Herbicidi u kukuruzu

Ja sam isao u prvom tretmanu sa 1.2 l po ha Nikogan+0.7 plamen+0.5 bonaca,po ha,a u drugom sa monsunom 1l po ha,sirak je dobio po tamburi,ali sam vise ocekivao od monsuna,tj da dokusuri vec tretiran sirak nikoganom...
 
Ova proleć nije baš odgovarala za uništavanje rizomskog sirka u kukuruzu zbog smene temperatura toplo hladno (depresija korova na niske temperature i variranja što je i gajeni usev osetio) te je došlo do slabijeg usvajanja hemije od strane sirka a generalno i kod ostalih korova nebitno na vrstu useva jedino je odlučivala aktivna materija koja je korišćena i koja bolje ili gore podnosi variranja temperatura i padavine, mislim da je sad pravo vreme za tretiranje sirkova iz rizoma, ima padavina a temperatura je zadovoljavajuća.
 
Jesam ga hvalio jer je prošle godine uradio štogod posao_Ostaje još da se vidi zemljišno dejstvo jer je pala kiša naravno ako bude nešto od toga.
 
Ja sam isao dubinski Acetosav 1,5lit/h+Hemazin 0,8lith,pa povrsinski 0,7lit/h Nikostoc+0,3lit Dikamba,drugi put Nikostoc 0,5lit/h+Mezotron 0,2lit/h,njiva kao asfalt.
 
Ja sve kontam dogodine ide mezotrion sa Laudisem u duet.Laudis mi odlično završio sirak rizomaš pa nek kaže ko šta hoće,taj sirak za par dana ide pod grtalicu.:osmeh:
 
Jedno moje zapazanje,gde sam prskao ove godine sa Cordusom i Calistom odlicno uspelo,mislim na divlji dirak.Gde je isao Eqvip i Chif samo 50 posto divljeg sirka je odneo.Tako da od sledece godine Eqvip ide u penziju. U mom ataru ko je radio i Adengom kada je bilo niknute trave nije zadovoljan ucinkom,neznam da li je to zbog vremenskih prilika ili su Bajerovci malo zakinuli ali dosta ljudi se zali.
 
Jesam ga hvalio jer je prošle godine uradio štogod posao_Ostaje još da se vidi zemljišno dejstvo jer je pala kiša naravno ako bude nešto od toga.
Ma kakvo kolega zemljisno dejstvo, koliko sam ja video nema od toga nista.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Kao što sa ja već pisao u 1 litri Monsoon Activ imate 1,5 l Equipa, + još jednu aktivnu materiju koja po mom mišljenju deluje samo na širokolisne. Ko ima problema sa sirkom, bolje samo ići Equip-om, i to kad je rizom veliki sa 2l/kj!
 
He,he.Tako ispada kada se saberu utisci.Ko šta radi samo prskanje i prskanje iz godine u godinu a korovi kao da neko noću seje. :haha:
 
Korov se bori da prezivi i prezivece uvek. U pocetku hemija deluje odlicno, kako se omasovi upotreba nekog preparata tako krece i rezistencija. Jos kad pocne ALS secerna repa, bice veselo.
 
Nazad
Vrh