Fendt

Hahahahahahaha sam se full nasmejao hahha :)
 
Da li ima delova za modele od 1970 pa do 1980g i kolike su cene delova za novije modele fendt-a mislim uopste ne konkretno za odredjeni model.

mogu se nabaviti za ta godista koje si naveo nije problem jedino za one jos starije (ispod 1970) je malo veci problem, dijelovi su skupi ako se kupuju originalni tj pakirani u kutiju s AGCO logom, npr. disk prednje kocnice ti je cca 300€ ali ako uzmes zamjenski (za bmw 5xx serije je isti) te dodje 100€ ista stvar je sa pločicama samo one odgovaraju od nekog starog mercedesa, potenciometar za podesavanje hidraulika 8400 rsd, a isti takav od istog proizvodjaca (vishay electronic) 1680 jedina razlika je u kutiji i sto je na originalu otisnut AGCO logo, svi prekidaci su hella ali ako ih kupujes u fendtovom servisu cijena im je 3 do 4 puta veca (a sama hella je skupa) prekidac za štop svjetlo original 1400 rsd a od auta kupljen po navoju ( 3/8 cola) 350 itd.
 
Jedini Fendt na sajmu u Veroni:
21klzqv.jpg
 
Ma to su Žabari ljubomorni na Švabe pa zato nije bio Fendt na sajmu, svesni su da ne mogu da im pariraju :haha:
 
Dobar ovaj vario ransmisija. Nedao Bog kakvog kuršlusa mogao bi uzeti lepe novce na kilo
 
koliko sam cuo od servisera vario je takoreci nepoderiv tj. prije ce otici sve drugo , naravno ako se ispostuju pravila odrzavanja , redovita izmjenja ulja i filtera i kvalitetno ulje. ako mu je za vjerovati oni u belju nisu imali ni jedan kvar na mjenjacima, a i ako se dogodi da se ne popravlja vec se stavlja drugi (novi ili obnovljeni) a ovaj odlazi u švabiju na reparaturu.
 
Ta reč "nepoderiv" kod naših traktorista nepostoji :haha:. Još se nije našla mašina koju nisu uspeli da sj...:osmeh:.
 
Ja sam bas cuo obrnuto,i na to sto se kao kvare tipa na 5 ili 6 hiljada rc oni kazu da on vise ustedi goriva nego drugi i samim tim se kao isplati(iako je to po meni suludo)e sad da li je taj od kog sam ja cuo izmislio ili mu je to stvarno pricao neki serviser to vec ja nmg 100%da tvrdim kad nisam diretno cuo nego druga ruka,ali opet nije od tih sto laze,a nije da je strano da vario menjaci malo malo pa koji zakaze,naravno ne ulazim u detalje sigurno da duze traju onamo de se bolje odrzavaje,a krace tamo de se ne pazi ali opet nisu to veliki radni sati.
 
Ja sam upravo to i prokomentarisao, tamo gde se koriste normalno, da se neiživljavaju na njima, traju sigurno i preko 10.000 rč, a ima majstora koji ga urnišu još u garanciji.
 
Nazad
Vrh