Greske u poljoprivredi

Pa verovatno ima neki sistem da se prebaci iz slobodnog hoda u fiksni, da bi se izbeglo klaćenje kada ne treba. Možda neka poluga ili tako nešto.
 
IMT isto pravi sa stabilizatorima. Kako se podešava širina poluga jer nisu sve mašine iste širine priključaka mislim na fiksne poluge .
 
prošle godine posejem FAO2 pionir u nameri da rano dospe i da ga prodam pre pada cene.
sve dobro smišljeno, sem što kad je moj kukuruz bio zreo, niko još nije počeo otkup. sedi 1!
drugi gaf je bio što jednu parcelu pod pšenicom nisam nađubrio s NPK, jer je po analizi imala svega dovoljno.
to je sad najgore žito u ataru...dobro, ne baš najgore, ali dovoljno loše da izbegavam i da ga obiđem.odma' mi zmije krenu po stomaku....
 
Mnogi su se na tu foru ranog kukuruza u prosloj godini presli
 
pazi..sve u svemu nije katastrofa. kukuruz je imao vlagu 14 i lagerovao sam ga u zrnu u svom dvorištu. dakle ušpar'o sam krunjenje, utovar i ostale zajebancije. ili dranje po silosima...
 
Mnogi su sa ovakvim potezom probali da ponove jesen 2004.
 
Ja se dobro z...bo,nisam stigao da poorem na vreme po ostalo dosta za prolece,kasnije sejao udarila susa sucokret nije nikao pa presejao kukuruz koji sada ima tek 3-4 lista,cista katastrofa
 
haha ja imam u selu verovatno najbolji kukuruz a tek ima pola metra malo jace!! vi ste ga u vojvodini mnogo ranije sejali pa verovatno zato!!
 
zdravo ,ja sam martin iz makedonije , ja sam pocetnik u ovom poslu inace sam brica ,pa bi hteo malo pomoci,.U 3 mes.sa sejao lucerku i sad neznam kada da je kosim.inace imamproblema sto je cela u korovu,kod nas zvanog zutljajka (narodski) koja je duplo veca od lucerke.i da ne duzim kadda je kosim i ima li uticaj visina kosidbe. HVALA PUNO i izvinite na moje jezicne greske
 
Imas temu Lucerka pa pogledaj i tamo, a u principu lucerka se kosi kad pocne da cveta jer onda vise nece rastiti, vec samo matori! A mladu lucerku nije dobro kositi jako nisko jer joj je koren slab, pa da se ne osteti!
 
maltene svake godine mi se desi neki za.eb. sej rano, sej kasnije, slusaj prognozu, okasni dan-dva i tako to. al najveca greska mi je bila neka detelina, mada nisam siguran da je to biljka iz te porodice, zvana Galega. sve extra, prinos, dugotrajna, stoka je dobro jede, ma sve naj-naj, samo sto izgleda ne uspeva kod nas :haha: :haha:. dve godine mi 2 ha zemlje stajalo čekajući nju da se namoli da krene. i prihranjuj je i drljaj je, ne vredi. mada, na nekih 2-3 kvadrata je rasla ko luda, ko zna zasto. i stvarno je to malo sto sam pokosio stoka jela dobro
 
trebao si da uzorkujes zemljiste gde dobro raste i uporedis ga sa onim zemljistem gde ne raste i bacis mu to sto treba i nema frke~ :ppozdrav:
 
Ja prošle godine nikako da nagovorim decu da odmah posle Đurđevdana krenemo u sadnju paprike.Oni mi se stalno nešto vade na obaveze u školi i tako cureo dan po dan. Onda od 11-og do 23-eg maja bude tako zahlađenje i kiša, slično ovom od pre par dana, i mi tako počnemo sadnju oko 25-og maja, što je za moju sortu paprike tesan rok. Bacio sam tri tone zelene paprike koju na tržištu niko nije hteo. Davao sam komšijama da hrane stoku. Ruku na srce, prodao sam kod kuće preko vagona crvene paprike. Svejedno, ovo napred smatram greškom, ali ne mogu drugačije, nisam baš neki strogi otac.
 
Iz godine u godinu se zajebem jer imam posla sa rodbinom::jako_besan::
Jedne godine mi plitko pooru,druge nece da tanjiraju nego odmah da drljaju,trece mi neodignu otkose kad prevrcu detelinu,nego nabacaju na srednji red,a ove mi nisu ni poorali,kao sjebala im se hidraulika.A sto je najgore sve im placam pun kantar:udri::udri::udri:
 
To su greske u poljoprivredi:plitko oranje,neodizanje otkosa,losa predsetvena obrada...
A pride i ko ih pravi:osmeh:
 
Iz godine u godinu se zajebem jer imam posla sa rodbinom::jako_besan::
Jedne godine mi plitko pooru,druge nece da tanjiraju nego odmah da drljaju,trece mi neodignu otkose kad prevrcu detelinu,nego nabacaju na srednji red,a ove mi nisu ni poorali,kao sjebala im se hidraulika.A sto je najgore sve im placam pun kantar:udri::udri::udri:

sa rodbinom jedi pij ali ne trguj:haha:
 
Ma sve mi kao gre'ota da dajem pare drugom,kao moji su pa bolje njima.Al izgleda da ja nisam njihov.
 
Nazad
Vrh