Golubovi

U medjuvremenu,najbolji drugar(sa kojim idan danas najblize saradjujem,tj. radimo sa istim golubovima) je napravio 4 zavidna rezultata.Pilad od ovih golubova su se odlicno pokazala u jos 4 kaveza,takodje kod mojih drugara i njihova pilad vec imaju rezultate.Sada opet golubarim u mojoj B.Basti i nadam se da co koliko ove sezone napraviti bar jedan rezultat pa cu te zvati na cast kolega.:ppozdrav:
 
e ovo je za sve pohvale,ovo su jake linije,ja imam isto za svoju dusu,doduse malo mavijana,vise belih i dalcina sa belorepim repovima,nisam ni ja terao za vreme dugo godina,malo vise sam usao u srotsvo jer duze vremena neubacujem sveze krvi jer imam losa iskustva,zadnji put kada sam ubaci dve zenke promasio sam jer nisu se podudarali i razbijali su mladi i neslozan let pa mi je trebalo vremena da ponovo vratim te linije sto sam imao ranije,tih problema ima svuda sto se drustva tice,nesto slicno i kodnas,
 
Koje poreklo su beazi?Je li "Cuflini" imaju kakve rodjake kod tebe?Sto se tice darcina,kod mene se desava da kada malo vise priblizim prugaste Rerine mavijane,dobijem ciste darcine.Tu se uvek jako obradujem jer mi razbiju monotoniju u kavezu,odmah kavez zivne i bude zanimljivije. Nego kolega ova godina nam nesto kilava~ubi nas kisa non`stop...:kisa:
 
cuflini beli mi daju poneko arapce i daju mi bez kape kada udjem u srostvo duboko,vraco sam dedu na unuku i dobio 2 pileta jedno sa kapom jedno bez,meni boja nije toliko bitna,vreme lose a ja koristim svaku priliku za teranje pa me i jastreb zajebava,vecinom teram proslogodisnje golubove,sezonu sam otvorio sa 30 teraca,danas imam jos 17,mlade nisam jos terao jer sam kasnio sa uparivanjem pa kasno su stigli,tek pusteni,nadamse da ce biti lepseg vremena da mogu mirno da pojurim i uzivam u letu
 
Sto se tice jastreba,postoji jednostavan nacin da ih se resis pred sezonu teranja golubova. Napravis kavezcic 1mx1m od letve i zice(golubarske),Odozgo ostavis jedan obruc od armature i unutar njega napravis rupu,tj iseces zicu da sluzi kao otvor~ulaz,precnik otvora 30cm.Okacis lepo taj kavez na neku topolu ili bilo koje najvise drvo ublizoj okolini.U zimskom periodu nahvatas golubova divljaka ili domacih(koji ne zadovolje "kriterijume" i ubacis po 5~6 unutra.Jastreb kada je gladan se uopste ne boji da udje u kavez,cak i pojede sve golubove ali ne moze da izadje,jer kad poleti na izlaz rasiri krila i nemoze da izadje.Onda se lepo popnes(zakucas letve na drvo da posluze kao merdevine),kozne radnicke rukavice i~jedna stetocina manje! pa sve tako dok ga ne istrebis. Moj drugar je prosle zime uhvatio 28 komada.Primirivanje piladi~bez problema.:ppozdrav:
 
dobro resenje,svaka cast za to,mene zajebavaju u podizanju i spustanju golubova,desava se da mi razbije jato par puta u toku poletanja(srednji vis)i onda naravno nesto padne a nesto se i spoji i nastavi let
 
Ja imam lepezane (repuše) . Imam smedeg muzjaka i bijelo crnu zenku koji imaju dva golubica starih 40 dana i evo ih vec lete po vani pomalo. A sad vec imaju druga dva jaja na kojima leze vec 10ak dana. Budem i slike stavio kasnije
 
ima i ja lepezane,nekih 30 komada,najvise belih ali i drugih boja,doskoro sam imao lepezane sa cubom ali ne vise jer sam razdao,lepi su to golubovi pogotovo kada su pusteni i bude lep dan a oni rasire repove
 
Pozdrav.
Dali je neko video ili zna gde mogu pogledati novu uredbu o držanju ptica. hvala.
Pozdrav ja sam član kluba za zastitu i odgoj ptica "Sombor" iz Sombora, znam ja skoro sve, sto se toga tice, posto mi nije časopis tu u kojem je sve detaljno opisano recu ti samo ukratko...Svaka zivotinja ne bitno koje vrste, a koja se nalazi na listi ugrozenih-CITES listi trebala je biti prijavljena do 1.6.2011, radi se o divljim zivotinjama koje se drze u zatočenistvu.Odmah uz taj zakon izasli su i odredjeni uslovi u kojima se moraju drzati zivotinje, ali o tome ću ti reci kad mi vrate časopis...
Samo da napomenem:Tigrice, Nimfe, Rozenkolisi i Mali Aleksandri ne spadaju pod kategoriju ugrozenih papagaja, ja pisem o papagajima, jer njih drzim, ali to je samo primer...sto znaci da su svi ostali papagaji sem ove 4 vrste koje sam naveo, su ugrozeni i trebalo ih je prijaviti, posto je rok istekao sve ne prijavljene ptice (sa CITES ) liste su bukvalno nelegalne, jer ovo je bio proces legalizacije tacnije jos traje, ali je zavsen popis zivotinja sa Cites-a.
 
Nisam ljubitelj golubova, ali mi je bilo interesantno pa sam fotografisao. Evo fotografije od pre neki dan, Novi Sad, Bulevar Evrope, oko 21 h :ppozdrav:

2ibz49z.jpg


1z3bfxw.jpg
 
@ worm. Lepi druze,lepi.Mora da ti je golubarnik kao apoteka,cim su im pera na nogama cista ko' sunce~svaka cast!:ppozdrav:
 
@IDF. Prelepi su kolega.Ovi crni me posebno fasciniraju,nekada je moj dobar drugar kupio na pijacu par crnih dobosara i hteli smo da ih razmnozimo,medjutim lik nam je uvalio par muzjaka tako da smo izvisili.Ja inace drzim visokoletace ali sam u medjuvremenu nabavio i lepezane i makedonske ruzane(santinete)~10~tak komada,cisto da mi ukrasavaju dvoriste.:ppozdrav::ppozdrav:
 
Lepi su ti ovi crni,a i ostali naravno ,ja sam ih drzao ali nesto mi ne odgovara ta boja, vise volim bele i crvene a najvise kobinaciju ove dve boje
Od koga ti vode poreklo dobosari ako se moze znati ?
 
Nazad
Vrh