Herbicidi u kukuruzu

Radio sam ja.Ne škodi pšenici kao narednom usevu ako na to ciljaš a parcela je tanjirana,nije orano za pšenicu.Dovoljno je da prođe bar 3 nedelje od tretmana i da padne neka bolja kiša da bi moglo da se seje nešto drugo a ti imaš fore upravo do jeseni.
 
Zato što nemaju "tatu" i "mamu" , a nemogu ih fabrički napraviti . Prije 3 godine u SADu su uhapšeni 2 Kineza koji su krali klipove kukuruza iz Pionirovog eksperimentalnog polja i priznali su da su htjeli da ga odnesu u Kinu na kopiranje .

http://www.voanews.com/a/man-charged-with-seed-corn-theft-conspiracy-pleads-guilty/3166170.html

Ranije se pricalo da je nas covek radio u pioniru i da je maznuo gen od P12 i da je tad nastao nas Zp 434
 
A da li je neko to radio pa da potvrdi ili su to samo nagadjanja?
Imam samoniklog suncokreta pa da ga spalim sa 2.4d jer ga sigurno necu koristiti kasnije

Ja i nisam rekao da je tako, rekao sam "mozda". Znam da neki herbicidi ne smeju da se koriste dva puta u toku godine. Za Maton ne znam, ali trebalo bi proveriti.
 
Radio sam ja.Ne škodi pšenici kao narednom usevu ako na to ciljaš a parcela je tanjirana,nije orano za pšenicu.Dovoljno je da prođe bar 3 nedelje od tretmana i da padne neka bolja kiša da bi moglo da se seje nešto drugo a ti imaš fore upravo do jeseni.

Ciljam na kukuruz koji je usejan u njivu gde ima samoniklog suncokreta herbicidae u planu da se koristi u redovnom tretmanu herbicida vec samo sad pre nicanja. Umesto totala
 
Ljudi , mala pomoć. Već par puta sam čitao da su pojedine kolege ustanovile da DKC "ne voli" hormonske herbicide. Sa čime vi prskate DKC? Ja obično koristim za kukuruz Agrodimark i Siran, to mi je ok kombinacija ali sad razmiljam da probam na DKC sa nečim drugim. Isto bih pitao kolege kako su ustanovili da DKC i hormonski herbicidi ne idu zajedno? Po prinosu? Bolesti?...
 
Koja je cena rimexa i da li je bolje ići samo sa njim ili rimex uz dodatak nekog na bazi Nikosulfurona?

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Sta ce ti nikosulfuron sa rimexom? Nemas potrebe, dodaj bolje nesto za sirokolisne da pojacas delovanje
 
Sta ce ti nikosulfuron sa rimexom? Nemas potrebe, dodaj bolje nesto za sirokolisne da pojacas delovanje
Sirokolisni mi nisu problem, to kokam sa laudisom i nema problema. Rizomski sirak bi da malo zadržim i suzbijem, koliko je to moguće u kukuruzu, a equip mi više nepomaze, pa me zanima da li je bolj jedna a.m ili kombinacija niko+rimsulfuron?

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Postao ti je sirak rezistentan, ne vredi nista vise...
sve te kombinacije su na bazi sulfonil ureje.
Prskaj samo laudisom u punoj dozi a rizom suzbijaj u drugom usevu...
 
Postao ti je sirak rezistentan, ne vredi nista vise...
sve te kombinacije su na bazi sulfonil ureje.
Prskaj samo laudisom u punoj dozi a rizom suzbijaj u drugom usevu...
Nisam stigao jesenas na tih 6,5kj da posejem žito i sada će biti veselja, pa reko samo da ga zaustavim dok kukuruz neode, a equip mu dodje kao bogojavljenska vodiča...

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Prosle godine sam na preporuku zastitara isao 0,5l zeazina uz monsun aktiv,kaze mnogo bolje ce odraditi posao,pa sam zato mislio da ga dodam i u adengo
 
Monsun i Adengo su dva tipa preparata. Adengo je unapredjeni Merlin Flexx. Merlin i Terbutilazin se preklapaju sa spektrom. Druga komponenta tienkarbazon metil ima je u Adengu, Monsunu i Caprenu i po mom misljenju sama ta aktivna materija vrlo brzo postaje problematicna. Kod nas se posle samo nekoliko sezona desila rezistencija stira o kojoj promoteri ne pricaju nista.
 
Monsun i Adengo su dva tipa preparata. Adengo je unapredjeni Merlin Flexx. Merlin i Terbutilazin se preklapaju sa spektrom. Druga komponenta tienkarbazon metil ima je u Adengu, Monsunu i Caprenu i po mom misljenju sama ta aktivna materija vrlo brzo postaje problematicna. Kod nas se posle samo nekoliko sezona desila rezistencija stira o kojoj promoteri ne pricaju nista.
Gledam psenice ove godine kod drugih ljudi posejane na kukuruzu. I znam da su svi radili sa adengom prosle godine. Ono je katastrofa. Da je to jedna njiva pa hajde gresim. Ali bas na mnogim.njivama je tako.

Nada poslednja umire.
 
Nazad
Vrh