Fungicidi u strnim žitaricama

Prskao sam naravno.U prvom tretmanu išao sa Laidirom i morao da uradim među tretman pre cvetanja jer je na nekim parcelama bio haos.Godina je ludilo i slepi miševi.
 
Imam KWS Ultim i nema ni traga od leme. Prskao dva puta od bolesti i u oba slučaja ubacio i insekticid. Tako praktikujem već godinama i nemam nekih većih problema, e sad da li je do zemlje, sorte, insekticida, prethodne kulture, vremenskih prilika...
 
Види ти ово: Сремац и Бачванин одређују како се по лалински нешто каже!

Шта има вас да брине како се код нас Лала каже - брин'те како се код вас каже!

:ROFLMAO:
 
Ne znam zbog cega tako mislis. Imao sam je i prosle i predprosle godine. Ali ovakav napad nije bio nikada. Ovo je stvarno previse. Ok da je bude i isprakam prvi tretnam i posle je nema. Pojavi se drugi put u klasanju i tada se isprska drugi tretman i kraj. I nema problema. Ovo sada je trebalo drzati nakacenu prskalicu i malo malo prskati insekticidom.
 
Ima ovde kod mene neki ljudi nisu prskali pšenicu ničim, znači nema traga traktora kroz pšenicu, a neki su prskali samo korov i insekte. Pšenice su odlične, nema znakova bolesti. A tako je bilo i prošle godine, ja i većina prskala 2 puta i opet bolesna, a ovi što nisu prskali imali iste prinose kao i mi. Ovo meni postaje malo sumnjivo.
 
Ima ovde kod mene neki ljudi nisu prskali pšenicu ničim, znači nema traga traktora kroz pšenicu, a neki su prskali samo korov i insekte. Pšenice su odlične, nema znakova bolesti. A tako je bilo i prošle godine, ja i većina prskala 2 puta i opet bolesna, a ovi što nisu prskali imali iste prinose kao i mi. Ovo meni postaje malo sumnjivo.
Mozda ti se zapatila bolest u prskalici, postala imuna na fungicide i sad kad prskas ti u stvari siris bolestinu...
 
Moj jecam nije video prskalicu
f4a8c6c514b83ecc410cbccfb49fb17e.jpg


Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh