Herbicidi u kukuruzu

Mislim. Zato sam te i davio nekoliko puta oko adekvatnog traktora za mene. Ove sezone jos radim sa 533 i 539 uz 400kj godisnjeg prskanja ratarstva. Mislim da kada izguram jednu bitniju investiciju jednostavno moram kupiti adekvatan traktor.

Oko 90-95kj povrsine, ali neki usevi se prskaju vise puta. Oprskana ukupna povrsina je oko 400kj.
 
Oko 90-95kj povrsine, ali neki usevi se prskaju vise puta. Oprskana ukupna povrsina je oko 400kj.

Pa nije valja da 4,5 puta prskaš istu površinu? Šta ima toliko da se prska? Realno više od dva puta kukuruz, pšenicu i suncokret nema da se prska, soja 3x e jedino je repa problem ona može i 6-7 puta da se prsak za sezonu.
 
Šta ima u repi da se prska 10-13 puta? Pa sa toliko tretmana, a uzimajući cenu hemije, ne da si na nuli, nego totalni minus.
 
10-13 gaženja? Pa to je beton.
Dizne koje prskaju iza traktora možeš slobodno isključiti ako se prska protiv trave, tu trava ne raste.
 
Prskao sa Intermezzo 0.25 lit./ha.Za koliko dana su prvi znaci delovanja???Ja tu još ništa nevidim da deluje a ima 5 dana od prskanja.:sta:
 
Prskao Ekvipom ,a ono kišurina......jedna njiva 1h i 30 min , druga 1 h i 10 ,a treća ,40 min..........sad ćemo videti kvalitet skupe hemije, mada ova zadnja je radi reda oprskana ,bilo samo na pojedinim mestima trave
 
Prskam sa nikosulfuronom kad je minimum 20 stepeni i kada nema oblaka. Mora imati toplo vreme 2-3 dana pre prskanja kao i posle 4-5 dana od tretmana. Ove godine sam napravio gresku sto nisam sve njive isao sa nikosulfuronom, sada imam do komsija sirka malo, a kukuruz je jedva da se moze oparati. Razmisljam da napravim ekvipa za 1ha i da prskam samo medje ili da ostavim tako, jer svakako na sve kukuruze mi ide soja/repa.
Ko ce ga znati da potrefi toliko lepih suncanih dana i pre i posle tretmana da bi usrani nikosulfuron delovao!!!
Moje iskustvo govori da je nikakva akt. materija!
Dva put koriscen pre mnogo godina i oba puta corak!
 
Sa kineskim nikosulfuronom i kineskom dikambom sam odvalio ove god korove ali u splitu prva tura kad je imao 3 pera druga kad je imao 6-7 listova.I po meni je vreme primene presudno uopste kod svih kultura i preparata.
 
Ja sam jednom prilikom prskao motivelom i na zadnjem prohodu me uhvati kiša isterao sam do kraja i prskanje je uspjelonije bilo nikakvih problema
 
Neverujem da je iko radio u tom uzrastu ja se nebi usudio ili bih samo neku malu parcelicu.Ti probaj pa nam javi.:ppozdrav:
 
Laudis do plafon 10-og lista, imam situaciju gde sam morao da radim sa njim posto talisman i ekvip nisu nista uradili, i preporucili mi samo jos ovo, inace na njihovom sajtu pise da moze do 10 lista a na kanistru do 8 lista
Kukuruzi imaju 8-9 lista ali su rastom mali, vidim da se i drugi zale na slab rast kukuruza, mislim da je vreme najvise uticalo na to, onaj hladan talas
 
Nazad
Vrh