Fortschritt

Tu fabriku je kupio CASE ne znam tacno koje godine ali mislim da je 90-ih, isto kao i sa STAYER...
Imao sam sada na licitaciji neke komabajne CASE-Fortschritt. 1998 god. mislim da ih je tada kupio CASE :cao:
 
nisu oni kopirali nikoga oni takve traktore prave odavno, koliko vidim i drze cenu malo ih je za.... tranzicija pa su onda poceli da brljave na ustedi matertijala itd.ali do 90 bili su jedni od boljih oni kockasti su iz 70 a ovi agresivniji su iz 85 ako se nevaram
 
Za traktore znam samo da su dosta pouzdani puno vise i ne ali kombajne ako se nevaram poceli su praviti tamo posle II.svetskog rata to su kombaji E serije ovi sto su poznatiji E512,514,516,517,524 .Odkako ih je kupio Case prave MDW kombajne .Posto je i moj jedan od tih masina citam i pratim madarske forume posto kodnjih je dosta zastupljena vrsta .Ljudi koji su imali tih prodali kupili claas dominatore i sad ih zale .Jako izdrzljivi pouzdani sa relativno velikim ucinkim blizu claasu u svakom pogledu jedino je odrzavanji naspram claasa bagatela cak je i od zmaja nesto jeftiniji .Tu kod mene covek ima njihovu presu za slamu za male kocka bale , star je nekih 60 a mozda i vise godina ni gazda nezna tacno ali opravljati jos nije trbaloa presovao na hiljade bala . U traktore i kombajne su ugradivali IFA motore u zavisnosti za potrebnom snagom od 2,4 6,8 cilindara .Kao fabrika pravili su jos samohodne kosacice za travu sirina hedera od4 metara ,rasterivac stajnskog dubriva od 9tona ,kombajne za krompire i jos dosta prikljucnih masina to je donekle o cemu ja znam da nebi duzio pricu:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
ja imam e 517.pre rata su proizvodili vrsalice koje su bile jedne od naj cenjenijih
 
Nisam ni znao da nas ima toliko vlasnika fortschritta ,trebali bi neki klub osnivati :D ,gde bi mogli izmenjati iskustva . Pomagati jedan drugom .Recite prvo koliko godina ih posedujte i kakvo iskustvo imate sa njima . Evo ja moju imam vec deseta je godina ,kvarova hvala bogu jedva sta sam imao ,oni koji su i bili neki lezaj, kajis, pukne lanac i ne vecih sve sitnarija , uglavnom super radi a potrosnja smesna (u zitu od 23-28meteri/kj ) 4-5 litara nafte .Do zetve plan je postavljanje secke i da malo povecam ucinak promena motora om352a mercedes umesto ife, videcemo sta ce da ispadne a i zasluzio je veliki remont . Cekam vas post :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: ::vino::
 
vec 9 godina radi bez vecih kvarova.ja sam zamenio motor za mercedes om 352 ali nema turbo na njega.vise trosi nego ifa 3-4 lit/kj.na 517 ima v8 ifa ako dobro znam.ako je dobar nemoj menjat.to je moj misljenje.ima puno ako dobro znam oko 15 kom.ja planiram da uzmem jos jedan fortschritt jos neznam koji ali verovatno e 524. :D :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1296580126[/time]
_________________________________________________
mihalyocska tvoj je 514?ili517?
 
dejan 77 je napisao(la):
ja imam e 517.pre rata su proizvodili vrsalice koje su bile jedne od naj cenjenijih
U tome nebi da se prepirem dali su ili nisu samo sam video kombajnski krs koji je bio proizveden 1951.godine Kad sam uzeo moj mogao sam za te pare uzeti 516 B ali je to za mene bio suvise veliki pa je odluka pala na 512 i nisam se POKAJAO . Reci nam nesto o tvojoj masini , dnevni ucinak, potrosnja ,snaga motora i u cemu razlika izmedu 516 i 517 jer 16-icu sam vidao ali 17-icu nisam :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1296587506[/time]
_________________________________________________
talianu je napisao(la):
Kod nas to nema ni u knjigama :sta:
Dajte neku sliku :cao:
Sa moje strane obecavam da ce biti slike samo da razkrcim put do njega jer sam posekao granja sa orasa i nemogu do nje i po ovom hlodnom vremenu neda mi se to ocistiti a i moram sina nagovoriti oko slikanja i postavljanja slika :ppozdrav: :ppozdrav:
 
problem nije ucinak nego ambalaza .moze cuda da navrse. nisam merio potrosnju mozda je malo veca izgleda da me zezaju dizne na jednoj strani, ja neznam kako izgleda 516b tako da nemogu da ti kazem razliku. izvini i drugcije su se zvali pre rata. kada su rusi dosli odmah su dobili ime napredak
 
2je8l94.jpg
2uduys4.jpg

Post je spojen: [time]1296748330[/time]
_________________________________________________
ovo je moj
 
Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, brate.................

Al' ga pozeleneo. ::svaka cast::

Kolika mu je tuširina hedera?
 
Nazad
Vrh