Herbicidi u kukuruzu

ja sam u subotu odradio prvu njivu najraniju setvu sa SIRAN (1.2 l/Ha x 900din/lit ) + PEAK( 20gr/Ha x 800din/Ha) njiva je bas imala puno sirokog lista tu i tamo rizomskog sirka i malo muhara. Mozda sam mogao sacekati jos koji dan jer kukuruz ima 4 lista tu i tamo izlazi 5 ali sam morao zeleni se ko livada
 
Ja sam danas odradio 11ha sa kombinacijom esteron + rezon.
Suzbija li plamen čičak i može li se recimo raditi kombinacija plamen+ 1/2 doze rimexa?
 
Rimex je rimsulfuron.
Mislio sam da odradim punu dozu plamena + 30gr rimexa pa za deset dana druga doza rimexa od 30gr.
A može li se mešati nešto od 2,4D preparata sa rimsulfuronom?
 
Rimex je rimsulfuron.
Mislio sam da odradim punu dozu plamena + 30gr rimexa pa za deset dana druga doza rimexa od 30gr.
A može li se mešati nešto od 2,4D preparata sa rimsulfuronom?

2.4-D se mesa sa preparatima na bazi fluroksipira,MCPA,mekopropa,klopiralida,dikambe,dihlorpropa i florasulama.
Rimosulfuron ide u kombinaciji sa atrazinom, dikambom,metribuzinom i tifensulfuron-metilom.
 
U kukuruzu mi je skoro pa jedini korov mišjakinja obična (Stellaria media) i dvoumim se da li i nju da 'bijem'. Ako resim da prskam sta bi bilo najefikasnije za nju i normalno sto jeftinije?
 
ja sam je prošle godine "tuk'o" laudisom.
razbokori se k'o đavo. nemoj to đubre da ostavljaš na njivi.jedan končić ako ostane vezan za zemlju kod paranja - ima da se oporavi za 10 dana.
 
to smo raspravljali 1001 put.
koliko tu ima lisne mase? šta će pasti na list od te 3-4kg azota/ha? 1mg? 2mg?
 
niko ne stavlja ništa za prihranu preko lista prilikom prskanja :sta:


Folijarna prihrana ima efekta da se radi kad kukuruz poraste jer sad je mala lisna masa pa mislim da bi iskorišćenje bilo slabo. Sad može samo da pojača efekat herbicida jer korov sa prihranom brže usvoji i herbicid a kukuruz lakše podnese šok zbog herbicida. Urea je odlična stvar kad se radi sa totalnim herbicidima jer značajno pojačava efekat i korov gine jako brzo.
 
može samo da pojača efekat herbicida jer korov sa prihranom brže usvoji i herbicid a kukuruz lakše podnese šok zbog herbicida.
pa na to sam i mislio ali se nisam lepo izrazio svestan sam da na tri lista kukuruza nemože da padne bog zna šta uree i da se to odrazi na prinos nego radi boljeg usvajanja herbicida ako smo o tome pisali več 1001 put onda bi moglo da se odgovori na pp za nas koi nismo " obavešteni " unapred hvala
 
Postoji jedna stvar a koju često ne obraćamo pažnju a to je datum proizvodnje herbicida. Rok trajanja herbicida je od 2 do 4 godine i to nije problem već što u prodavnicama ima herbicida proizvedenih pre par godina koji su u roku trajanja a pitanje je u kakvim su uslovima lagerovani to vreme. Temperatura skladištenja za herbicide je od 0 do 30 stepeni celzijusa. Većina prodavaca prodaje herbicide koje nisu prodali prošle ili pre dve godine a ne verujem da imaju skladišta u kojima temperatura nije padala ispod nule u toku zime. Pitanje je koliko mraz može da smanji efekat herbicida a sigurno ima nekog negativnog efekta.
 
Prskao sam u subotu kombinaciju motikan i eleminator posle pola sata je krenula kisa danas vidim da je nesto kao sirokolisni korov pozuteo i klonuo malo ali sirak slabo uopste nevene sta da radim za par dana da ponovim istu kombinaciju posto vidim i sam da je isprana hemija.
 
Nazad
Vrh