FOTON

Nista nije radio vukao praznu prikolicu i samo stao kad smo ga rastavili i vidli kvalitet materjala od koga je napravljena pravo cudo sto je i ovoliko izdrzala(2480rh).
Posto na njoj stoji gornji snop zupcanika zanima me da li se moze bez skidanja kabine odozgo otvoriti, nemadoh danas vise vremena dalje da rastavljam, pa ako neko ima da je skoro kupio ovaj traktor i dobio servisno uputstvo da mi posalje menjac skenira ili slika. da razmotrim mogucnosti do petka.
 
Najbolje ti je pozovi u Kraljevo servisere, ljubazni su i hoce da pomognu i da kazu kako najlakse da otklonis problem. Po meni ti je dosta lakse za rad ako skines kabinu.
 
Ne znam jos da li treba traktor u 3 dela da ide da bi izvukao spojnicku, ako treba onda definitivno trebas skinuti kabinu jer ce smetati za sve.
 
Gledao sam ga, zgodan traktorcic. Neznam samo da nije malo nejak, ipak je to samo 25 KS
Po meni bar 354, a optimalan bi bio 454 ili jos bolje 524
 
Taj mali 25ks mi odgovara zbog cene. Jedino ako cena opravdava kvalitet, zato me i zanima da li neko ima iskustva kako radi u praksi, da li je neko kacio fergusonove prikljucke? 25ks za voce moze da zavrsava posao, ima i prednju vucu sto je veliki plus. Ovde kod mene niko nema takav Foton, pa ne mogu da ga probam. Ima ovih vecih 454.
Ovi veci me ne zanimaju za te pare ima da se kupi John Deere od 45ks ipak je to sigurnija investicija...
 
Malo ti je to druze,komšija je pre neki dan uzeo 454 mislim da je previsok za voće.Gde ima jd za te pare?
 
Gde ima jd za te pare?




http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/2085954_John_Deere_3242_5045D-NOVO_2015_god/?cena=high



biggest_45logo-1445085838.jpg
 
Malo ti je to druze,komšija je pre neki dan uzeo 454 mislim da je previsok za voće.Gde ima jd za te pare?

Voleo bih kad bih mogao negde da ga isprobam ali u mom kraju nema ni jedan. Pretpostavljam da nije toliko mali da ne bi mogao da zavrsava posao, trenutno voce obradjujem sa traktorom koji je isto 25ks (zetor) ovaj Fotoncic jos ima i prednju vucu mislim da bi bolje odradjivao posao. Od novih traktora u toj ceni nema bas neki veliki izbor, jedino Tafe42 ali on je skuplji.

454 je malo jeftiniji od JD 5045, JD je ipak masina nije kinez.

http://www.polovniautomobili.com/traktori/7460284/john-deere-5045d-15480eur
 
Dajte ljudi nemojte se sprdati.
Pa bolje kupiti kineza nego ovu sklopociju od JD.
Bar znas sta si kupio, a ne ovaj JD, kupujes muda pod bubrege ::spreman na sve::
 
Ne bih se slozio sa vama. JD je ipak IME! Ne kazem da su kinezi losi, moj komsija sa 454 obradjuje preko 20ha voca sve moguce operacije i sluzi ga ekstra. Ali mogo mu je jaka cena, za te pare uvek bi pre uzeo JD nego FOTONA. Mene zanima ovaj mali 254 jer za te pare nema nov traktor sa duplom vucom. Novo je ipak novo.

@Ranko250 Kako ti izgleda taj sto si ga probao?
 
Bio sam kod ćorića prošle sedmice ,kao što sam napisao uzeli smo kineza 454 sa kabinom dw cena je 1205 eu,ovaj jd nije imao(što je slku postavio kolega vladj,a slika je sa ćorićevog placa imao je od 50 ks bez kabine dw cena je bila 32500 eu. Pa sad sami presudite moželi se za slične pare kao kinez uzeti jd a o kvalitetu je smešno pričati
 
Nazad
Vrh