gasno ulje 01

@Ciro na koju to pumpu ti uzimas gorivo??? Na NIS-ovoj u petrovcu je zelene boje gasno ulje... I Na pumpama gde vozim ja isto je zeleno,ponekad crveno...Idalje stojim iza toga nikakvo dodatno ulje ne sipati u traktore!!!
 
Pa uzimam tu kod mene u selu na Zivotic Petrol.. :osmeh: Kod nas je stalno tamno crvene boje i slabo se prodaje jer je skuplje od ED..
 
Kako mozes da dobijes racun sa pecatom od privatnika?Koliko znam samo Nis-ova pumpa moze da izdaje validan racun da bi se predalo za povracaj novca?
 
Mirko ne piši gluposti.U Vojvodini takođe imaš veliki broj gazdinstava koja se natežu sa novcem kao pijan sa gaćama.Nema se.
Nisam mislio nista lose,ali kod vas su vece povrsine a i veca je arenda(3x) kad se pogleda i sa te strane(ako ti sto natezu s pare hoce zemlju da daju u arendu).Moja braca u Sremu rade jako puno zemlje u arendu i od svih dobijaju subvencije,valjda su bolje reseni imovinsko pravni odnosi,ovde kod nas nemozes da nadjes u celom selu pet njih sa komplet dokumentacijom i da hoce da ti daju zemlju pod ugovor.Sve sto se radi,radi se iz sopstvenih izvora i radi se jako lose sa minimalno goriva i djubriva.
 
Pa uzimam tu kod mene u selu na Zivotic Petrol.. :osmeh: Kod nas je stalno tamno crvene boje i slabo se prodaje jer je skuplje od ED..
ti ili nemas sredjenu zemlju ili si dovoljno bogat sa deset hektara,kada mozes da oprostis 60.000din...pa zar dopustate da vas tamo neki zivotic petrol pravi budalama,kao ima crno sto nevalja i skuplje gasno ulje a evrodizel pravi evropski...sto ne predajes racune od evrodizela sa pumpe u petrovcu,nije valjda zivoticev iz posebne busotine.
 
Takva je situacija trenutno.. Do prosle godine i sa mojom zemljom sam imao problema,svuda se vodila kao pod Komasacijom a ne na nas... Ove godine smo nesto sredili za nesto se jos ceka ali sad imamo mozda okrnjenih 10h.. Kad bi mogao poklonio bi ti i iskoristi to gorivo slobodno... :ppozdrav: Oni vrate nekih 50din ne ispadne to onda 60.000din...
 
Kod mene na Kosovu, tj na severu Kosova( kos mitrovica) 84 centi dizel, tamno zelene boje ide i na crnu boju, mnogo je gust, a ovde se prica da je to trafo ulje... voze se kamioni na njega, i starija kola i traktori.
 
Ja sipam loz ulje cim predjem granicu , 1evro litra ekstra je kvaliteta i nemam zezancija oko povracaja i ostalih peripetija.Znam sad cete pomisliti kako mi se isplati,cesto idem poslom preko i donesem uvek u kantama po 50 litara i nakupim dovoljno za celu godinu.
 
Da Mirko, 95 din, ali niko ne zna sta je, reklamiraju ga kao d2 na pumpama, medjutim drugi kazu trafo ulje, neko loz ulje, ja iskreno ne smem da sipam u traktor, mnoog je gudto kao zejtin. xaxa
 
Za te pare moje masine bi ga gutale i samo pevale(litar-dva),ima da ide i da pita jel ima jos:osmeh:
 
xaxa, da ti poteram onda koju litru... :bravo:. sipaju ga i ovde jedino kao malo vise dime traktori,ali i manje trose, . ja sam sipao 20 litara tog dizela i 20 l ev dizela i onda me uplasiili kao oticice ti pumpa i ja odustao.
 
Nisam ni znao da se dobija 120l po 1h.. mislio sam da 100l.. Ako nemogu da zaradim za gorivo onda cu da manem i poljoprivredu i sve...

Nisam alav za parama a sto se tice slikanja samo kazite sta vas zanima i nije problem slikacemo u najkracem roku... :bravo: Slabo nosim aparat na njivi a i slabo sta tvrdim da je moje nesto najbolje,... :ppozdrav:

Stvarno necu vise da idem u :off_topic: kome ne odgovara kako radim nek me kritikuje na PP slobodno.. :osmeh: :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
mene bas interesuje ko kontrolise kvalitet goriva tj gasnog ulja za poljoprivredu?
pa da se obratimo nekom u vezi ovog sljama sto sipamo u rezervoar a placamo ga kao da je od zlata, stvarno je katastrofa kvalitet ovog gasnog ulja .ali opet mi nista nije jasno svi kukaju a niko se nezali i neprijavljuje ili vraca gorivo jer po zakonu o zastiti potrosaca postoji i ta opcija da ako nisi zadovoljan kvalitetom kupljene robe mozes je vratiti.
mada lepo rece onaj nas mi smo stoka i treba nas j..... cutis i trpis kao vo na jaslama.pa ko bre kupuje to gorivo i kad potrosis 20 umesto 12 litara ko je stetovo drzava ili ti pa normalno ti , ko plati popravak kada ti crkne motor od loseg goriva pa ti, a ko dodje kuci peske kada se napune filteri vode i prljavstine pa opet ti.
i opet dodje neko i kaze pa to gorivo je 100 dinara pa nek je i dzabe kad je lose. i hrvati dobijaju gorivo po 60 dinara i njihovo je gorivo extra kvaliteta kupovano i probano , ali mi nismo oni kod nas moze i skuplje i losije jer mi smo stoka.
 
Moje skromno iskustvo je da sam vise nego zadovoljan sa gasnim uljem . Za ovo skromno vreme jesenjih radova se dobro pokazalo bar kod mene sto se tice taloga i potrosnje pogotovo posto nikad manje nije trosio i lepse radio . Kupljeno je na nisovoj pumpi zelene je boje i uziman je u vise navrata cak nije bilo ni stalozene vode u casici . kuc kuc da ga ne ureknemo .

Posto su ranije nasi krntiluci gutali D2 bez zalbe probajte malo da se zabavljate sa uglom ubrizgavanja posto ne moze biti sigurno isto kao i na D2 .
 
Moje iskustvo je takvo da uopste vise ne vodim racuna o potrosnji. Mogu samo da se nerviram ovo trosi vise ovo manje a ustvari nije sve ni do goriva. Mnogo faktora utice na potrosnju a ne samo gorivo. Jedino sto primecujem je da mi traktor vise dimi nego dosad.
 
Nazad
Vrh