Herbicidi u kukuruzu

To zavisi od dosta faktora. Prvo ,kako je djelovao . Jel bilo kise nakon primjene,kakva je priprema, tip zemlje ,koliko padavina kasnije,kada i kako je kukuruz sklopio , napravio hlad ,...
Sto pitas?
Priprema solidna, bela zemlja, od primene palo neki 60l kiše. Trave nema pa sam mislio da špartam da razbijem koru koja se stvorila i isečem po koju travku koja se provukla, ako može da deluje dugo hemija i da drži pod kontrolom travu da ne diram ništa.
 
Principal flex, da li sme da se radi sa njim korekcija 13 dan nakon moonsuna? I koliko vode sipate za jednu hektarsku dozu?

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
Jel se Laudis ili Equip mogu mesati sa herbicidima iz hirosime ?.Nesto mi kao ostalo u secanju da ne moze neki od njih sa mezotrionom da se mesa ?.
 
Terbutulazin i atrazin su jako slicni , srodni.
Priprema solidna, bela zemlja, od primene palo neki 60l kiše. Trave nema pa sam mislio da špartam da razbijem koru koja se stvorila i isečem po koju travku koja se provukla, ako može da deluje dugo hemija i da drži pod kontrolom travu da ne diram ništa.
Nediraj onda ako nema , samo dobro pogledaj da nema sitnih
 
E to sam i ja citao ovde,neka necu ni ja mesati nije problem,bolje biti siguran.Nije problem gubitak hemije nego sto cu prati prskalicu nedelju dana ....
 
Čitao i ja, i imam negde sliku tog kajmaka u prskalici, ali sam prošle godine ipak napravio eksperiment pa sam u kanti pomešao laudis i mezotrion-bez problema se pomešalo. E, ajd sad. Baš ću potražiti taj miks da vidim da li se izdvojilo nešto nakon godinu dana.
 
A sta najbolje stopira rizomski sirak u klasicnom kukuruzu ?.Na 2 parcele ga imam tj vecina je cak semenac,ali ima i rizomskog ...kukuruz je 7-8list.
Pretpostavljam da mi preostaje opcija Equip,Laudis,Monsoon ....?.Koji od njih bi ga stopirao najduze Xd ?.
 
A sta najbolje stopira rizomski sirak u klasicnom kukuruzu ?.Na 2 parcele ga imam tj vecina je cak semenac,ali ima i rizomskog ...kukuruz je 7-8list.
Pretpostavljam da mi preostaje opcija Equip,Laudis,Monsoon ....?.Koji od njih bi ga stopirao najduze Xd ?.
Laudis kolega, ovo ostalo sto si naveo bi ga samo prihranilo ...
1l na kj i semenski sirak je obrisan, a rizomski stopiran na 2 nedelje ...
 
Plamen,Talisman,prehrana-već se vide dobri rezultati.Prskano u ponedeljak.Videćemo dalje kakva će biti situacija.Prskan u 4,5 listu.
 
Nazad
Vrh