Herbicidi u kukuruzu

Da li da idem eqip laudis za 3,4 dana
Kukuruz tera 4 list
 
kod mene te to danas 6 dana puni ,idem popodne u obilazak
-nikosulfron 1l
-rimosulfron 50g
- Fluroksipir-meptilheptil 0,5l
- Тerbutilazin 1l
-inexa okvasivac
po hektaru
 
Uzeo sam za poponac 2,4d (monosan) 1l/ha, kukuruz 3-4 list. Smem li dodati i dikambe i u kojoj dozi?
 
Po mom iskustvu 99% da ce uspeti prskanje, dosta i pola sata da se osusi hemija na listu...
A dok sam cuo price i da su zavrsavali parcelu i krece kisa i sve bude ok....
To ne vazi za sve a.m ,moze ono da deluje,ali pitanje koliko je usvojio.
Evo dole tabele za ''rainfast'' odredjenih a.m ,mislim da je dosta korisno da bude u nekoliko tema,pa cu postaviti na jos 1-2 mesta cisto da bude tu ako neko trazi.
 
Juce oprskao jednu parcelu sa hirosimom ali od komsije vidim da ima ambrozije jel da idem jos posebno sa dikambom ili ce hirosima odraditi?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Sme li se mesati peak sa dikambom i Fluroksipir-meptil-heptil (stock plus)?

Sta moze da uspori sirak sem laudisa ?
 
Uzet Cornisto Pro jedinstvena mešavina dve aktivne materije na našem tržištu. Doza po hektaru 1,3 litre cena 1300 dinara rešava sve uskolisne i širokolisne korove u jednom prohodu. Al sam nafalio ko da imam procenat.
 
Medeya i terbis počeli da "rade" posle ovih kiša...
a44f5a2bb5079ca4964b11eb2f46a2ab.jpg
15f448e726aa9feacf5c07fded55d63c.jpg
14a2dc342f4329f82f29995b7f710393.jpg
c6b61522f75e785875f13316ff1e9d71.jpg
9bd928617ea8874996b28ae51c5a6095.jpg

76f7ea095d8e9135526bed9e670430e8.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Uzet Cornisto Pro jedinstvena mešavina dve aktivne materije na našem tržištu. Doza po hektaru 1,3 litre cena 1300 dinara rešava sve uskolisne i širokolisne korove u jednom prohodu. Al sam nafalio ko da imam procenat.
Jaka mesavina mezotrion i nikosulfuron

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
21 dan od zemljišnog prskanja. U zakorovljenim njivama poponac, konjski bosiljak i još ponešto preživelo total (4l/ha), samo malo požuteli vrhovi a ima i novih ponika koji rastu brže od kukuruza. Njive koje su bile čiste i dalje su čiste. Moraće ubrzo folijarno nečim da se prska.
Inače, onim komšijinim čokotima koje je dokačila hemija ništa ne fali, količina koja je dospela tamo je ipak bila premala da bi nešto prouzrokovala.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Meni muvar prosao a prskano Medeyom samo u preporucenoj dozi.Prosle godine sam stavljao i 0.8 Terbisa .Problem bili hladni dani u prskanju ja mislim .Sad cu korekciju sa rimsulfuronom ovih dana.Kukuruz peti list.
 
Meni muvar prosao a prskano Medeyom samo u preporucenoj dozi.Prosle godine sam stavljao i 0.8 Terbisa .Problem bili hladni dani u prskanju ja mislim .Sad cu korekciju sa rimsulfuronom ovih dana.Kukuruz peti list.
A čičak, kako se on ponaša?
Kod mene na 2 njive ga ima baš poprilično mnogo gde je pre 2 godine bio suncokret, sad izbija iz zemlje. Poneki veći je počeo da beli od medeye a ovaj mali što je izbio juče, prekjuče lep zelen. Neznam moraće li tu neka korekcija.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Danas obilazio njive i zadovoljan sam odradjenom hemijom,Medeja i Kapone u jačoj dozi 80 g+1l po jutru,posle setve a pre nicanja.
 
Nazad
Vrh