Gajenje svinja na otvorenom prostoru

Prelistavao sam sinoc i danas mnogo toga na netu, a rezultati variraju zavisno od kvaliteta pasnjaka i njegovog odrzavanja, ali nisu ni blizu povrsini od 10ha po svinjcetu. Na kvalitetnom pasnjaku podeljenom na pregone, ljudi cuvaju i do 200 grla na 6Ha! Uz minimalnu dohranu zitaricama, cak i do 400 komada na istoj povrsini!
 
Само напред!

Уосталом, ти ћеш их свакако дохрањивати. Нећеш их сигурно препустити самима себи 100%. Зато тих 10 хектара по грлу нема појма. Читаш шта пишу ови горе, ваљда ти је све јасно. Рекао би човек по њима да су сунце и ваздух смртни непријатељи домаћих животиња.

Ајд' :ppozdrav:
 
Prelistavao sam sinoc i danas mnogo toga na netu, a rezultati variraju zavisno od kvaliteta pasnjaka i njegovog odrzavanja, ali nisu ni blizu povrsini od 10ha po svinjcetu. Na kvalitetnom pasnjaku podeljenom na pregone, ljudi cuvaju i do 200 grla na 6Ha! Uz minimalnu dohranu zitaricama, cak i do 400 komada na istoj povrsini!

Pisi nam o tome kad ubacis 200 grla svinja na 6ha! Za 200 grla svinja treba preko 20 vagona zrnaste hrane godisnje,na 6ha moze da rodi 3 vagona pod uslovom da obradis i posejes kako valja, a kamoli da ih drzis da se snalaze za hranu na toj povrsini, ovo sto si napisao ispada smesno.
Ovih 400 komada na 6ha, uz minimalnu dodatnu hranu zitaricama je podatak koji se kosi sa zdravim razumom!

Kada od buduceg seljaka postanes pravi seljak pisi nam o tvojim iskustvima, dotle ne potcenjuj iskustva ljudi koji zive i rade na selu od kako su se rodili...
U zadnje vreme na poljoprivrednim forumima sve je vise matematicara uglavnom iz Beogradskih solitera, kada je tako kao sto vi mislite, izvolte gospodo na njivu, motiku u ruke pa nam posle pisite o vasim iskustvima i kakvu ste matematiku napravili, dotle nemojte da nam solite mozak, zaista nema potrebe...
 
Poslednja izmena:
U zadnje vreme na poljoprivrednim forumima sve je vise matematicara uglavnom iz Beogradskih solitera, kada je tako kao sto vi mislite, izvolte gospodo na njivu, motiku u ruke pa nam posle pisite o vasim iskustvima i kakvu ste matematiku napravili, dotle nemojte da nam solite mozak, zaista nema potrebe...

Можда је то повезано са чињеницом да је у Београду све више "менаџера", који су побегли са села од свиња и мотике, па дошли овде да соле памет о градским вредностима. А при томе раде за 15.000 у некој радњи или кладионици, живе по приградским уџерицама. Али само да се дупета увале у град :osmeh:

Мораш да схватиш неке ствари:

1. Није свака свиња твој Пијетрен или F1, који ће да набије 300кг за 2 месеца, а да при томе неће имати кило масти. А месо као папир. Али набија килажу, јбг. Постоје расе које једу и до 60% зелене масе, па и више. Није ово једини пољопривредни форум, читај мало, образуј (на српском твојих сеоских менаџера: "едукуј") се мало. Прошетај по другим селима. Није свиња створена у лабораторији, да живи искључиво на бетону и решетки, у зиданом објекту. Постојала је и пре тебе, бетонских блокова и вештачких квочки, боксова за прашење, премикса, супера и антибиотика. Можда си свестан чињенице да чак постоји и једна врста свиње, која опстаје и у дивљини. Зовемо је "дивља свиња", замисли. Не знам да ли је њој потребно баш 10 хектара, али о.к. Знам само да су ми пријатељи сеоски ветеринари рекли да није тачно да је већа опасност од трихинеле и других болести за свиње које су напољу. Због разних разлога, о којима нећу и не могу сада. Ако они лажу мене, ја покушавам да слажем вас

2. Нису сви људи као ти и већина на форуму. Неко воли маст и чварке и укусно месо.

Ја сам читао да је Србија пре 100 година била велики извозник свиња на запад. А причао ми је нешто о томе и један чича из Црне Траве. Продавале су се свиње из читаве Србије. И то живе, замисли. Није било кланица, хладњача, да их превезу из Врања до Београда, Шапца и Обреновца на бродове. Питам се како крдо од неколико хиљада свиња пређе за 3 месеца од Црне Траве до лука на Сави. Вероватно је ишло 70.000 вагона "зрнасте хране" за њима.

Да се не лажемо, знаш више о свињама и од мене и од колеге Buduci seljak. Али дозволи да не знаш све о њима и да свињогојство није почело са тобом. То је замка у коју улети 90% сељака у Србији, тј. стигну донекле и мисле да су у'ватили... Зарада (на српском твојих сеоских менаџера: "профит", "бенефит") вам је попила мозак.

Знам да ћеш тешко ово схватити као добронамеран савет, али ће можда неко и да размисли. Сигурно не неко из кружока свињогојаца са овог форума, који сте укопани у ровове замозадовољштине и презира према нама осталима, као на неком фронту, али ће читати и неко ван њега.

И за крај једна моја фотографија, да не буде да жврљам баш скроз у празно, из неког београдског солитера :osmeh::
1538hzc.jpg


Ајд' :ppozdrav:
 
@rzbrzotrz

Pogresno si me razumeo, pokusacu da ti objasnim da me ne shvatis pogresno.
Ja nisam profesionalni svinjar, ali u svom seoskom domacinstvu pored ostalog gajim i svinje(koje zaista volim kao zivotinje). Nisam po profesiji poljoprivrednik, zivim od drugog posla i nikad mi poljoprivreda nece biti osnovna delatnost i ako smatram sebe poljoprivrednikom radim u poljoprivredi vise nego neki "profesionalni" poljoprivrednici iz mog kraja. Poljoprivreda mi je ljubav i hobi, posao koji je manje vise sastavni deo zivota na selu, posao u kome uzivam i odmaram mozak.
Prosao sam mnogo vise nego sto mislis.
Ne volim Pietrene, kaveze i slicno. Drzim mesanu rasu svinja na nacin kao sto je drzao i moj deda, volim da svinja ima i masti. Do leta nabavljam Mangulice sad trenutno nemam vremena da pripremim teren za njihovo drzanje, nadam se da cu do leta stici sve da pripremim i da ubacim mangulice, bice i slike...

Slazem se sa tobom da je Beograd postao jedna velika selendra, da se doselilo kuso i repato, sve ono sto nece da radi.

Druga vrlo bitna stvar u upisu Buduceg Seljaka su 400kom svinja na 6ha povrsine uz minimalno dohranjivanje, danasnje udzbenike pisu razni debili ali vecu glupost odavno nisam procitao.
Tih 400 svinja bi za 10 dana kompletno prerili tako malu povrsinu tih 6ha, 11ti dan bi provalile ogradu i napravile ogromnu stetu na komsijskim parcelama koju bi morao da platis.

Interesantna stvar u upisima Beogradjana je sto zamisljaju odlazak na selu kao odlazak u neku pustu divljinu gde nema zive duse i sad ti lepo dodjes, pustis svinje da se same hrane, one se same snalaze za hranu i rastu dok ti lezis u hladovini, uzivas i ne radis nista. Tako nesto izvodljivo je samo u snovima, druga stvar je sto svinje tako ne mozes da pustis napravile bi stetu na njivama, na selu svaka njiva se obradjuje i svaka njiva ima svog vlasnika...


Da se vratimo u pretprosli vek, srbija je bila izvoznik svinja te svinje su bile prvo koleno posle divlje svinje ni nalik ovim danasnjim svinjama. Peske su se terale sve do Save to je tacno, ne zaboravimo da je tada ovde bila Sumadija, Sumadija u pravom smislu te reci, obrasla hrastovim sumama i izobiljem zireva i ostale hrane. Danas od Sumadije ostalo je samo ime a tadasnje sume iskrcene i pretvorene u obradivo zemljiste.

Kad si spomenuo Divlju Svinju, njoj u prirodi treba mnogo vise od 10ha po grlu, ako ne verujes pitaj nekog lovnika neka ti kaze tacnu informaciju.

Pozdrav i :ppozdrav:
 
E ako me ista moze iznervirati to je upravo kad ljudi donose zakljucke i sude o drugima na osnovu tako banalnih stvari kao sto je korisnicko ime na forumu.

1. To sto je moje ime Buduci Seljak, ne znaci da seljak nikad nisam bio i da zivim u nekom soliteru, vec samo da to trenutno nisam (bar ne u pravom smislu te reci), a da planiram da pravi seljak postanem ponovo.

2. Za tvoju informaciju Gorski care, odrastao sam u Slavoniji medju kukuruzom, zitom, svinjama, konjima i kokosima. Znam dobro kako izgleda kad se uzme motika u sake. Znam takodje vrlo dobro kako je kad se konjima i konjskim plugom zagrce kukuruz, znam kako je kad se motikom okopava korov u kukuruzu a njiva... kraja joj nema, danima se iz nje ne izlazi, a ne ko danas: sedi u traktor - posej, sedi jos jednom - poprskaj i onda cekaj berbu ako te ne prejebe susa.
3. Ja i danas zivim u selu nadomak Beograda, samo nemam zemlje da je obradjujem pa samim tim ne drzim ni stoku (sem tovnih pilica), ali kao sto rekoh to ubrzo planiram da promenim.
4. Te podatke koje sam naveo nisu ni iz kakvog udzbenika koje pisu debili kako ti rece, vec iskustva jednog americkog farmera iz Vermonta u Virdziniji, koji se ekstenzivnim tovom svinja bavi vise od 20 godina. Sto se tice cifre od 400 svinja, moja je greska sto nisam sve doslovce preneo, radi se o 400 prasica do maksimalno 50kg tezine. Koga god ne mrzi da progugla malo po netu naci ce takve i slicne podatke i to ne iz udzbenika vec od farmera sa neposrednim iskustvom. Farmere koji se bave organskim odgojem svinja na otvorenom (pasnjaku ili sumi) imate po celom svetu, da oni primenjuju odnos od 10Ha po svinjcetu niko od njih onda ne bi drzao ni 50 komada svinja jer nemaju ni blizu toliko zemlje.
5. Takodje tih 200 komada svinja, ni tu nisam izneo precizne podatke, nisu sve to tovljenici u zavrsnoj fazi tova pred klanje, vec svinje razlicitog uzrasta – od prasica, laksih i tezih tovljenika pa do visegodisnjih krmaca i veprova. Kako god, tih 200 komada svinja (koje god da su starosti) na 6Ha, sto dodje 33 svinje po hektaru, svakako je znatno vise od 1 svinje na 10 hektara. Recite mi onda da li je i taj covek debil a farma mu tako funkcionise 20 i kusur godina?!?
6. Evo ti link o nasem coveku, Zivoradu Ignjatovicu iz Berkovca kod Ljiga. http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...835-Ljig-Napravio-jedinstvenu-farmu-mangulica
Na ogradjenih 4,5 Ha sume covek drzi do stotinu Mangulica bez ikakve dohrane. Verovatno je i jadni Zivorad debil, samo mu to do sada niko nije rekao.
7. Eto racunam nesto, ako on covek moze da se debilise sa stotinak komada svinja na 4,5 hektara, ja cu onda isto tako na jednom hektaru sa bar 7-8 komada i to uz minimalno dohranjivanje (malo jecma, malo bundeva, surutke...) pa sta mi Bog da.

Na kraju, posto vidim da ovde nije pozeljno imati misljenje drugacije od vecine (cast izuzecima) jer sam maltene pre i no sto ista konkretno progovorih proglasen mudroserom koji ostalima soli pamet, ostavljam vas da se divite sami sebi i svojoj vlastitoj „mudrosti“ i uzdizete u neslucne visine uma medjusobno sa svojim istomisljenicima, ja vam vise nista ni dosoljavati niti odsoljavati necu, pogotovo ne tu i takvu vam pamet, slobodno je svu zadrzite za sebe i eventualno za nipodastavanje neistomisljenika.

Srdacan pozdrav!
Bivsi i buduci seljak
 
Нема разлога за узрујавање, колега. Није се Gorski Car обраћао теби лично, а ни мени, него је износио опште утиске. А чак и да којим случајем јесте (а ја претпостављам да није), па кога боли ..., ово је форум, Интернет. Што је најгоре, донекле је у праву и разумем његову фрустрацију. А и ја сам писао њему, али сам се обраћао другима, вечитим паметњаковићима. Приметићеш уосталом да су најнепосећеније и најнеактивније теме ова и још пар о аутохтоним расама. Насупрот оних о прашењу крмача или болестима, где се само хвале да ли им је опрасила 10 или 160 и колико су којих инекција хормона и антибиотика нарокали у крмаче и прасиће. На једној од њих можеш да прочиташ и изјаву "ма само удри, Београд ће све то ионако да прогута!" ::sramota::

Наравно да нећеш да се поуздаш само у мишљење људи са овог форума, иако има и неких који нешто знају. Навео сам ти колегу http://poljoinfo.com/member.php?296-nemanja_st01_58 . Он чак ради на очувању неких наших аутохтоних раса, па ти може помоћи и у набавци. Погледај још пар тема на делу "Свињарство", има његове писаније. Можда би могао да му се јавиш и приватном поруком, мада не знам како се до сада није укључио у дискусију. Вероватно је заузет.

Ако си одрастао у Славонији, онда можда знаш и за Црну Славонску Свињу тзв. "Фајферицу". Има и тема о њој на овом форуму.

Ајд' полако и :ppozdrav:
 
Bivsi i Buduci Seljak-u

Nema potrebe za uzrujavanjem!
Sve ovo sto tvrdis da je tako kako ti kazes, sprovedi u delo i prenesi nam utiske. . .
 
Poslednja izmena:
Divljoj svinji sa leglom u ogradjenim lovistima je potrebno 10ha povrsine. Lovna sluzba cak i na toj povrsini prihranjuje divljac kukuruzom kada je dubok sneg.
Na kultivisanim povrsinama na jedan hektar zemlje ide 1 uslovno grlo od 500kg zive mase, znaci jedna krava ili npr 2 krmace sa leglima ili 3 suprasne krmace.
Neko pomenu 4ha povrsine i neki ogroman broj svinja, to moze ali mora da ih hrani kao da su zatvorene u oboru.
Jedan odgajivac u okolini Aleksinca ima ogradjeno 11ha i gaji oko 10 krmaca mangulica i njihov podmladak. Cela povrsina je prerivena i on ih hrani svaki dan jer ne mogu da nadju dovoljno hrane .
I jos jedno pitanje, zasto mislite da mangulica ili stare rase ne mogu da se cuvaju u oborima kao i savremene rase?
 
Super je to ideja samo što u praksi će se neki držati određenih parametara samo u početku dok će na kraju, kao i uvek da zanemare to.
Ionako kuburimo sa vakcinisanjem svinja od kuge a progres u pravcu držanja u prirodi će nam zacementirati tu obavezu pa će tako ti hobisti sa tim jako zdravim svinjama da unište i ostatak svinjarstva u Srbiji. Prvo će da ograde svinje, pa će ograda da propadne pa će da ih hrane kojekakvim đubretom a onda kada se svinje malo ukrste sa divljim svinjama i dođu u kontakt sa zaraženim životinjama - eto nama opet kuge svinja.
Malo pustiš na pašu po šumi, malo pustiš na pašu po šipražju. Zdravlje na sve strane...
 
Super je to ideja samo što u praksi će se neki držati određenih parametara samo u početku dok će na kraju, kao i uvek da zanemare to.
Ionako kuburimo sa vakcinisanjem svinja od kuge a progres u pravcu držanja u prirodi će nam zacementirati tu obavezu pa će tako ti hobisti sa tim jako zdravim svinjama da unište i ostatak svinjarstva u Srbiji. Prvo će da ograde svinje, pa će ograda da propadne pa će da ih hrane kojekakvim đubretom a onda kada se svinje malo ukrste sa divljim svinjama i dođu u kontakt sa zaraženim životinjama - eto nama opet kuge svinja.
Malo pustiš na pašu po šumi, malo pustiš na pašu po šipražju. Zdravlje na sve strane...

Koliko sam ja razumeo ove ljude oni bi gajili svinje u prirodnim uslovim NE na tamo nekoj deponiji gde bi jele sve i svasta!. U ostalom koje lud da hrani svinje djubretom, postoje li takvi ljudi?
Nekad su svinje drzane na otvorenom 90% u sljivarima, bilo je u selu vise svinja nego danas i nije bilo nikakvih bolesti, bolesti su dosle sa modernim farmama i modernim rasama koje se drze u malo vise od pola kvadrata...

Ono sto se ne slazem sa ovim ljudima su pomenute povrsine koje nemaju veze sa zdravim razumom, Lovci u otvorenim lovistima dohranjuju dvljac zimi kad je sneg bez obzira sto te svinje imaju hiljade hektara na raspolaganju sto sume sto obradivih njiva.


U ostalom nema svuda po Srbiji Divljih Svinja, tako da nema bojazni od mesanja pitomih i divljih.
 
A koja je šansa da će svinja u zatvorenom prostoru pojesti neku uginulu životinju a koliko % više od 70 je moguće da će to u prirodi učiniti? Pod terminom "đubre" sam mislio na kojekakve otpatke industrije, ljudske kuhinje i ostalim otpadom koji je eto greota baciti a svinje mogu pojesti.
Nisam baš siguran da bi to bilo pametno pod ovim bremenom (alavom državom).
Recimo da slabo od nas ko veruje u tu budalaštinom što je pre par godina bila sa kugom svinja. Recimo da tamo gde ima dima, ima i vatre.
Problem je u tome što je ceo sistem koncipiran na tome da mora postojati sprega proizvođači hrane-stočari-trgovci-mesari-trgovci-potrošači i ako neko pokuša da izbije jednu kariku u tom lancu onda ta odbačena karika povlači sve moguće niti do svojih ljudi na položajima i radi šta god je u njenoj moći da bi vratila sebe u taj lanac i tako se našla među stavkama na završnom računu. Kada sa oba kraja lanca vuku, uvek ona srednja karika trpi svu silu (stočari). I sada se vuku oba kraja jer jedni prodaju šarene laže u papirnim kesama a sa druge strane drugi se igraju uvozom i pranjem novca.
Da se ne lažemo, neko da hoće da ispoštuje sve propise mora da ima ulaganja dobra a da bi osigurali svoj ulog, edukovaće se maksimalno na sve moguće načine kako bi izbegao moguće gubitke i maksimalno dobio za svoj ulog. Kada se pročitaju pojedini postovi, stiče se utisak da takvim raspoloženjem ne odiše ova tema već se gleda na sve moguće načine zaobići svako moguće pravilo i pojedinci postavljaju pitanje, dobiju odgovor i onda još se i raspravljaju o tome zašto taj odgovor nije po njihovoj zamišljenoj logici tačan. Postavljaju se neka pitanja za koja se znaju odgovori ali se eto ipak želi malo pustiti mašti na volju i zamišljati da svinja bukvalno po tim nekim planovima treba da konzumira samu zemlju jer je nemoguće na tako nekim malim površinama (kako se ovde spominje) i samo rastinje da se repodukuje. Toliko o temi...
Uzmimo za primer da jedna svinja svaki dan, ceo dan rije, pase, grize i jede skoro sve organsko na nekoj zamišljenoj površini (manjoj od one preporučene).
Ta svinja za nedelju dana ima da pojede 90% svog rastinja većeg od 5cm (grubo zamišljeno). Drugu nedelju će popasti i ostalih 10%, počeće da rije, da jede žile i korenje. I to će pojesti za nedelju dana. Ako zamislimo (kao što neki zamišljaju) da ta svinja odjednom legne i zaspi i ne budi se nedelju dana (dok novo rastinje iz semena krene) onda ćemo opet dobiti da će ta svinja da pojede i to izniklo sitno rastinje u roku od par dana. O pogaženom i iznječenom da ne pričamo. Šta ćemo onda? Da pogrbimo vrat, udahnemo duboko, dođemo do saznanja da je prvobitna zamisao bila preglupa i natovarimo je i zatvorimo negde u neki svinjac i dohranimo je do željene kilaže ili u krajnjem slučaju da je zakoljemo. Zanemario sam gubitke energije koje će ta svinja imati ako joj se pruži veće prostranstvo za kretanje. Nisu lupali ljudi u ovoj temi kada su govorili okvirno o kilažama hrane koje svinja pojede u određenom periodu a čini mi se da ne lupaju ni stručnjaci koji na osnovu svojih proračuna daju preporuke na kolikim otvorenim površinama je moguće gajiti svinje.
 
Otvoreni tip ili zatvoreni svejedno je citava jedna nauka .Zato me i cude neki koji to shvataju tako olako ,kao uzecemo 5-6 svinja zatvoricemo ih negde ,nista nas nece kostati i za odredjeno vreme meso na stolu.
I jos ubedjuju sve oko sebe kako je to razvojna sansa drzave. To je isto kao kad bi sada u ovo vreme polagali nadu u razvoj industrije kroz proizvodnju parnih lokomotiva.
 
Otvoreni tip ili zatvoreni svejedno je citava jedna nauka .Zato me i cude neki koji to shvataju tako olako ,kao uzecemo 5-6 svinja zatvoricemo ih negde ,nista nas nece kostati i za odredjeno vreme meso na stolu.
I jos ubedjuju sve oko sebe kako je to razvojna sansa drzave. To je isto kao kad bi sada u ovo vreme polagali nadu u razvoj industrije kroz proizvodnju parnih lokomotiva.

Не видим да је ико овде убеђивао икога у "развојну шансу државе". Једино ало мислиш на оне са ТВ. Што се тиче олакости, ја лично верујем да има више посла и да одузима више времена и ресурса да се свиња држи на отвореном, него на пола квадрата.

И још једно: О фала к... да се и овде нешто полемише
 
Kakva polemika ovo je rovovska borba:) dva potpuno suprotna mišljenja. Ja sam mislio da uzmem ove godine tri praseta i da ih držim u ogradi na površini od sto kvadrata. Zanima me koliko treba vremena tim prasićima da popasu i preriju tu površinu dobro zaraslu u travu ispod voća? Ogradu bih pomerao po potrebi i dohranjivao prasiće.
 
Nazad
Vrh