Gume

Samo Trayal i Petlas nemoj uzeti. Još Petlas i nekako al Trayal nikako. Bkt i meni deluju kao dobre gume. Imam ih na prikolici ali je rano za komentare.

Eto neki imaju srecu i s trayal gumama... kako ko ubode (mada to nije savet za onoga ko sad kupuje, ali moze proci i dobro, mada je rizicno, doduse ni sam ne bih rizikovao vise. Dosad sam dobro prosao, pa da ne pokvarim :haha: ).
 
Tako pise u ovoj tablici sto ja imam. Znaci bas kao sto sam napisao. Mislim da gume do 7.5 imaju istu i sirinu i visinu balona, a posle toga je visina neki procenat od sirine i bude manja.
 
Kod mene i trajal gume rade dobro. Imam ih na 533. Imaju 450 sati i traktor je za to vreme radio 80% sa prskalicom sto znaci da nose 500kg na polugama do njiva non stop. Za sada sam zadovoljan. Ako izdrze 2000 sati odlicno s obzirom na cenu.
 
Koje dimenzije za jd?meni ce trebati za ravan most 360 70 24,ali receno mi je da cultor nema tu dimenziju...imam ponudu za ozka,bkt...sta jos ima u ponudi i sta vredi?
 
Prednje 480-70/28 zadnje 580-70/38
Ova dimenzija nema u Rumi tjs pravi se samo u Ceskoj,moram cekati 10 dana...
Za odma ima BKT,ali kaze covek da su nize klase od ovih,a cena je ista.

Na sajtu kod Galeta ima ta dimenzija guma,voltyre,cultor,mitas...cena od 35-55000din..
 
Poslednja izmena:
Kod mene su stavili nove bkt zadnje 650/65R38 i prednje nove 540/65 R28 model Agrimax RT657 kada smo kupovali JD. I platili ga skuplje 2500e od dogovorene cene zbog tih novih guma.

Nada poslednja umire.
 
Ja uzimam od galeta,korektan je,u Coningu je skuplje...

Doslo je do promene,uzecu BKT posto ce brzo doci iz Madjarske,u Ceskoj su na odmorima do 1 Septembra a nemaju u magacinu,pa dok krenu da rade pa dok stignu nece doci do mene do Oktobra,jbg...

Zadnje su 146000,prednje 74000.
 
Može se namestiti ali guma loše stoji na njoj
nađi od 549 široku felnu ili tvoju proširi, član Lacin radi proširivanje
Evo kako na mom 542 stoje 14,9-28
a278ad568120753.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Ima li neko iskustva sa seha gumama?kakav je odnos cene i kvaliteta,da li je plasticna itd...u odnosu na cultor npr?
 
Nazad
Vrh