Fendt

Ako si lepo pogledao teret moze da kacis gde hoces samo imas vecu mogucnost da stavis vise tereti napred u odnosu na klasicne traktore ali je preglednost u radu izuzetna.
 
Slike iz Klenka:
ssl23618.jpg
ssl23619.jpg
ssl23620.jpg
ssl23621.jpg
 
kakvi su modeli 312 lsa fendt iz 90g su kvarljivi kakvi su potrosaci .samo su im cene malo visoke
za isti novac mozes kupiti mf te snage iz 96
 
Dobri traktori,nisu veliki potrosaci a sad dal su kvarljivi,jbg zavisi od rukovanja i odrzavanja,cena sve kaze...
 
pa sad cena fenda iz 90g 16000e a MF 8110 17000 iz 98g budi pametan nisam se petlja ni sa jednim ni sa drugim
 
Brat ima 312 iz '91 sad je kod njega sedmu godinu kupljen je sa 8000 rs (a vrlo vjerojatno da je bilo 18000) kod njega je napravio još 10 000 i prošle godine je rađen motor ali ne generalna već su samo stavljene nove karike a bio je rastavljan zbog toga jer su se poderale vođice podizača ventila. Radio sam dosta s njime kao i sa koleginim MF-om 5465 koji je 14 godina mlađi ali se ne mogu uspoređivati ni po snazi a ni po udobnosti, fendt je avion za njega, s ovima iz serije 8 nisam radio tako da ih nemogu uspoređivati, malo sam radio i sa 6465 i on je nešto bliži Fendtu.
 
Ma i ja se razmisljam posto sam imao volva to je bio stamen traktor tesko ga poderati a i fend mi se cini da je isto mrga . vise imam poverenja u mvm motore i zf menjace, nego u perkinsa .A i nekako su mi blizi za opravku a i imaju liniske pumpe . sutra verovatno otici da vidim jednog.
 
Pitanje za poznavaoce FENDT traktora.
U pitanju je serija 103.
Fendt 103 S - Brzina: 35 km/h - Agropijaca.com

Pri kipovanju prikolice culo se jace lupanje pumpe hidraulika. Od tada traktor veoma sporo dize poluge, takodje sporo ih i spusta?
Dali moze neko da mi kaze u cemu je problem?

Izvadjen je razvodnik hidraulika, ali jos nije nista ispitano.
 
Traktor je od prijatelja, a ja samo prenosim simptome. Oni su prvo posumljali na razvodnik. U ponedeljak se vadi pumpa pa cemo videti dalji tok dogadjaja. Ako je neko imao slicnih problema sa hidraulikom bilo bih dobro da napise nesto vise.
 
Ma i ja se razmisljam posto sam imao volva to je bio stamen traktor tesko ga poderati a i fend mi se cini da je isto mrga . vise imam poverenja u mvm motore i zf menjace, nego u perkinsa .A i nekako su mi blizi za opravku a i imaju liniske pumpe . sutra verovatno otici da vidim jednog.
Sa Fendt-om mozes da pogresis samo ako ga Ne kupis...
Ako nadjes masinu koja je redovno odrzavana, neces hteti da izadjes iz njega, cak i do prodavni ce ces se voziti..:bravo:
 
Pitanje za poznavaoce FENDT traktora.
U pitanju je serija 103.
Fendt 103 S - Brzina: 35 km/h - Agropijaca.com

Pri kipovanju prikolice culo se jace lupanje pumpe hidraulika. Od tada traktor veoma sporo dize poluge, takodje sporo ih i spusta?
Dali moze neko da mi kaze u cemu je problem?

Izvadjen je razvodnik hidraulika, ali jos nije nista ispitano.

Prvo proverite filter hidraulike i ako je zaprljan treba ga zameniti kao i ulje. Filter je smešten u rezervoaru hidrauličnog ulja!
hf35263.jpg


Sledeće je proveriti drugi filter koji se nalazi u cevi za napajanje hidraulične pumpe uljem iz rezervoara:
screenshot1.jpg

Ovaj filter je označen pod rednim brojem 2.
Ako ste ovo proverili tada se izmeri pritisak koji pumpa ostvaruje kada je ulje postiglo temperaturu od 50 stepeni celzijusa. Treba da se kreće od 150 do 180 bara. Trebalo bi izmeriti i protok pumpe, ali za to je potreban poseban instrument. Pritisak se meri na priključcima spoljne hidraulike. Servisiranje hidrauličnih ventila u originalnoj varijanti nije moguće jer proizvodjač ovih traktora nije predvideo kupovinu setova za reparaciju nego samo originalnih delova.
Hidraulična pumpa:
screenshot2.jpg

Hidraulični vodovi:
screenshot3.jpg

ručice i ventili spoljne hidraulike:
screenshot4.jpg

Ručice podiznog mehanizma traktora:
screenshot5.jpg

screenshot6.jpg


Toliko od mene, toliko sam znao kao nestručno lice na ovom forumu.Ima ovde daleko stručnijih koji će Vam to mnogo bolje objasniti.
 
Nazad
Vrh