Gazdinstva u sistemu PDV-a

I ja planiram da udjem u sistem PDV-a, dali neko ima iskustva sa njim. ::pomoc:;
 
Ljudi i ja sam vec presao odavno granicu za PDV, ali to ususkavam na razne nacine samo da ne udjem u njega je cupavo.Bolje polako, ne trcati pred rudu!
 
Ima tu puno prednosti , ali i mana . Samo dobrog knjigovođu koji zna neke cake i nema problema . :cao:
 
Biti u sistemu PDV-a je igra samo za veoma mudre. Da bi imao koristi od PDV-a tvoj godišnji PDV koji si ti platio nekome (za nabavku semena,veštaka,nafte,mašina ,zemlje,... Cilj je platit što više PDV-a) mora biti veći nego što će biti PDV koji ti naplatiš drugima. U ovom slučaju ti si dobar za razliku između PDV-a koji si platio i PDV-a koji si dobio. Caka je u tome da dobar deo robe prodaš bez papira (bez dokaza da si naplatio pdv) pa tako roba koju predaješ na ugovoreno (repa, ind. paprika,...) treba da je roba koja se računa u PDV a robe kao povrće,soja,pšenica kukuruz, ... (koje prodaješ na kvantašu ili su jednostavno kod tebe kući uskladištene) nemoraš da puštaš u PDV sve količine da bi razlika bila što veća u tvoju korist.Naravno od svake robe moraš malo pustiti kroz PDV jer ako bi neko kontrolisao setvenu strukturu PG-a i fakture mora se poklopiti svaka kultura, e sad količine su tu da se manipuliše sa njima.
Ja bi preporučio da se uđe, ali imajte na umu da obim prometa mora biti bar 2mil. kad deo probe prodate bez papria da bi vi imali koristi a da vas nebi izbacili iz PDV-a sledeće godine.
 
ja sam iz subotice hoću da kupim nov traktor.kako da uđem i sistem pdv,kolki obrt para moram imati preko računa?da li moram imati 2.000.000 miliona i u 2009 godini :cao: :haha:
Post je spojen: [time]1267218620[/time]
_________________________________________________
neko mi reko da treba 4.000.000 miliona
:nono:
 
@matkoviczoran
Kad sam ja imao taj problem morao si se prijaviti za tu tekucu godinu do 15 januara. A osim toga je posle bilo ako si imao promet preko 4 miliona onda si kao morao "prinudno" da udjesh u pdv.
Mozda imas sad neku varijantu da sebi uplatis neku sumu koja ti fali kroz racun u toku godine,(ali verovatno nista od toga jer ako si imao promet veci od 4 miliona onda bi bio u pdv-u) znaci ostaje ti da cekas do nove godine pa izvoli.
U medjuvremenu idi u opstinu na poresko i pitaj tamo o ovome onda ces znati sve po peesu sta ti treba...
A za kupovinu traktora nemoj da zuris samo polako nudice oni i dzaba za godinu dve kako stvari idu naopako za poljoprivredu... :ppozdrav:
 
Ja sam planirao ovu godinu da uđem u PDV samo da bi kupio traktor, a da li neko zna jel ja mogu posle isteka perioda od godinu dana da izađem iz pdv-a.
Da li se i subvencija koju isplaćuje ministarstvo računa u tih 2000000 miliona dinara?
 
za subvencije neznam ali najmanje moras biti dve godine u sistemu jedino ako ta oni ne izbace
 
sad za to nisam siguran ali ako te izbace znaci da is nesto zajebo i neces proci nekaznjeno verovatno ces platiti neku sumu
 
Nazad
Vrh