha, i korovi koji su tad ponikli su uništeni. Međutim, sad posle ovih kiša (soja je četvrta troliska) je izašao novi ponik širokolisnih korova, i na nekim mestima izgleda baš gadno (najgora mesta su na prve dve slike, uglavnom je manje novog ponika). Uglavnom se radi o kerećem grožđu (zapravo mislim da se radi o kerećem grožđu pošto ga u ovoj ranoj fazi još ne prepoznajem - ako neko prepozna korove sa slike neka kaže koji su), i malo tatule.

Bio sam planirao sutra da prskam uskolisne korove sa Flupisorom, ali me drugari odgovaraju od toga i preporučuju da što pre radim špartanje kako bih uništio novi ponik širokolisnih korova, a da uskolisne korove ostavim kad ponovo krenu posle parača. Ni parač ni eventualno ponovno prskanje širokolisnih korova ne bi bilo moguće pre ponedeljka, a tad bi soja mogla imati i petu trolisku. Šta bi vi radili?

 
Poslednja izmena:
Zemljak ovo ti je zrelo za prskanje protiv širokolisnih po drugi put.(ako nećeš da kopaš).Mi smo i juče prskali i idemo i danas.Ponedeljak je daleko.:ppozdrav:
 
Moja soja je u u istoj fazi ali sam je ja overio pre kiše još sa 0,5l passata(10 dana prošlo) a gde je bila palamida išao sam i sa savazonom tako da kod mene ne bi trebalo da je ovakva situacija,danas ću obići...
 
Zemljak ovo ti je zrelo za prskanje protiv širokolisnih po drugi put.(ako nećeš da kopaš).Mi smo i juče prskali i idemo i danas.Ponedeljak je daleko.:ppozdrav:

A sa čim da prskam, uzmi u obzir da mi je soja već dobila punu dozu hemije i da kereće grožđe preovladava?
 
Poslednja izmena:
Pronašao sam 0.5l Pivota iz prethodnih godina, imam još i 3l Savazona, 8gr. Piana, pa sam mislio da sa tom količinom odradim jednu prskalicu (2 ha) još danas, a ostalo posle saveta sa zaštitarom u ponedeljak. Valda to neće biti puno soji s' obzirom da je već jednom dobila otrov...
 
Fotografija-0003_zps1llmx7m8.jpg Fotografija-0002_zpscklljnma.jpg Fotografija-0001_zpshunfasri.jpg
Današnje stanje.Ipak je Passat opaučio semenske uskolisne ali nisam okinuo ni jednu sliku toga,moj propust.Prskanje od uskolisnih je odloženo zbog vodurine i blata po parcelama.Na toj strani gde nam je soja kiše je bilo i previše u odnosu na naš atar.
 
A može i nekog bentazona ima i tatule na trećoj slici.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

@dukej Soja je već zaboravila onu prvu turu herbicida,tako da opleti...
 
Koliko vremena treba da prodje izmedju prskanja širokolisnih i uskolisnih korova?
 
Hvala za brz odgovor :ppozdrav: planiram od utorka da prskam uskolisno a noćas sam završio širokolisno .
 
Sutra bi trebalo da moju soju pogleda čovek čije mišljenje u toj oblasti jako cenim (ako uspe da stigne), pa ću onda posle njegovog saveta videti šta ću (a preneću i ovde šta mi je rečeno). Danas sam opet pola dana špacirao po sojištima i sad mi ne izgleda tako strašno kao juče, izgleda da sam potrefio najgore mesto u parceli da slikam. Zato sam i odustao od večerašnjeg prskanja sa onim Pivotom koga sam imao zaostalog od ranijih godina, nekako mi se čini da je soja već tolika da će pokriti klijance korova u samom redu i da hemija neće dospeti do njih, a između redova će i parač rešiti problem. Dakle čekam sutra da čujem šta stručno lice kaže...

U svakom slučaju, hvala svima na savetima! :ppozdrav:
 
Oparaj to Dukej onako domaćinski i kasnije oprskaj sirak i kraj priče, neznam kako vi ali brate mili najlakše prskalicu i udri, šta ćemo ovoj našoj deci ostaviti iza nas sam bog zna, mlogo se trujemo, imam i ja takvih njiva gde se pojavljuju klijanci i nije prvi put da je tako i opšte ne razmišljam da prskam nego špartač i udri, treba i ovu vlagu sačuvati što smo dobili i pokoricu izlupati pošto javljaju lepe temperature. Izvinte za:off_topic:, znam da se mnogi samnom neslažu u vezi ove konstatacije ali treba i iza nas neko od te zemlje da živi.
 
Nazad
Vrh