Fungicidi u strnim žitaricama

Ja se dvoumim da li uopšte da prskam drugi put. Imam u ponudi Rex duo koji je istog sastava kao i Duet,a cenovno je jeftiniji,pa će možda to da prelomi.... Ali ako bude kao prošle godine,da ne bude kiše u cvetanju msm da neću prskati.
 
Rex Duo to je ustvari Duet Ultra samo pakovan u inostranstvu ali isti proizvođač
 
Poslednja izmena:
Ako nema nekih kisa tj vlaznog vremena u cvetanju ja bih radio Ceresom ili Excortom plus, a u suprotnom originalnim Duetom ili nekim drugim kvalitetnijim preparatom. Prosle godine mi Ceres dobro odradio. Cale na dve njive nije lepo sastavio prskalice na sredini njive i na tih par kvadrata se bas videla razlika klasovi su bili sa sitnim zrnima i zastavicar je obeleo ubrzo nakon kraja cvetanja. Ali i bili su povoljni uslovi u maju za razvoj bolesti.
 
Šta li je ovo što već i jaja polaže?
0cf17c34c055877d44d79addf665b09f.jpg
 
Nisam ove godine.Pricam sa kolegom koji je ubacio decis u prvom tretmanu isto mu je stanje u psenicama.Cim izvlataju psenice idem drugi tretman fungicid i insekticid.Psenice su mi na pola izvlatale.
 
Prošlih godina nisam ubacivao i nije (možda) bilo potrebe. Prošle godine Lema urnisala (a i vaši) i onda sam sebi zacrtao,za 300din/ha neću da rizikujem. Ove godine ubacio Lamda-cihalotrin i eno tek po koja vaš se može naći,ali je to zanemarivo.
 
Uf sa vašima je teško izaći na kraj mada je i pitanje koliko one u opšte i prave štetu u ratarskim kulturama.
 
Nema od vašiju neke štete,ove druge prave štetu.Pre neku godinu kod nasa bila najezda vašiju to je bilo more nikakvih razlika nije bilo u prinosu.
 
Još jedan dobijaju sa zaštitom i ne zaslužuju pšenice više ništa...ide sledeće već kombajn pa šta bude...:ppozdrav:
 
Jel koristio neko Excorta plus fungicid za zaštitu klasa pšenice, kakva su iskustva? Iste aktivne materije sa istom gramažom ima kao Duett Ultra a jeftiniji je za 2.000 rsd...
 
Nazad
Vrh