Golubinačke mačkare 2013

mica967

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2010
Poruka
8.349
Lokacija
Golubinci
Slike sa tradicionalno održanih mačkara u Golubincima 10.02.2013.
5pr5vd.jpg

350jka0.jpg

fzbjc.jpg

5zkrw3.jpg

34ds875.jpg

209hh0m.jpg

zy63cw.jpg

aai0ow.jpg

drcuhw.jpg

2u79fed.jpg

2z8ruo2.jpg

1z1cis3.jpg

ofbszm.jpg

2qdwxp5.jpg








 
Odlilne slike,a bio je sigurno i lep provod
 
Poslednja izmena od urednika:
Prelepo.Svaka cast organizaciji nek se i druga mesta ugledaju na nesto lepo.i tradicionalno.
 
p2250163.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

p2250166.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

p2250163.jpg
[/IMG]
p2250169.jpg
[/IMG]
p2250171.jpg
[/IMG]
p2250172.jpg
[/IMG]
p2250175.jpg
[/IMG]
 
Ako si čuo za čuveni* karneval u riu svi imaju isti smisao ! i ovo u golubincima je preraslo u karneval , mada prije 250 godina su bile pokladne maškare . obeležavaju početak nastupajuće godine dolazak proleća (pokladni post)ili post do uskrsa i neznam šta sve . do devedesetih su trajale tri dana počevši subotom naveče gde su nekad bile popularne igranke po selima to veče se nazivalo BAL POD MASKAMA , sledeći dan nedelja su bile male maškare gde su deca išla ulicama i pevali pesme ( shodno tom vremenu ) nedelja naveče održavan je MASKEMBAL , gde su na binu izlazile maske i dodeljivane nagrade , takve maske su sledeća dva dana išle po selu kroz ulice a uglavnom po centru sela . Mali prekid nastao je početkom 90ih *i nastavljen krajem prošlog veka . Pošto golubinci počimaju sa razvojem seoskog turizma ova manifestacija prerasta i u veći* događaj u sremu . Ovogodišnji maskembal je vodio profesionalni voditelj RTS-a itd . ovo se nemože opisati to treba doživeti snimci su bili i na RTS u žikinoj šarenici na TV *VOJVODINA u 5skazanju kod B OTIĆA i na lokalnim tv stanicama . poziv za sve zainteresovane da sledeće godina dođu na karneval biće javljenao za datum održavanja . poz

- - - - - - - - - -

Snimak od 2010 god neznam dali ima od ove godine*

- - - - - - - - - -


- - - - - - - - - -

evo i snimak 2011
 
Poslednja izmena od urednika:
Zaboravih napisati :eek:vo je samo deo kao što rekoh . Ove godine je bilo 500 maski što nije ni malo zanemarljiv broj .*
 
Odlično,oduševljen sam.
U mom selu nešto ovako uraditi bilo bi ravno svjetskom čudu.Svi samo pričaju o politici i teškoj situaciji kao da su bogom dani za patetiku te vrste.
Osim odličnih maski mnogo mi se sviđaju ozarena i nasmijana lica učesnika.Svaka čast.
 
Posto poruku pisem sa mobilnog bicu kratak ! Pozivam sve zainteresovane koima golubinci nisu daleko da uvelicaju svoim prisustvom svecanost maskembala(bal pod maskama) koi ce se odrzati u subotu 1 marta sapocekom u 19h u prostorijama osnovne skole! I karnevala koi ce se odrzati u Nedelju 2 marta sa pocetkom u 12h ! Ps odgledajte karneval pa produzite u rumu na vasar :ppozdrav:
 

- - - - - - - - - -

jedan osvrt na 2012 godinu*

- - - - - - - - - -


- - - - - - - - - -

 
Danas su Golubinačke mačkare, lep je dan svake godine ima novih maski a druženje će biti lepo kao i ranijih godina. Dođite i uverite se sami.:ppozdrav:
 
Pokladne maškare 2016. obeležavaju početak nastupajuće godine dolazak proleća (pokladni post)ili post do uskrsa. Večeras otvorene maskembala i tradicionalnim predavanjem ključa sela glavnom i odgovornom čoveku koi preuzima vlast u selu i rukovodi svim manifestacijama u naredna tri dana . Sutra od 12 h karnevalska povorka kroz selo . Kome nisu GOLUBINCI daleko neka navrate i uveličaju ovu jedinstvenu manifestaciju u SRBIJI. Evo i nekih slika sa maskembala
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Prelepa tradicionalna manifestacija.Nadam se da ce biti slika i sa sutrasnje karnevalske setnje.
 
Samo deo atmosfere sa karnevala , bilo je prelepo a i dan je doprineo tome. Nisam uspeo da prebroim mislim daje bilo pet velikih javnih servisa iz tri države i dve lokalne televizije. Prvi snimci će biti objavljeni mislim večeras .One koje sam prepoznao su iz RTS-a,TV VOJVODINA, HRT-a, NOVA TV, BN-a. Na binu su izlazile maske iz okruženja i one sačuvane od poslednjih nekoliko maskembala , slikao sam samo neke :
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]

[COLOR="#135D38"]- - - - - - - - - -[/COLOR]

Mislim da neide više od 15 slika u poruci

[COLOR="#135D38"]- - - - - - - - - -[/COLOR]

[media=youtube]y3mXoEf9rK4[/media]
 
Od ovih sa kamerama nisi mogao ništa uslikati
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh