Fungicidi u strnim žitaricama

I ja planiram od nedelje. Najavljuju najnižu temperaturu preko 5 stepeni a to je ok. Ja ću ubaciti i cycocel...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Da krenu topliji dani pa onda tek 7-10 dana posle toga prvi tretman.. Istovremeno i druga prihrana samo sto cemo tu gledati da bude pred neku kisu jer je dobila hranu pre manje od mesec dana i moze da ceka i drugu polovinu aprila ako bude trebalo.
 
Ja mislim da je rano,sama hemija ne deluje na niskim temperaturama,em usled ove hladnoce i zadnjih mrazeva trave da gotovo jos i nema,a i sama psenica se jos nije oporavila od onih jakih mrazeva
 
Mixer zasto ides za regulatorom rasta sada?
Zbog skraćenja internodia i preusmeravanje hraniva u klas. Kod nas od nedelje javljaju temperature preko 20 stepeni, jutarnje 6-7-8, sasvim dovoljno da se hemija usvoji i da krene da radi. Što se tiče fungicida, posle 2014 uvek idem preventivno - prvi tretman sa herbicidima, drugi kad izadje zastavičar i treći u cvetu...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
I ja se ne sekiram za poleganje...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Sekator 10500 din tamo gde ima divlje zobi dodacu Furore super
Duet ultra 3650 din koristicu ga oba puta i prvi i drugi tretman
Trimaks regulator rasta u prvom tretmanu i Lambada insekticid u oba prskanja . Bice vise hemije nego vode u prskalici
 
Mraz ih doveo na isto. One iz ranijih rokova izmrzle pa krenule ponovo, one kasnije sejane nisu marile toliko i dosle na isto :D
 
Ja ću ipak malo pričekati da se ove temperature stabilizuju. Jeste da će za ovaj vikend biti oko 20 ali ako bude tako i cele sl nedelje onda ću onaj sledeći vikend uraditi. A drugu prihranu pred neku kišu. Od preparata idem Biathlon 4D, Furore super, Dash, Fastac, i ostalo mi od prošle godine Duet i falcon. Uz sve to idem i sa 10kg/ha rastopljene uree. Drugo ću u fazi početka cvetanja sa Amistar extra i fastac. Ovo sve mi je već sve provereno i ne menjam.
 
Ja uzeo axijal za divlji ovas. 33e litarsko pakovanje, mesacu ga sa lodinom(o.5 l aksijal i 0.5 lodin i 0.5 falcon) pa sta mu da Bog... jel dovoljno za sirokolisne ili jos nesro da ubacim.
 
Ne gledam dali ima bolesti ili nema,godinama pred setvu kukuruza prskam psenicu,tako da cu i ove godine tako.A suncokret u nedelju sejem,posle prelazim na kukuruz.Ako bog da do uskrsa da sve odradim.Samo nekako da izmajmunisem da i amosulfan bacim do sledece subote.Jer od subote nedelju dana kisa
 
Darko Dren može slobodno. Već dve godine tako radim. Nema nikakvih problema. Ali sam prvo pitao čoveka iz BASF-a kad mi je bio u parceli na obilasku žita i dobio odgovor da može bez problema. Samo što smanjim Biathlon sa 0,5 na 0,4l i idem sa 0,8l Furore-a. I sve čisto ko pista.
 
Da li neko zna razliku izmedju Falcona i Falcon Forte? Vidim da su neke nijanse u am samo. Nema u apotekama mala pakovanja za do 5kj, samo ona velika...mislim na pakovanja gde ide i Sekator
 
Ja danas uzeo falcon 460 skoro 3000 pola litra.Imacu za 2 tretmana.Otvorio litarsku i natoci mi u bocu.
 
Nazad
Vrh